Srdce modelu Hornet Concept

Zatvoriť

Spoločnosť Honda s potešením potvrdzuje, že nový koncept stroja typu streetfighter strednej hmotnostnej kategórie má výkon, ktorý zodpovedá jeho výraznému a agresívnemu vzhľadu. Model Hornet Concept poháňa úplne nový radový dvojvalcový osemventilový motor Unicam s objemom 755 cm3. Novo vyvinutý motor s výkonom 67,5 kW pri 9 500 ot./min a krútiacim momentom 75 Nm pri 7 250 ot./min sa stane pokračovateľom dedičstva vysokootáčkového modelu Hornet s vzrušujúcou razanciou v tých najvyšších otáčkach. Dostatok krútiaceho momentu je k dispozícii aj v strednom rozsahu, čo zaisťuje akceleráciu, ktorá spríjemňuje každý okamih jazdy. Kombinácia nerovnomerného priebehu zapaľovania kľukového hriadeľa po 270° a starostlivo navrhnutého výfukového systému navyše prináša charakteristický pocit pulzovania a aj úžasne zábavný zvuk.

Už sa neviete dočkať? zaregistrujte sa na odber noviniek
Počítačom vygenerovaná snímka motora modelu Honda Hornet Concept
Zástupca vedúceho veľkých projektov Honda Fujuki Hosokawa

Fuyuki Hosokawa, vedúci testovacieho projektu

„Model Hornet bol pre spoločnosť Honda vždy veľmi výnimočným motocyklom. Vzrušujúci a podmanivý výkon sa vždy snúbil s ľahkým a svižným ovládaním.

Pred spustením tohto projektu sme dlho premýšľali o tom, aký výkon chceme jazdcovi poskytnúť. Vedeli sme, že je nevyhnutné zachovať klasický „záber“ maximálneho výkonu modelu Hornet a zároveň sme chceli, aby motor novej generácie modelu Hornet pre modernú dobu mal skutočne výrazný krútiaci moment a prinášal „pulzujúci“ pocit v nízkych a stredných otáčkach.

Aby sme dosiahli požadovaný výkon a ľahkú ovládateľnosť, vedeli sme, že musíme vyvinúť úplne nový dvojvalcový motor s krátkym zdvihom a 270° kľukovým hriadeľom. To zaisťuje nielen ten najvyšší výkon, ale aj športový krútiaci moment pri jazde v nízkych otáčkach, ktorý je ideálny na jazdu v mestskom prostredí a výjazdy zo zákrut na nekonečných cestách.

Model Hornet pre nás vždy predstavoval dokonalé stvárnenie koncepcie stroja typu streetfighter a tento nový model Hornet Concept na túto tradíciu s hrdosťou nadväzuje.“

Obrázok motocykla Honda v tuneli

Buďte prví, kto sa o tom dozvie

Kultová Honda Hornet je pripravená vrátiť sa na trh a privítať úplne novú generáciu športových jazdcov.