Close

Honda CRF450L

DVOJÚČELOVÝ VYSNÍVANÝ STROJ

Čakanie sa skončilo. Dvojúčelový motocykel, o ktorom ste tak dlho snívali, je tu. Model CRF450L vyniká pri jazde v teréne, ako aj na ceste, a je určený na dlhé jazdy.

Posunúť

Produktové logo Honda CRF450L.

To najlepšie z obidvoch oblastí.

Model CRF450L v sebe spája gény pretekára s úplnou homologizáciou na verejné komunikácie a spoľahlivosťou. A prináša vám plnú prilbu zábavy, nech idete kamkoľvek.

Zmeňme pohľad na dvojúčelové stroje

Model CRF450R skrotený na jazdu po verejných komunikáciách.

To, že model CRF450L vzhľadom pripomína model CRF450R, má svoj dôvod. Je to predsa CRF450R. Rovnaký rám s hliníkových nosníkov, motor Unicam s objemom 449 cm3 a odpruženie Showa. Premenili sme ho na dokonalý terénny stroj s vyšším krútiacim momentom na spodnom konci pásma otáčok, šesťstupňovou prevodovkou, parametrami na jazdu po verejných komunikáciách a ostrou zostavou LED osvetlenia. Okrem toho sme pri jeho výrobe využili technické zručnosti vysokej kvality, ktorými sa značka Honda preslávila.

 

Detailný záber motora modelu CRF450L
Detailný záber motora modelu CRF450L
Záber spredu na model CRF450L na prašnej lesnej ceste.
CRF450L, detailný záber na riadidlá

Vyvážený výkon

A prečo je to dôležité...

Štvorventilový motor Unicam modelu CRF450L s obsahom 449 cm3 s elektrickým štartérom prináša plynulé rozloženie krútiaceho momentu od nízkych otáčok a pomáha zadnej pneumatike v zábere bez ohľadu na stav podkladu. Bol vyvinutý v spojení s endurom CRF450RX a vyznačuje sa ťažším kľukovým hriadeľom a kompresným pomerom 12,0:1. Piest využíva 3 krúžky na zaistenie dlhodobej výdrže a alternátor ACG bol vylepšený na zabezpečenie elektrickej energie pre svetlá a udržiavanie batérie nabitej pri jazde v nízkych otáčkach.

Krútiaci moment kontra výkon

Mimo motokrosových tratí využíva príliš dlhé využívanie maximálneho výkonu vzácnu energiu. V teréne je krútiaci moment, ktorý sa prenesie na kolesá, tým, čo je dôležité. A model CRF450L poskytuje intenzívny a plynulý krútiaci moment 32 Nm pri vyváženom výkone 18 kW a jazdcovi uľahčuje, nie sťažuje život.

Pohľad na model CRF450L spredu

Dobrý celkový výkon 4-ventilového motora Unicam s obsahom 449 cm3.

CRF450L, detailný záber na chladič.

Aj chladič s veľkým objemom obsahuje elektrický ventilátor.

Servisné intervaly pre skutočný svet

Honda sa preslávila svojimi technickými zručnosťami a vysokou kvalitou. Model CRF450L bol navrhnutý od začiatku s plánovanou výmenou vzduchového/olejového filtra po každých 1 000 km a generálnou opravou vyžadovanú v intervaloch po 32 000 km.

 

CRF450L detailný záber na ľavé riadidlo.

Vysoko kvalitné prepínače s dlhou životnosťou.

Obratnosť a stabilita rovná sa istota.

Výkon v teréne so správaním cestného elegána.

Vyladená rovnováha tuhosti medzi hliníkovým rámom modelu CRF450L a kyvnou vidlicou zaisťuje pevnosť, stabilitu a aj dobrý pocit. Súčasťou motocykla je aj plne nastaviteľná 49 mm vidlica Showa USD a zadné odpruženie Pro-Link s pružinami a úrovňami tlmenia určenými špeciálne na použitie v teréne. 18-palcové zadné koleso s rozetou typu cush drive na ochranu prevodovky a reťaze umožňuje voľbu pneumatiky a 260 mm predný kotúč s vlnitým vzorom a dvojpiestnym strmeňom doplnený 140 mm zadným kotúčom s jednopiestnym strmeňom slúži na citlivé, ale účinné brzdenie.

ÚPLNE NASTAVITEĽNÉ

Predné a zadné odpruženie Showa s hodnotami akcie pružín a tlmenia špeciálne nastavenými na použitie v teréne.

CRF450L, detailný záber na vidlice.

Zobrazené modely nezodpovedajú európskym technickým parametrom

CRF450L, pravá strana.

SÚŤAŽNÉ DNA

Hliníkový dvojnosníkový rám využíva aj vyladený stroj CRF450R MX1.