Nový koncept Honda CB4X

Rímske výskumné a vývojové stredisko spoločnosti Honda na veľtrhu EICMA hrdo predstavuje koncept CB4X.

Nedeľa, 2019, novembra 10

Nový koncept Honda CB4X

Rímske výskumné a vývojové stredisko spoločnosti Honda na veľtrhu EICMA hrdo predstavuje koncept CB4X

Už piaty rok v rade využíva spoločnosť Honda priestor na svojom stánku na veľtrhu EICMA označovaný ako ‘Design Studio’ na predstavenie niečoho celkom nového – v tomto prípade výrazného konceptu CB4X.

Experimentálny stroj, ktorého základom bol motív „zábava sedem dní v týždni“, v sebe spája prvky športového a cestovného motocyklu doplnené zdravou dávkou crossovera. Návrh pochádza z tvorivého pera Valeria Aiella a jeho tímu mladých dizajnérov a zrodil sa ako výsledok túžby preskúmavať a posúvať existujúce hranice.

CB4X sa vyznačuje dynamickými, no zároveň kompaktnými líniami, v jeho vzhľade sa spájajú na prvý pohľad protikladné požiadavky na motocykel určený na každodenné použitie v mestách, s ktorým si však jazdec počas víkendov môže zároveň užiť dostatok zábavy na horských cestách alebo na dlhších cestách.

Na pohon stroja sa použil klasický radový štvorvalec – prvok charakteristický pre krídlo Honda Wing. Palivová nádrž vystupuje vpred, ako kobra pripravená na útok na svoju korisť, zatiaľ čo štítok je plynulo nastaviteľný a integrovaný do kapotáže. Svetlomet je v kapotáži vedľa svetiel na denné svietenie (DRL) usadený ako diamant a vyžaruje z neho agresívna prepracovanosť. Elegantný hliníkový podsedlový rám zdôrazňuje krátku a ostrú zadnú časť, zatiaľ čo 17-palcové predné koleso prispieva k presnému riadeniu.

Honda CB4X je predstava zameraná na tých jazdcov, ktorí žijú športovou jazdou, ale nechcú sa vzdať možnosti relaxácie, cestovania vo dvojici bez ohľadu na čas alebo cieľ.