Nový prístup k DCT: Revolučná dvojspojková prevodovka Honda

Technológia DCT, ktorá bola uvedená na trh v roku 2010 a je v ponuke výhradne spoločnosti Honda Motorcycles, sa vyvinula v jednu z najpokrokovejších prevodoviek jednostopových vozidiel súčasnosti. Vďaka možnosti voľby manuálneho a automatického režimu na dosah ruky nikdy nestratíte vzrušujúce spojenie s motocyklom – na ceste ani v teréne.

Zatvoriť

Dai Arai, šéf konštruktér Honda DCT

„Najdôležitejšie je pre mňa to, aké množstvo nervových spojení mozgu šetrí prevodovka DCT na to, čo je na jazde najpríjemnejšie – zatáčanie, hľadanie správnej stopy, načasovanie brzdenia a akcelerácie.“

Mnohé výhody prevodovky DCT

Mechanizmus Honda DCT

V tomto videu predstavujeme ovládanie spojky a radenie, ktoré prebieha automaticky pri zrýchľovaní a spomaľovaní.

Pri bežnej manuálnej prevodovke sa hriadeľ radenia ovláda radičkou ľavou nohou a prevody sa posúvajú cez radiaci valec a radiacu vidlicu, ale pri dvojspojkovej prevodovke túto úlohu preberá motor radenia. Pri použití voliteľného nastavenia pedála sa hriadeľ radenia ovláda motorom radenia rovnakým spôsobom.

Zatvoriť

Vyberte si motocykel Honda s prevodovkou DCT

Spoločnosť Honda prináša širokú ponuku motocyklov s prevodovkou DCT od NC750X po špičkový model Honda Gold Wing. Výber medzi manuálnym a automatickým režimom zaistí jedinečný charakter každého modelu a zmení každý štýl jazdy.