Honda GL1800 Gold Wing

Výkon v znamení ľahkosti

Predný trojštvrťový pohľad na motocykel Honda Gold Wing v horách. Zadný trojštvrťový pohľad na motocykel Honda Gold Wing v púštnom prostredí.
Predný trojštvrťový pohľad na motocykel Honda Gold Wing v horách. Zadný trojštvrťový pohľad na motocykel Honda Gold Wing v púštnom prostredí.

Prečo jazdiť pozvoľna, keď si môžete užívať let?

Trojštvrťový predný pohľad na model Honda Gold Wing na otvorenej ceste.
Trojštvrťový predný pohľad na model Honda Gold Wing na otvorenej ceste.
Posunúť

Produktové logo Honda Gold Wing.

Stelesnenie jedinečnosti.

Distingvovaný výkon s osobitým charakterom, aký nemá v žiadnom ohľade páru – motocyklu Honda Gold Wing sa nič nevyrovná.

Pevnosť a stabilita

Inovatívny podvozok, ktorý umožňuje svižné ovládanie.

Bočný pohľad na motocykel Honda Gold Wing.

Zložte vrchné panely modelu GL1800 Gold Wing a zistíte, že je vybavený inovatívnymi technológiami, ktoré posúvajú dlhé jazdy a diaľkové výlety na vyššiu úroveň.

Ľahký celohliníkový odlievaný nosníkový rám poskytuje stabilitu, ktorá podnecuje istotu vďaka geometrii zabezpečujúcej svižné ovládanie. Systém zavesenia predného kolesa s dvomi priečnymi ramenami dokonalejšie tlmí nárazy a zaistiť vysokú presnosť riadenia.

Komfort po každej stránke

Odpruženie zadného kolesa typu Pro-Arm a jedinečný systém uloženia Pro-Link poskytujú vysokú úroveň pohodlia, zatiaľ čo predpätie zadnej pružiny sa dá elektronicky regulovať prostredníctvom štyroch odlišných nastavení, aby vyhovovalo spolujazdcovi a množstvu batožiny. Na zvýšenie komfortu jazdca a pri preprave batožiny má model Gold Wing Tour prepracované nastavenie tlmenia vpredu aj vzadu s cieľom zaistiť mimoriadne pohodlnú jazdu, ktorú máte úplne pod kontrolou.

Detailný záber na TFT obrazovku motocykla Honda Gold Wing.

Úroveň predného a zadného tlmenia sa dá prispôsobiť tak, aby zodpovedala jazdnému režimu vybranému na TFT obrazovke.

Detailný záber na duálny kombinovaný brzdový systém motocykla Honda Gold Wing.

Duálny kombinovaný brzdový systém rovnomerne rozdeľuje brzdnú silu na predné a zadné kolesá s cieľom zabezpečiť brzdenie s istotou v akýchkoľvek podmienkach.

Sila šiestich

Povaha výkonu v štýle modelu Gold Wing je skutočne návyková.

Horizontálne uložený šesťvalcový motor s objemom 1 833 cm3 vytvára krútiaci moment 170 Nm pri 5 500 ot./min., ktorý vás pritlačí poriadne do sedadla, predstavuje ústrednú súčasť modelu Honda Gold Wing. Vďaka 4 ventilom na valec a hlavám valcov Unicam v spojení s elektronickým ovládaním plynu (TBW) získate silný a energický výkon na diaľnici a novo vyladené nastavenia vstrekovania paliva vám zaistia citlivú odozvu na pridanie plynu, keď to najviac potrebujete pri jazde po meste.

Pohon

7-stupňová dvojspojková prevodovka tretej generácie je špeciálne navrhnutá pre „kráľa“ dlhých ciest.

Dvojspojková prevodovka DCT optimalizovaná na hladkú odozvu v nízkych otáčkach ponúka mimoriadne plynulé a rýchle radenie. Navyše eliminuje rázy pri radení a ponúka tri prevádzkové režimy: Režim MT vám ponúka úplnú kontrolu a umožňuje vám preraďovať manuálne pomocou tlačidiel na riadidlách. Automatický režim D je ideálny pri jazde v meste a na diaľnici a poskytuje oveľa nižšiu spotrebu paliva. Automatický režim S je športovejší a umožňuje motoru vyššie otáčky pred zmenou prevodu nahor, vďaka čomu ponúka vzrušujúcejšiu jazdu. Pre dosiahnutie lepšieho brzdenia motorom tiež rýchlejšie preraďuje na nižší prevodový stupeň.

Inteligentná prevodovka

Dvojspojková prevodovka (DCT) v režime D spolupracuje s vami a dokáže rozpoznať, v akom prostredí jazdíte, pričom sa primerane nastavuje podľa toho, či jazdíte na horských alebo mestských cestách. Okrem toho model Gold Wing tiež prináša funkciu vypnutia pri voľnobehu (Idling Stop) – pre dosiahnutie nižšej spotreby paliva sa motor vypne po 3 sekundách a opäť ho naštartujete pridaním plynu. A s asistentom pre rozjazd do kopca (Hill Start Assist) sa nemusíte obávať rozbehnutia motocykla dopredu alebo dozadu na naklonenej ploche, čo je veľmi chytré riešenie.

Predný pohľad na motocykel Honda Gold Wing otvorenej ceste.
Detailný záber na TFT obrazovku motocykla Honda Gold Wing.

Všetko, čo potrebujete, aby ste zostali v spojení, sa nachádza v pohodlnom dosahu na 7-palcovej TFT obrazovke. Pomocou hlasového ovládania a pripojenia cez Bluetooth® máte tiež prístup k informáciám a zoznamom skladieb z vášho mobilného telefónu.

Ďalšou inovatívnou funkciou je regulácia prevodov. Tieto sú bližšie pri sebe pri pomalej rýchlosti a pre dosiahnutie bezproblémového preraďovania, avšak pri vyššej rýchlosti sa prevody predĺžia, aby sa tým dosiahlo zníženie otáčok motora, čo predstavuje veľmi chytré riešenie.

Naštartovanie a rekuperácia energie

Vytvorili sme jedinečný integrovaný štartovací generátor (ISG), ktorý pracuje ako motor štartéra a tiež ako generátor, pričom šetrí hmotnosť a energiu. Model Gold Wing sa tiež dokáže pomaly posúvať v režime chôdze dopredu a dozadu, čo je ideálne pri parkovaní.

Zadný pohľad na motocykel Honda Gold Wing v prírodnom prostredí.

Naša jedinečná prevodovka s dvojitou spojkou (DCT) je k dispozícii vo všetkých verziách modelu Gold Wing.