Close

CRF1000L Africa Twin

Jazdite ďalej

Ani duny vás nezastavia

V štýle rely

LCD

displej prístrojového panela

Elektronické ovládanie plynu s

rôzne

režimy jazdy

Posunúť

Logo Africa Twin

S dobrodružstvom v krvi

Model CRF1000L Africa Twin pomenovaný podľa víťazného stroja na pretekoch rely Dakar s označením NXR750 nie je určený len na cesty a výlety do náročného terénu. Je to výborný motocykel aj na každodenné jazdenie.

Volanie divočiny

Pripravte sa na mimoriadny zvuk.

Motocykel Africa Twin je skvelým spoločníkom do mesta aj do prírody. Jeho elektronické ovládanie plynu prichádza s 3 režimami jazdy a pri modeloch DCT je navyše k dispozícii ešte režim G pre jazdu v teréne. Motocykel je ďalej vybavený celým radom ďalších inovatívnych prvkov a nových súčastí motora, vďaka ktorým sa dostanete ďalej, ako kedykoľvek predtým. Výkonný motocykel CRF1000L je vždy pripravený vyraziť s vami na cesty.

Detailný záber na brzdové svetlá motocykla Honda Africa Twin.
Detailný záber na odpruženie motocykla Honda Africa Twin.
Bočný pohľad na model Honda Africa Twin na ulici.
Detailný záber na výfuk motocykla Honda Africa Twin.

Choďte vlastnou cestou

Koniec cesty vás nezastaví.

Neexistuje prekážka, ktorá by dokázala zastaviť motocykel CRF1000L Africa Twin, rovnako ako neexistuje prekážka, ktorá by dokázala zastaviť vás. Vydajte sa spoločne mestom, odreagujte sa víkendovou jazdou alebo si vychutnajte dovolenku na cestách, kde, samozrejme, nebudú chýbať ani terénne úseky. Nech už sa rozhodnete pre čokoľvek, schopnosti tohto motocykla vás dokážu dostať kamkoľvek. Ako ďaleko chcete zájsť, záleží iba na vás.

Väčší detail

Pozrite sa bližšie na jedinečné vlastnosti, vďaka ktorým sa stroj Africa Twin stáva legendou.

Väčší detail

Pozrite sa bližšie na jedinečné vlastnosti, vďaka ktorým sa stroj Africa Twin stáva legendou.

Porovnanie dvojčiat

Na výber máte dva rôzne modely, pričom obidva majú obrovský apetít po dobrodružstve.

Bočný pohľad na model Honda Africa Twin CRF1000L Africa Twin V porovnaní s verziou Adventure Sports má minimalistický vzhľad. Je o 2 kg ľahší, ale obsahuje rovnaký vodou chladený 8-ventilový dvojvalcový radový motor s objemom 998 cm3 a prepracovaný výfuk. Súčasťou výbavy je dvojspojková prevodovka, elektronické ovládanie plynu s 3 režimami jazdy, spínač G, voliteľná kontrola trakcie Honda Selectable Torque Control, brzdenie motorom, 18,8-litrová palivová nádrž a plne nastaviteľný systém odpruženia SHOWA.
Pohľad zboku na model Honda Africa Twin Adventure Sports CRF1000L Africa Twin Adventure Sports Vodou chladený, 8-ventilový dvojvalcový radový motor s objemom 998 cm3 sa vyznačuje posunom kľukového hriadeľa o 270˚ a prepracovaným výfukom. Súčasťou výbavy je dvojspojková prevodovka (voliteľná), elektronické ovládanie plynu s 3 režimami jazdy, spínač G, voliteľná kontrola trakcie Honda Selectable Torque Control a brzdenie motorom. Disponuje 24,2-litrovou palivovou nádržou, väčšou svetlou výškou, vyhrievanými rukoväťami, predĺženou maskou a okrem toho plne nastaviteľným systémom odpruženia SHOWA s dlhými zdvihmi.

Dostanete sa všade

Vďaka 3 režimom jazdy sú prístupné všetky cesty.

Všetko potrebné máte na dosah ruky – stačí si len vybrať vlastnosti jazdy, ktoré vyhovujú vašej nálade, schopnostiam a podmienkam na ceste.

Režimy jazdy

K dispozícii sú tri kombinácie nastavenia: TOUR využíva najvyšší dostupný výkon a poskytuje brzdenie motora (EB) v rámci stredného rozsahu a v kombinácii s najvyššou úrovňou systému kontroly trakcie HSTC. Režim URBAN využíva strednú úroveň dostupného výkonu v kombinácii s rovnakými nastaveniami systémov HSTC a EB, ako pri režime TOUR:

Osobné nastavenia

Štvrtý režim – USER – ponúka jazdcovi možnosť nastavenia a uloženia preferovanej kombinácie úrovní využívania dostupného výkonu a systémov EB a HSTC. Ak chcete v prípade modelov DCT dosiahnuť najlepší terénny výkon, stlačte tlačidlo G. Možno ho použiť v kombinácii s každým režimom jazdy, pričom upravuje ovládanie spojky tým, že poskytuje priamejšie prenášanie pohonu prostredníctvom dvojspojkovej prevodovky.

Rozsah vlastností jazdy

Štandardný manuálny režim umožňuje preraďovanie rýchlostí pomocou prepínača na ľavej časti riadidiel Režim D ponúka dokonalú rovnováhu medzi ekonomickou a pohodlnou jazdou, zatiaľ čo režim S poskytuje tri rôzne – športovejšie – vzory radenia.

