Close

Vitajte vo svete DCT

Zažite tú pravú slobodu

Posunúť

Zažite budúcnosť s technológiou DCT

Pocíťte radosť z vetra a vzrušenie z kontroly, ktorú vám technológia DCT prináša pri každom dobrodružstve.

Spoločnosť Honda verí, že pocit spojenia s otvorenou cestou patrí každému. Cieľom našich inovácií je šťastie, pretože si myslíme, že by žiadna jazda nemala byť úplne rovnaká ako tá predchádzajúca. Vďaka technológii DCT majú jazdci slobodu pri riadení a táto sloboda ich podporuje pri nových dobrodružstvách a získavaní nových zážitkov a spomienok.

Model Africa Twin pri jazde v púštnom piesku

Jedinečná technológia dvojspojkovej prevodovky od spoločnosti Honda

Technológia DCT predstavuje systém automatickej spojky a radenia, ktorý zachováva pocit priameho zrýchlenia ako pri manuálnej prevodovke, no používa sa rovnako jednoducho, ako automatika. DCT jazdcovi umožňuje sústrediť sa na zrýchlenie, jazdu v zákrutách a brzdenie, pretože sa nemusí zaoberať radením prevodových stupňov. To zvyšuje pocit istoty a kontroly nad situáciou. Technológia DCT posúva radosť z jazdy a riadenia stroja na novú úroveň.

VFR1200X pri prejazde zákrutou

Výhody

Sloboda: jazdite a netrápte sa páčkou spojky a pedálom radenia, aby ste dosiahli plynulú zmenu prevodových stupňov. Ranná špička, dôležité stretnutie či výlety na motocykli s priateľmi neboli nikdy jednoduchšie. Stačí naštartovať motor a pridať plyn. Uvoľnite sa a vychutnajte si jazdu.

Emócie: jazdný výkon technológie DCT vám zaistí pocit športovej jazdy, ktorý prekoná vaše očakávania. Cesty so zákrutami ani rýchle diaľnice nebudú viac prekážkou. V okamihu zrýchlite vždy, keď potrebujete, jednoduchým otočením plynu. Vydajte sa za dobrodružstvom a vychutnávajte si emócie, ktoré prináša.

Detailný pohľad na riadidlá
Detailný pohľad jazdca s cestou v diaľke

Kontrola: prepínajte medzi automatickým a manuálnym režimom podľa charakteru prostredia, v ktorom jazdíte. Odstráňte rázy pri radení ako skúsení motocyklisti. Motocykel úplne plynule zmení režim radenia prevodovky, preto budete mať vaše dobrodružstvá vždy úplne pod kontrolou.

A dobrodružstvo sa môže začať

Technológia DCT zmení váš pohľad na jazdu. Budete mať viac príležitostí vychutnať si okolitú scenériu a pocítiť vietor na vlastnej koži.

Jednoduchšie budete komunikovať so spolujazdcom a ostatnými jazdcami na ceste.

Získate sebadôveru a vyrazíte kamkoľvek, kedykoľvek, pretože technológia DCT sľubuje intenzívnejší zážitok z jazdy.

Pohľad jazdca na modeli Africa Twin počas jazdy púšťou
Pohľad jazdca na mesto v premávke počas jazdy

Vyskúšajte technológiu DCT v kategórii Adventure (VFR1200X, CRF1000L, NC750X)