XL750 Transalp

Technológia pre dobrodružstvo

Jazdec na XL750 Transalp v horskom prostredí.

Výkon na vysokej úrovni

XL750 Transalp je dokonalý všestranný stroj. Kombinácia komfortu na dlhé vzdialenosti s výkonom na vysokej úrovni pre zábavné jazdy v horských priesmykoch. Cieľom je umožniť vám užiť si motocyklový životný štýl, ktorý je slobodnejší a dobrodružnejší ako kedykoľvek predtým. Hlavný inžinier Shigeru Awazu poskytuje informácie z prvej ruky o svojich skúsenostiach a zapojení do vývoja Transalpu. 

Výkon a krútiaci moment vyladené s dôrazom na všestrannosť

Výkon 67,5 kW a krútiaci moment 75 Nm hovoria samy za seba. Predovšetkým vás zaujme charakter osemventilového radového dvojvalca s objemom 755 cm3. Technológia vírenia nasávaného vzduchu umocňuje dojem vysokého krútiaceho momentu v širokom rozsahu otáčok. Na poľnej ceste, v meste alebo na voľnej ceste, vo dvojici a plne naložený – tento motor je vyladený s dôrazom na všestranný výkon, ktorý potrebujete.

Valce Mekki

Valce Mekki vyvinuté pre modely Transalp sa vyrábajú v japonskom výrobnom závode v meste Kumamoto a využívajú ochrannú vrstvu Ni-SiC.  Špičkové pokovovanie Ni-SiC znižuje trenie a hmotnosť kľukového hriadeľa, čím zvyšuje výkon pri vysokých otáčkach. Rovnaké pokovovanie je použité na motoroch Fireblade, CRF450R a F1.

Detailný záber spredu na svetlomet modelu XL750 Transalp.

Priateľský, spoľahlivý a odolný dizajn.

Na vytvorenie pocitu dobrodružstva a širokej škály použiteľnosti, od každodenného jazdenia v meste až po víkendové voľnočasové dobrodružstvá, sa hľadal priateľský a spoľahlivý dizajn.

Vďaka svojmu dôstojnému štýlu a robustnému hranatému dizajnu je Transalp nenáročným všestranným modelom. Je vhodný pre širokú škálu jazdcov, vďaka čomu je obľúbenou voľbou v rámci sortimentu strojov Honda. Veľká kapotáž s rovným povrchom poskytuje dobrú rovnováhu medzi ochranou proti vetru a výkonom, vďaka čomu je dokonale pohodlná na diaľniciach a dlhších cestách.

Veľké kryty, ktoré obopínajú prednú časť z oboch strán, dodávajú modelu Transalp dobrodružný štýl, ktorý zdôrazňuje húževnatosť a inšpiruje k dobrodružstvu.

Pohľad zozadu na model XL750 Transalp v horskom prostredí.

Ovládateľnosť, jazdná dynamika a komfort.

Transalp poskytuje istotu bez ohľadu na cestu. Pri minimálnej svetlej výške 212 mm ponúka jazdné vlastnosti, ktoré vám umožnia jazdiť po nerovnom povrchu a stav cesty vám nebude robiť starosti. Vďaka výške sedadla 850 mm a pohotovostnej hmotnosti 208 kg sa model Transalp ľahko ovláda už od najnižšej možnej rýchlosti. Jazdná poloha je uvoľnená, sedí sa pri nej však vzpriamene a ponúka skvelý výhľad a prirodzené pohodlie. Kompaktná a dokonale funkčná kapotáž a štít majú starostlivo tvarovanú aerodynamiku, ktorá zvyšuje stabilitu, znižuje aerodynamický hluk a bočné nárazy vetra vo vyšších rýchlostiach.

Detailný záber na odpruženie XL750 Transalp.

Nastavenie odpruženia

Štandardné odpruženie SHOWA na predných a zadných kolesách zaisťuje pohodlie a zaistí pohodlnú jazdu po rôznych povrchoch ciest a v rozmanitom teréne. Vpredu obrátená predná vidlica s vnútornou trubkou s priemerom 43 mm a SFF-CA™ so zdvihom 200 mm. Zadný zdvih 190 mm s nastavovačom predpätia pružiny a tlmičom kompresie so samostatnou nádržkou a hliníkovou hybridnou výkyvnou vidlicou Pro Link. Toto všetko spolu poskytuje Transalpu výnimočnú manévrovateľnosť pri jazde na akomkoľvek teréne.