Dvojspojková prevodovka

Ako už naznačuje jej názov, nachádzajú sa v nej dve spojky, nezávisle ovládané ich vlastným elektrohydraulickým okruhom. Jedna spojka je určená na naštartovanie a pre 1., 3. a 5. prevodový stupeň a druhá spojka je určená pre 2., 4. a 6. prevodový stupeň, takže keď je zvolený prevodový stupeň, tak sa jednotlivé spojky prepínajú medzi sebou. Preraďovanie je hladké, rýchle a eliminuje rázy pri radení, pričom zachováva stabilitu motocykla – ako pri preraďovaní na vyšší stupeň, tak aj pri preraďovaní na nižší stupeň rozsahu prevodovky.

Detailný záber na ovládacie prvky motocykla Honda Africa Twin.

Vyberte si režim, ktorý chcete využívať počas výletu a dvojspojková prevodovka (DCT) sa postará o zvyšok. Stačí uchopiť riadidlá a dobrodružstvo sa môže začať.

Detailný záber na elektronické ovládanie plynu motocykla Honda Africa Twin.

Pri modeloch DCT možno režimy jazdy meniť jednoduchým stlačením tlačidla.

Manuálna prevodovka

Súčasťou radu CRF1000L je aj model s robustnou 6-stupňovou prevodovkou pre tých, ktorí radi držia obidve ruky vždy na riadidlách. Na okamžité radenie využíva rovnakú konštrukciu radiacej vačky ako model CRF450R a spolieha na ľahkú hliníkovú antihoppingovú klznú spojku. Ako voliteľné príslušenstvo je na oboch prevodovkách k dispozícii systém rýchleho radenia Quickshifter.

Bočný pohľad na model Honda Africa Twin na vidieku.

Dvojspojková prevodovka v kombinácii so systémom HSTC zaisťuje vďaka automatickej regulácii optimálnu trakciu a kontrolu v svahu.

Dvojča do každého terénu

Správna rovnováha pre dobrodružstvá na ceste aj v teréne.

Predný trojštvrťový štúdiový záber na motocykel Honda Africa Twin.

Nový motor modelu CRF1000L s objemom 998 cm3 má ľahší vyvažovací hriadeľ a prepracovaný systém nasávania a výfuku, vďaka čomu ponúka lepší krútiaci moment v strednom rozsahu. Táto kombinácia poskytuje horlivú a energickú odozvu – na požiadanie. Spolu s balíkom na kontrolu riadenia motora dáva tento stroj jazdcovi pocit istoty počas jazdy na všetkých druhoch terénu, v meste, na vidieku alebo v púšti.

Ľahký a kompaktný

Nové rozmery motora prispievajú nielen k zvýšenej svetlej výške, ale aj k pohodliu jazdca. Drží ho 6 držadiel, ktoré udržiavajú minimálnu hodnotu vibrácií. Podvozok – dvojitý polokolískový rám z ocele – sa vyznačuje pevnosťou a vynikajúcou všestrannosťou, ktorá ponúka skvelé jazdné vlastnosti – či už pri rýchlej jazde na diaľnici, alebo terénnej jazde po náročných povrchoch.

Strhujúci výkon

Kombinuje v sebe maximálny výkon 70 kW pri 7 500 ot./min a krútiaci moment 99 Nm pri 6 000 ot./min, vďaka čomu získate veľkorysé silné zrýchlenie, keď ho práve potrebujete.

Nahor a nadol

Dvojspojková prevodovka uľahčuje výjazd do kopca aj jazdu z kopca. Má chytrý spôsob detekcie naklonenej plochy. Čím je uhol strmší, tým viac sa nastaví tak, aby vám poskytla najlepšiu možnú trakciu a ovládateľnosť.

Ľahký a účinný

Vďaka kombinácii štíhlej palivovej nádrže s objemom 18,8 litra a hospodárneho motora môže dojazd (v závislosti od jazdných podmienok) dosiahnuť až 400 km. Ďalšie zníženie hmotnosti o 2,3 kg sa dosiahlo použitím lítium-iónového akumulátora. Ďalším prínosom je dlhšia životnosť akumulátora a oveľa menšie straty energie – aj keď nejakú dobu stojí na mieste.

Stvorené na víťazstvo

Vyše 8 500 ubíjajúcich kilometrov plných dún, blata, citrónovej trávy a skál. Motocykel Africa Twin ich pokoril.

Dva motocykle Honda Africa Twin s jazdcami dívajúcimi sa na kaňon.

V roku 1981 sa Honda prvýkrát objavila na rely Paríž – Dakar – najnáročnejších terénnych motocyklových pretekoch na svete. Už o päť rokov neskôr obsadil motocykel Africa Twin prvé tri priečky a stal sa víťazom aj v nasledujúcich troch ročníkoch týchto pretekov.

Bočný štúdiový záver modelu Honda NXR-750.

Honda NXR-750 – náš originálny víťaz rely Paríž – Dakar.

Snímka obrazovky konfigurátora Africa Twin.

Začnite dobrodružstvo s motocyklom Africa Twin na svojom mobile a tablete.

Objavte detaily, upravte farebné prevedenie a preskúmajte motocykel Africa Twin z každého uhla. Prostredníctvom našej novej mobilnej aplikácie sa ponorte do rozšírenej reality a pozrite sa, ako bude motocykel vyzerať na vašej príjazdovej ceste.

ALEBO si svoju Hondu vytvorte teraz pomocou nášho konfigurátora

Tri snímky obrazovky z aplikácie Africa Twin.