CRF1100L Africa Twin

Ukované k odolnosti

Figurant na motocykli CRF1100L Africa Twin v púšti.


Model Africa Twin práve prešiel modernizáciou. Stále je to úžasne svižný motocykel Adventure, tak ako doteraz – s výkonom, ktorý naplno preverí vaše schopnosti – navyše s krútiacim momentom umožňujúcim pomalú jazdu. Vďaka novému nastaviteľnému štítu sú jazdy po ceste oveľa pohodlnejšie. Bezdušové pneumatiky umožňujú ľahké opravy. A možnosť elektronického zavesenia motocykla Africa Twin ES s technológiou Showa-EERA™ otvára úplne nové obzory dobrodružstva.

Zatvoriť


Figurant idúci na motocykli CRF1100L Africa Twin v púšti.

Špičkovejšie jazdné vlastnosti

Krútiaci moment zvládne jazdu blatom. Je tiež zárukou okamžitej akcelerácie potrebnej na bezpečné predbiehanie, najmä pri jazde so spolujazdcom a plnom zaťažení. Kvapalinou chladenému dvojvalci s rozvodom OHC sme teda pridali 7 % navyše a k tomu ešte oveľa vyšší výkon v spodnom a strednom pásme otáčok. Vďaka vyššiemu kompresnému pomeru, novému časovaniu ventilov a modernizovanému nasávaniu a výfuku nedochádza k strate výkonu – maximálne 75 kW (101 hp) – s presnou odozvou a spätnou väzbou elektronického ovládania plynu.

Figurant idúci na motocykli CRF1100L Africa Twin v púšti.

Na prekonávanie vlastných hraníc

Pri jazde v teréne ide o to nájsť rovnováhu, aby ste mohli ísť naplno. Presne to tento podvozok zaručuje. Receptúra je dokonalá: ľahký oceľový rám, hliníková kyvná vidlica inšpirovaná modelom CRF450R a priskrutkovaný pomocný rám poskytujú správnu tuhosť a spätnú väzbu na zaistenie správnej trakcie. Zavesenie Showa s dlhým zdvihom – vpredu 230 mm a vzadu 220 mm – s aktualizovaným nastavením tlmí nerovnosti terénu a zaručuje úctyhodnú svetlú výšku 250 mm, ktorá umožňuje prekonávať prekážky. Na presné nastavenie je zadný tlmič pracujúci so systémom Pro-Link plne nastaviteľný na kompresiu a tlmenie pri roztiahnutí. Teraz je k dispozícii nová verzia modelu Africa Twin s elektronickým zavesením.

Figurant idúci na motocykli CRF1100L Africa Twin v púšti.

Na každé dobrodružstvo

Model Africa Twin je vybavený elektronikou, ktorá jazdu spríjemňuje a zvyšuje jej bezpečnosť. Bez ohľadu na trasu. Systém kontroly trakcie Honda so 7-úrovňami – riadený 6-osovou jednotkou IMU – monitoruje trakciu zadných kolies a plynule zvyšuje hnaciu silu na ceste aj v teréne. 3-stupňový systém riadenia trakcie na zamedzenie zdvíhaniu predného kolesa poskytuje požadovaný zdvih predného kolesa a náklonové ABS dodáva plnú istotu pri brzdení. Pripravené sú štyri východiskové jazdné režimy, URBAN, TOUR, GRAVEL a OFF-ROAD, navyše v režime USER môžete nastaviť plne používateľský režim, a to vo všetkých parametroch.

Figurant idúci na motocykli CRF1100L Africa Twin v púšti.

Dvojspojková prevodovka (DCT)

Môžete si vybrať motocykel Africa Twin so šesťstupňovou prevodovkou DCT, ktorá zaručuje plynulé automatické radenie nahor aj nadol bez stresu, skvelé na jazdu na dlhé vzdialenosti. Stroj prešiel modernizáciou, preto pôsobí prirodzene pri štarte aj pri nízkych rýchlostiach. Nastaviteľné od pohodovej jazdy až po špičkové športové výkony. Na manuálne ovládanie môžete prepnúť aj pomocou spúšťacích páčok na ľavej ruke. A pri jazde v teréne sa stlačením prepínača G (na displeji TFT) zníži preklz spojky, čím sa zvýši trakcia a vnímanie záberu zadnej pneumatiky.

Figurant idúci na motocykli CRF1100L Africa Twin skalnatým terénom v púšti.

CRF1100L Africa Twin ES

Vzali sme to od podlahy. Dôkladne. Motocykel Africa Twin ES je vybavený systémom elektronického nastavenia odpruženia Showa za jazdy (Showa-EERA™), čo znamená optimálne nastavenie tlmenia za každých okolností. Chcete dokonalé základné nastavenie? Vyberte stredné nastavenie. K dispozícii sú aj režimy Tvrdé na progresívnu jazdu, cestovanie alebo prepravu spolujazdca a batožiny, Mäkké na zaistenie ľahkej obratnosti a Terénne pre presné reakcie odpruženia mimo asfaltu. Používateľ má k dispozícii úplné prispôsobenie (pri státí) a počas jazdy môžete prepínať medzi režimami– a nastavovať predpätie zadnej pružiny. Motocykel Africa Twin ES je navyše štandardne vybavený vyhrievanými rukoväťami a zásuvku ACC.

Dokonalý partner na cesty

Maximálny výkon

75 kW

Svetlá výška

250 mm

Nastaviteľná výška sedadla

850 mm

Pohotovostná hmotnosť (MT)

233 kg

Zobraziť úplné technické údaje
Motocykel CRF1100L Africa Twin zaparkovaný v púšti.

Výrazné farby

Dobre si ho obzrite a vyberte si ten svoj.

  • Matte Ballistic Black Metallic Štandardný režim
  • Pearl Glare White (len ES) Štandardný režim
  • Grand Prix Red Štandardný režim
*
Figurant idúci na motocykli CRF1100L Africa twin na ceste v horách.

Vyladený zvuk dvojvalca

Vďaka novému časovaniu ventilov a modernizovanému systému nasávania vzduchu a výfukovému systému nedochádza k zníženiu výkonu v celom rozsahu otáčok. Kliknutím si vypočujte kultivovaný zvuk radového dvojvalca.

Cesta sa začína

CRF1100L Africa Twin Adventure Sports
CRF1100L Africa Twin

CRF1100L Africa Twin

CRF1100L Africa Twin Adventure Sports

Aplikácia Honda Motorcycles

Vytvorte si svoj vlastný obľúbený motocykel Honda prostredníctvom aplikácie Honda Motorcycles Europe. Je to jednoduché. Vyberte si motocykel, po ktorom túžite, a vyberte farbu. Potom sa môžete pomocou funkcie AR pozrieť, ako sa bude vynímať vo vašej garáži. K dispozícii je katalóg integrovaného príslušenstva, aby ste mohli pridávať požadované súčasti. Teraz je súčasťou aplikácie Honda Motorcycles Europe aj YouTube kanál, na ktorom máte k dispozícii galériu videí.

Súbor na stiahnutie pre iOS Súbor na stiahnutie pre Android
Figurant idúci na motocykli CRF1100L Africa Twin v púšti.

Honda Adventure Roads 2024

Nastal čas na ďalšie dobrodružstvo, tentoraz sa uskutoční v Maroku, kde sa model Africa Twin vráti k svojim koreňom a pôjde v stopách predchádzajúcich ročníkov rely Dakar. 10 dní, 30 jazdcov, na čo ešte čakáte? Kliknutím získate ďalšie informácie.