Predný trojštvrťový pohľad sprava na model Honda CBR1000RR-R-Fireblade s jazdcom na pretekárskej trati

NÁŠ VEČNÝ PLAMEŇ

Plameň, ktorý horí najjasnejšie, je túžba prekonávať výzvy, a vďaka tejto vášni sme v roku 1992 vytvorili niečo celkom mimoriadne. Niečo, čo nielenže umožnilo vzniknúť novej kategórii športových motocyklov, ale zároveň to navždy zmenilo samotné športové motocykle. Aj teraz, v roku 30. výročia svojho vzniku, vyvoláva samotný názov „Fireblade“ veľké nadšenie.

PRVKY, KTORÉ RADIA TENTO MOTOCYKEL DO PRVÉHO RADU

Bližšie sa prizrite detailom, vďaka ktorým je tento model CBR1000RR-R Fireblade SP k 30. výročiu taký výnimočný.

PRETEKÁRSKA DNA

Pretekanie šľachtí, preniká do krvi, a pokrvná línia pokračuje aj v tejto najnovšej verzii tohto stroja. Pretekárske technológie odvodené od stroja RC213V MotoGP, na ktorom pretekal osemnásobný majster sveta Marc Marques, prináša dokonalú kontrolu na najvyššej úrovni. Takto sa môžete čo najviac priblížiť zážitku z jazdy na superbiku bez vlastných mechanikov.

Pohľad z pravej strany na motocykel Honda CBR1000RR-R Fireblade na pretekárskej trati

OHLIADNUŤ SA MÔŽETE LEN PRETO, ABY STE ZISTILI, AKO ĎALEKO STE SA DOSTALI

Vráťte sa s nami do minulosti a pozrite sa, ako sa model Fireblade vyvíjal a ako naši konštruktéri, špecialisti a technici vytvorili tento neuveriteľný motocykel tak, ako ho poznáme dnes.

Posunúť

ČESTNÁ LISTINA

Model Fireblade a tímy, ktoré s ním pretekali, dosiahli veľké úspechy a získali trofeje na tých najnáročnejších okruhoch po celom svete. Takto sme to dosiahli.

VTEDY A TERAZ

Pohľad zboku na model 2022 CBR1000RR-R Fireblade SP k 30. výročiu v štúdiu
Bočný pohľad na motocykel 1992 CBR900R Fireblade v štúdiu

CBR900R Fireblade 1992

Model 2022 CBR1000RR-R Fireblade SP k 30. výročiu

VÝVOJ LEGENDY

Pôvodný Fireblade – výtvor pretekára a technika Baby Sana – bol vzrušujúci motocykel s výkonom 125 koní a hmotnosťou iba 185 kg. Spôsobil revolúciu. Teraz sa vyvinul do podoby ohnivého stroja s výkonom 214,6 k, ktorý dosahuje úžasných 14 500 otáčok za minútu. Zmerajte si tep!

PLAMEŇ, KTORÝ NÁS STMEĽUJE

Oheň sme síce zažali my, plamene však rozdúchavali naši jazdci. V roku 1992 model Fireblade v predajnosti prekonal všetky ostatné športové motocykle a toto postavenie si uchovával mnohé roky. Našim jazdcom, pretekárom a nadšencom ďakujeme za vernosť.

Pohľad zboku na tri modely Honda CBR1000RR-R Fireblade a Fireblade SP zaparkované na pretekárskej trati

MAJÚ V SEBE OHEŇ

Výraznými zmenami prešli aj modely Honda CBR1000RR-R a CBR1000RR-R SP na rok 2022. Legenda pokračuje. Stroj je ľahší, s vyšším výkonom a vylepšenými jazdnými vlastnosťami vďaka modernej výbave elektronikou. Ak sa chcete o týchto dvoch úžasných motocykloch dozvedieť viac, kliknite na nasledujúce tlačidlá.