My vyrobíme motocykel, vy si vyberte svoju cestu

V každom našom motocykli pulzuje pretekárska krv.

Sny v pohybe

V spoločnosti Honda vyrábame naše motocykle s vášňou a maximálnym ohľadom na jazdca a jeho cestu. Každý motocykel využíva naše bohaté pretekárske skúsenosti a bezchybné technické vypracovanie. Preto myslíme na každý jeden detail. Keď budete so svojou Hondou na ceste, chceme, aby ste zažívali rovnakú radosť ako my pri jej výrobe.

Hodnotu života môžete merať podľa toho, koľkokrát vám duša poskočila od radosti.

Náš zakladateľ, Soičiro Honda

Nechajte sa viesť zvedavosťou

Zvedavosť – túžba po poznaní – je zaujímavá životná sila. My tú našu uspokojujeme tým, že spochybňujeme zaužívané konvencie. Práve to poháňa naše technológie vpred. V roku 1990 sme rozmýšľali, prečo motocykle nemajú airbagy. Bola to jednoduchá otázka. Výsledkom 15 rokov intenzívneho výskumu a výroby je náš model Gold Wing – prvý motocykel na svete s airbagom. Niekedy máte tie najlepšie nápady priamo pred očami (a to doslova). Len chvíľu trvá, kým ich dotiahnete do dokonalosti.

Prepracovaný výkon

Naše skúsenosti z pretekárskych okruhov nás inšpirujú k mnohým novým nápadom a sú pôvodom špičkových technológií, ktoré využívame vo všetkých našich cestných motocykloch. Týmto spôsobom si najmodernejšie inovácie, ako je napríklad dvojspojková prevodovka (DCT) alebo technológia piestov s nízkym trením, našli cestu od motocyklov Super Sport až k našim skútrom. Nie je to úžasné? To je však stále len začiatok. Nevieme, čo príde ďalej, ale nemôžeme sa toho dočkať.

Širší pohľad

Náš vplyv na životné prostredie je pre nás rovnako dôležitý ako najnovšie technológie. Preto aktívne rozvíjame nápady, ktorých cieľom je urobiť svet lepším. Jedným z nich je vypnutie pri voľnobehu. Táto funkcia vypne motor, keď uviaznete v zápche alebo čakáte na semafore, a tým šetrí palivo. Ďalším skvelým nápadom je náš systém programovaného vstrekovania paliva (PGM-FI), ktorý dodáva motoru vyšší výkon a znižuje emisie.

Vývoj technológií šetrných k našej planéte je tiež oblasť, v ktorej sa chceme neustále zdokonaľovať. V konečnom dôsledku si práve vďaka ekologickým technológiám môžeme svoj život užívať intenzívnejšie. To je radosť Honda.