Nový skúter Honda VISION!

Ku komplexnému radu skútrov a motocyklov skupiny A1 značky Honda s objemom 125 cm3 sa pre rok 2021 pripája model Vision 110

Pondelok, 2020, decembra 14

Nový VISION 110

Ku komplexnému radu skútrov a motocyklov skupiny A1 značky Honda s objemom 125 cm3 sa pre rok 2021 pripája model Vision 110

·       Nový Vision 110 dopĺňa ponuku „skvelých siedmych“ modelov skupiny A1 od spoločnosti Honda.

·       Ponúka vyššiu palivovú účinnosť, nižšiu hmotnosť, nový dizajn a vylepšenú praktickosť.

·       Pripojí sa k ďalším šiestim skútrom a motocyklom Honda skupiny A1: Forza 125, PCX125, SH125, MSX125 Grom, CB125R a CB125F.

·       Všetky poskytujú vysokú úroveň technológie, praktickosti, spotreby paliva a zábavy.

·       Trh s prostriedkami mestskej dopravy vykazoval v roku 2020 zdravý dopyt, keďže ľudia hľadali svoje vlastné riešenie osobnej prepravy.

Spoločnosť Honda Motor Europe s potešením oznamuje, že do svojej ponuky motocyklov a skútrov na rok 2021 pridáva výrazne prepracovaný a inovovaný model Vision 110.

Mestský skúter značky Honda, ktorý po prvýkrát prišiel do Európy v roku 2012, vždy ponúkal vysokú kvalitu výroby a fantastickú hodnotu za peniaze. Tento skúter prešiel úplnou štýlovou premenou pre rok 2021 a vďaka svojej novej generácii „vylepšeného rámca inteligentnej architektúry“ (eSAF) zhodil 2 kg z hmotnosti 100 kg. Jeho modernizovaný, vzduchom chladený motor „enhanced Smart Power (eSP)“ je o 5 % efektívnejší, pokiaľ ide o spotrebu paliva, a zachováva si svoju obľúbenú funkciu Idling Stop. Praktickosť dostatočného úložného priestoru pod sedadlom je teraz doplnená novým prístrojovým LCD panelom a inteligentným kľúčom Honda.

Vision 110 je 7. modelom Hondy skupiny A1 a posledným, ktorý prechádza obnovou pre rok 2021. Dopyt po nízkokapacitných motocykloch a skútroch odolal závažným výzvam roku 2020 s veľkou odolnosťou: predaj prostriedkov mestskej dopravy sa udržal na stabilnej úrovni: síce medziročne až do septembra zostal nezmenený, ale v období od júna do septembra sa tešil medziročnému zvýšeniu o 30 %.

Spoločnosť Honda, ktorá je najväčším svetovým výrobcom motocyklov a skútrov a vlastní 21,2 % podiel na trhu prostriedkov mestskej dopravy v Európe, sa so svojou širokou škálou strojov skupiny A1 už dlho snaží prilákať nových jazdcov. Pokračujúce investície do výroby a výskumu a vývoja počas celého roka 2020 znamenajú, že sortiment spoločnosti Honda ponúka niečo pre každý vkus a štýl, od základnej prepravy za výhodnú cenu po špičkovú prepravu s vysokým výkonom. Aj keď každý model ponúka svoju vlastnú jedinečnú príťažlivosť a identitu, všetky majú spoločné vysokú úroveň špecifikácií, praktickosti, spotreby paliva, kvality prevedenia a zábavy.  

Nasleduje prehľad ďalších šiestich modelov značky Honda skupiny A2:

PCX125

Najpredávanejší skúter s objemom 125 cm3 v Európe, ktorý bol predstavený v novembri 2020, rozvinul svoj futuristický štýl a ponúka viac úložného priestoru pod sedadlom, nabíjací port USB-C a inteligentný kľúč. Svoju silu čerpá z nového „vylepšeného štvorvalcového motora Smart Power Plus“ (eSP +) s technológiou voliteľného riadenia krútiaceho momentu značky Honda (HSTC). Nový rám podporuje dlhší pružiaci zdvih vzadu a pneumatiky väčších rozmerov.

Forza 125

Najnovšia verzia športového skútra GT 125 cm3 bola predstavená spolu s jej novými väčšími súrodencami Forza 350 a Forza 750 v októbri s kozmetickými modernizáciami, ktoré zvyšujú ich prémiovosť a zlepšujú aerodynamiku. Elektrický nastaviteľný štít ponúka navyše posun 40 mm a pohodlie umocňuje port USB-C zabudovaný do príručnej skrinky. Súčasťou motora eSP+ sa už stalo voliteľné riadenie krútiaceho momentu značky Honda (HSTC).

SH125i

Jeden z najpopulárnejších európskych skútrov − druhý v rebríčku predaja skútrov s objemom 125 cm3 pre rok 2020 za modelom PCX125 − prešiel úplnou obnovou pre predajnú sezónu 2021. Jeho prebudovaná karoséria skrýva vďaka prepracovanému rámu o 50 % viac úložného priestoru. Jeho štvorventilový motor výrazne podporil zrýchlenie, silnejší horný rozsah otáčok a vyššiu účinnosť paliva.

CB125R

CB125R je malý motocykel, ktorý myslí vo veľkom. Pre rok 2021 ponúka člen rodiny Neo Sports Café s objemom 125 cm3 − ktorý bol ohlásený v novembri − zvýšenie výkonu a krútiaceho momentu vďaka úplne novému, štvorventilovému motoru DOHC a významnú modernizáciu zavesenia kolies. Stal sa tak prvým motocyklom s objemom 125 cm3, ktorý má vysokokvalitné, 41 mm obrátené (USD) vidlice „Big Piston“ so samostatnou funkciou (SFF-BP) od spoločnosti Showa.

CB125F

Model CB125F, ktorý bol ohlásený v septembri, prešiel dôkladnou celkovou obnovou pre rok 2021, čím sa stal o celých 11 kg ľahší. Jeho motor eSP s nízkym trením zlepšuje spotrebu paliva o 30 % pri teoretickom dojazde viac ako 700 km na nádrž a zachovaní výkonu. Súčasťou výbavy je LED svetlomet, stredový stojan a digitálny prístrojový panel s ECO meračom.

MSX125 Grom

Široko obľúbený mini motocykel dostal nový názov, navyše modernizáciu v štýle retro-cool, ľahko odstrániteľné panely karosérie (vhodné na prispôsobenie), nový výkonnejší, vzduchom chladený motor a päťstupňovú prevodovku. Prepracovaná palubná doska LCD obsahuje otáčkomer a ukazovateľ prevodového stupňa.