Figurant na motocykli v horách.

Jazda na vyššej úrovni

Chcete postúpiť o krok ďalej? Jazda so systémom Honda E-Clutch. Ide o úplne novú, jedinečnú technológiu spoločnosti Honda, vďaka ktorej nemusíte pri rozbiehaní, zastavovaní alebo zmene prevodových stupňov používať páčku spojky. Ovládanie je plynulé a okamžité – lepšie ako na profesionálnej úrovni – a vďaka nemu je prechádzanie zákrutami ešte zábavnejšie a jazda po meste bez stresu. A nerobte si starosti. Ak potrebujete kedykoľvek ovládať spojku ručne, nič vám v tom nebráni. Výber je na vás.

Nové modely CB650R a CBR650R sú prvými motocyklami, ktoré sa na trh uvádzajú s voliteľnou technológiou Honda E-Clutch.

Detailný záber motora Honda so systémom E-Clutch

Ako funguje systém Honda E-Clutch

Systém Honda E-Clutch otvára úplne nový aspekt jazdných zážitkov všetkým typom jazdcov od začiatočníkov až po skúsených expertov. Využíva technologické a výkonnostné prvky rýchloradenia, ručne ovládaných spojok a jedinečnú technológiu dvojspojkovej prevodovky Honda a vytvára jedinečnú kombináciu týchto osvedčených prístupov.

Pri radení využíva harmonizovanú kombináciu „polspojky“, prerušenie vstrekovania paliva a riadenie zapaľovania na elimináciu „rázov pri radení“ a zaisťuje mimoriadne plynulú jazdu. Samotné ovládanie spojky sa riadi prostredníctvom akčného člena (podobného tým, ktoré sa používajú v unikátnych dvojspojkových prevodovkách Honda) umiestneného v pravom kryte motora. Stačí len používať plyn a radiť rýchlosti pomocou radiaceho pedála. Ak chcete spojku kedykoľvek použiť ručne, stačí jednoducho použiť páčku spojky. Po niekoľkých sekundách sa opäť aktivuje technológia E-Clutch. Túto funkciu môžete tiež úplne vypnúť prostredníctvom displeja TFT.

Sprievodca rýchlym štartom E-Clutch
Honda CBR650R so systémom E-Clutch na okruhu

Profesionálne radenie

Systém Honda E-Clutch ponúka skutočnú výkonnostnú výhodu pri jazde po kľukatých cestách. Ponúka vzrušujúcu zábavu v akejkoľvek fáze kariéry jazdca. Radenie len pomocou radiacej páky prináša jednoduchosť a kontrolu – môžete sa tak sústrediť len na zákrutu, ktorú máte pred sebou. A potom hneď na tú ďalšiu. Znamená to plynulé a okamžité radenie bez chvíľkového poklesu otáčok motora alebo rázov pri radení. Rozjazd je rovnako jednoduchý. Systém má hmotnosť len 2 kg s cieľom zachovať nízku celkovú pohotovostnú hmotnosť a svižnosť stroja. Prepožičia vám zážitok na úrovni experta, po celú jazdu.

Predstavujeme systém Honda E-Clutch

Pozrite sa na novú technológiu Honda E-Clutch v akcii, vypočujte si prvé dojmy našich jazdcov a zistite, ako sa systém Honda E-Clutch vyvíjal – vrátane informácií od technikov z oddelenia vývoja v spoločnosti Honda Motor Japan.

Zatvoriť

Inžinieri pracujúci na vývoji systému Honda E-Clutch

Junya Ono, inžinier pracujúci na vývoji systému E-Clutch

„Pohodlie, bezstarostnosť a športový prejav boli základnými piliermi vývoja systému Honda E-Clutch.“

Junya Ono – vedúci veľkých projektov

Junya Ono, inžinier pracujúci na vývoji systému E-Clutch

„Systém Honda E-Clutch sme vyvinuli ako vyšší stupeň manuálnej prevodovky, aby sme jazdcom ponúkli väčšiu flexibilitu.“

Tatsuya Ryuzaki – projektový vedúci riadenia návrhu

Junya Ono, inžinier pracujúci na vývoji systému E-Clutch

„Kľúčovou vlastnosťou systému Honda E-Clutch je to, že jazdec môže spojku kedykoľvek ovládať normálne jednoduchým stlačením páčky.“

Ryohei Tsuzuki – vedúci projektu testovania hnacieho ústrojenstva

Osoba na motocykli v horskom prostredí.

CB650R

Odstrojený model CB650R prináša mimoriadne príjemný výkon na jazdu ulicami aj zákrutami za mestom. Kúzlo čistého štvorvalca ponúka výbornú akceleráciu, ľahkosť, obratnosť a ostrý štýl inšpirovaný modelom CB1000R Neo Sports Café. Keď k tomu pripočítate možnosť jazdiť na jednom z prvých motocyklov s úžasným novým systémom Honda E-Clutch, ktorý umožňuje rozbiehať sa, zastavovať a radiť bez použitia spojky, a prémiové technológie, ako je nový TFT displej a konektivita Honda RoadSync, niekedy môže byť menej naozaj viac.

Objavte model CB650R
Osoba na motocykli na ulici.

CBR650R

Model CBR650R je krásny štvorvalcový športový motocykel strednej triedy. Má plynulý nástup výkonu ako turbína – od nízkych až po vysoké otáčky. Dá vám príležitosť jazdiť s výkonnostnou výhodou novej úrovne, ktorú prináša radenie so systémom Honda E-Clutch. Agresívne prepracovaný štýl inšpirovaný naším modelom CBR1000RR-R Fireblade. A prémiové technológie, ako je nový TFT displej a možnosť pripojenia k aplikácii Honda RoadSync, vďaka ktorým táto hviezda žiari ešte jasnejšie.

Objavte model CBR650R

Zatvoriť