Honda GL1800 Gold Wing Tour, trojštvrťový záber spredu z ľavej strany s jazdcom a spolujazdcom, vidiecka cesta, prevedenie Gunmetal Black Metallic
Honda GL1800 Gold Wing Tour, trojštvrťový záber spredu z ľavej strany s jazdcom a spolujazdcom, vidiecka cesta, prevedenie Gunmetal Black Metallic

PREDSTAVUJEME DVOJSPOJKOVÚ PREVODOVKU

Posunúť

ZAŽITE BUDÚCNOSŤ

Pokiaľ ide o prenos výkonu, môžete využívať silné stránky obidvoch systémov. DCT je systém radenia, ktorý umožňuje ručné ovládanie s pohodlím automatického radenia. Každú jazdu si tak môžete vychutnať podľa svojich predstáv. Potrebujete čo najhladšiu, najpokojnejšiu a najúspornejšiu jazdu? Nechajte prevodovku DCT pracovať za vás v automatickom režime, ktorý zaručuje efektívnu jazdu. Alebo ak chcete prevodovku DCT ovládať, vyberte manuálny režim a používajte ju ako štandardnú prevodovku – raďte nahor alebo podraďujte, kedy len chcete, v ľubovoľnom rozsahu otáčok.

Honda X-ADV, trojštvrťový záber z pravej strany s jazdcom na vidieckej ceste, sivý motocykel

Honda X-ADV, pravá strana, s jazdcom, poľná cesta, sivý motocykel

TECHNOLÓGIA PRACUJE PRE VÁS

Dvojspojková prevodovka (DCT), ukrytá vnútri motora, je mimoriadne inteligentný systém, ktorý využíva dve hydraulicky ovládané spojky, aby bol vždy pripravený ďalší rýchlostný stupeň, vyšší alebo nižší. Výhody manuálnej prevodovky – pocit priameho ovládania s lepšou účinnosťou – a aj potešenie z plynulej a ľahkej jazdy, ktoré prináša automatická prevodovka. A rovnako ako všetky najlepšie technológie, prevodovka DCT sa veľmi ľahko ovláda; nechajte ju robiť si svoju prácu a vychutnávajte si jazdu. Alebo pomocou radiacich tlačidiel na ľavej rukoväti riadidiel okamžite preraďujte oboma smermi rovnako ako v prípade manuálnej prevodovky, aby ste mohli využiť výkon motora naozaj naplno. Jej používanie je intuitívne a pri rýchlom podraďovaní využíva automatický medziplyn.

Honda X-ADV, pravá strana, s jazdcom, poľná cesta, sivý motocykel

SLOBODA

Jazdite a netrápte sa páčkou spojky a pedálom radenia, aby ste dosiahli plynulú zmenu prevodových stupňov. Ranná špička, dôležité stretnutie či výlety s priateľmi neboli nikdy jednoduchšie. Stačí naštartovať motor a pridať plyn. Uvoľnite sa a vychutnajte si jazdu.

Honda X-ADV, pravá strana, s jazdcom, poľná cesta, sivý motocykel

POCIT

Jazdný výkon technológie DCT vám zaistí pocit športovej jazdy, ktorý prekoná vaše očakávania. Cesty so zákrutami ani rýchle diaľnice nebudú viac prekážkou. V okamihu zrýchlite vždy, keď potrebujete, jednoduchým otočením plynu. Vydajte sa za dobrodružstvom a vychutnávajte si každý okamih, ktorý vám cesta prinesie.

Honda X-ADV, pravá strana, s jazdcom, poľná cesta, sivý motocykel

OVLÁDANIE

Prepínajte medzi automatickým a manuálnym režimom podľa charakteru prostredia a štýlu, akým jazdíte. Plynulé radenie prevodových stupňov je pre motocykel úplne prirodzené, vďaka čomu máte vždy úplnú kontrolu nad svojou jazdou bez ohľadu na to, či ste nový alebo skúsený jazdec.

PRINCÍP FUNGOVANIA PREVODOVKY DCT

Technológia DCT zmení váš pohľad na jazdu. Budete mať viac príležitostí vychutnať si okolitú scenériu a pocítiť vietor na vlastnej koži.

Jednoduchšie budete komunikovať so spolujazdcom a ostatnými jazdcami na ceste.

Získate sebadôveru a vyrazíte kamkoľvek, kedykoľvek, pretože technológia DCT prináša intenzívnejší zážitok z jazdy.

Honda GL1800 Gold Wing, záber spredu s jazdcom a spolujazdcom na vidieckej ceste, prevedenie Pearl Deep Mud Gray
Honda X-ADV, trojštvrťový záber spredu z pravej strany na zaparkovaný sivý motocykel
Honda Rebel CMX1100, záber spredu, s jazdcom na mestskej ulici, čierny motocykel
Honda GL1800, detail na motor