Close

Vlastnosti motocykla CRF1000L

Vyrazte do diaľok

Nový model motocykla Africa Twin ostáva verný predchodcom a stelesňuje duch pravého dobrodružstva. Model z roku 2015 však ťaží z najnovších a najdokonalejších inovácií spoločnosti Honda.

Posunúť

Motocykel Africa Twin na bielom pozadí

Vzdajte úctu minulosti vydajte sa na dobrodružstvo

Nový model motocykla Africa Twin ostáva verný svojmu dedičstvu pretekov Paríž – Dakar – je vybavený špičkovými technológiami, ktoré sme vyvíjali od jeho debutu.

Výkon v každom teréne

Vďaka krútiaceho momentu 98 Nm si s motocyklom Africa Twin užijete jazdu na vozovke aj rely v teréne.

Priblížený pohľad na motor

Duniace dvojité výfukové rúry prechádzajú od spodnej po zadnú časť motocykla.

Nový model Africa Twin je vybavený úplne novým štvortaktným radovým dvojvalcovým motorom s objemom 1 000 cm3. Má dostatočný výkon na to, aby ste na ňom mohli vyraziť do terénu, poskytuje dostatočné pohodlie na diaľkové trasy a disponuje svižnou agilitou na každodenné používanie.

Plynulé radenie

Štandardná manuálna verzia motocykla Africa Twin disponuje ľahkou šesťrýchlostnou manuálnou prevodovkou, v ktorej je využitý rovnaký dizajn radiacej vačky akým disponuje overený model CRF250R/450R, a je vybavený antihoppingovou spojkou. Vďaka veľkej 18,8-litrovej palivovej nádrži a špičkovej spotrebe má dojazd až 400 km. Je to dosť na to, aby ste sa dostali tam, kam ste sa chceli dostať alebo ste neočakávali, že sa dostanete.

Motocykel Africa Twin na bielom pozadí
Motocykel Africa Twin jazdiaci zaprášenou vozovkou

Vďaka vysokej svetlej výške je motocykel Africa Twin dokonalý na jazdu v teréne.

Dokonalá priľnavosť

Protiblokovací brzdový systém (ABS) a systém kontroly trakcie Honda Selectable Torque Control (HSTC) poskytujú novú úroveň pokročilej trakcie.

Voliteľný systém ABS modelu Africa Twin zabraňuje kĺzaniu motocykla, vďaka čomu si zachováte kontrolu pri prudkom brzdení. Ak snímače detegujú zablokovania kolesa, séria ventilov aplikuje sekvenciu pulzujúceho brzdenia, aby sa motocykel rýchlo zastavil bez straty trakcie.

Úplná kontrola

Keď systém HSTC zistí nebezpečenstvo straty trakcie zadného kolesa, plynule zníži krútiaci moment, aby sa zlepšila priľnavosť a nedochádzalo k prekĺzavaniu kolies. K dispozícii sú dve úrovne a výber režimu sa zobrazuje na displeji LCD.

Ak sa chcete skutočne odviazať, môžete jednotlivo deaktivovať systém ABS alebo HSTC jednoducho stlačením tlačidla.

Len vy a váš stroj

Deaktiváciou systému ABS získate dokonalú kontrolu nad motocyklom Africa Twin.

Priblížený pohľad na spínač G
Koleso v piesku

Model Africa Twin disponuje 310 mm dvojitým hydraulickým diskom vpredu a256 mm hydraulickým diskom vzadu s 21/18-palcovými prednými a zadnými vypletanými kolesami.

Ovládanie bez námahy

Motocykel Africa Twin sa môže javiť ako ťažký terénny stroj. No vďaka svojej ľahkej konštrukcii je svižný aj na cestách.

Jazda motocyklom po kmeňoch stromov

Motor motocykla Africa Twin je umiestnený v kompaktnom ľahkom oceľovom ráme a ponúka výnimočný výkon v teréne, ako aj agilitu pri každodennom používaní. Váži len 208 kg (štandardný model, čistá hmotnosť), má minimum prvkov karosérie a jeho vačkový hriadeľ je vyrobený z rovnakého ľahkého materiálu ako model Fireblade.

Prispôsobte si motocykel podľa seba

Sediac za riadidlami motocykla Africa Twin môžete nastaviť výšku sedadla v rozmedzí od 870 mm do 850 mm – pekne nízko. Prevrátené vidlice s dlhým zdvihom sú taktiež kompletne nastaviteľné, takže si motocykel môžete prispôsobiť podľa seba.

Priblížený záber na motocykel Africa Twin
Africa Twin

Štýlové doplnky

Model Africa Twin disponuje mnohými elegantnými malými dizajnovými prvkami, ktoré odkazujú na minulosť.

Brilantný dizajn odolá testu čas a motocykel Africa Twin nie je výnimkou. Či už sú to dvojité svetlomety s krásnym dizajnom a vynikajúcou viditeľnosťou alebo niekoľko lakov s motívom rely, Africa Twin vzdáva poctu originálu vo forme klasického štýlu, ktorý vyzerá skvele aj dnes.

Dva motocykle Africa Twin na prašnej lesnej ceste