Predstavujeme ďalšie novinky Honda na milánskej výstave EICMA

CBR1000RR-R Fireblade SP 30th Anniversary a nový model ADV350 sú hlavnými lákadlami stánku Honda na veľtrhu EICMA 2021

Utorok, 2021, novembra 23

EICMA

·       Nový CBR1000RR-R Fireblade, Fireblade SP a limitovaná edícia Fireblade SP 30th Anniversary odkazujú na tri dekády neustálych výziev

·       Celkom nový skúter strednej kategórie ADV350 prichádza so štýlom modelu X-ADV a s prémiovou výbavou

·       Výstavnú premiéru zažíva tiež model NT1100, ktorý v sebe spája komfort, praktickosť a mimoriadne príjemné výkony pre dlhé cesty

·       Potvrdený návrat modelu Hornet; 3D projekcia poskytne zákazníkom prvý náhľad na smer, ktorým sa tento model bude uberať

·       Na veľtrhu EICMA budú vystavené nové farebné vyhotovenia modelov SH125i, X-ADV, Forza 125, Forza 350, CB650R, CBR650R, CMX500 Rebel, CMX1100 Rebel, Gold Wing a Gold Wing ‘Tour’

Po rade nových modelov, ktoré už boli v priebehu tohto roku uvedené (Super Cub, Monkey, CB500F, CB500X, CBR500R a NT1100), dnes spoločnosť Honda v Miláne predstavila svoj kompletný Európsky modelový rad pre rok 2022. Tá zahŕňa aj špeciálnu limitovanú edíciu superšportovej vlajkovej lode, celkom nový „enduro skúter“ a celý rad nových farebných a grafických verzií ďalších modelov.

CBR1000RR-R Fireblade, Fireblade SP a Fireblade SP 30th Anniversary

Hlavným lákadlom značky Honda na veľtrhu EICMA je trojica nových strojov CBR1000RR-R Fireblade, Fireblade SP a Fireblade SP 30th Anniversary.

Na oslavu pôvodného prelomového stroja Fireblade a 30 rokov neustálych výziev od jeho predstavenia v roku 1992 bude pre rok 2022 dostupná úchvatná limitovaná edícia modelu Fireblade SP s označením 30th Anniversary. Jej vyhotovenie vo farbách trikolóry, v ktorom sa ultramoderné línie z roku 2020 spájajú so štylistickými prvkami pripomínajúcimi „ťahy štetcom“, ktoré sú charakteristickým rysom modelu z roku 1992, tak skladá hold slávnemu predchodcovi.

Fireblade SP bude ďalej k dispozícii v dvoch štandardných farebných vyhotoveniach, červenom Grand Prix Red a matnom perleťovom čiernom Matte Pearl Morion Black, v oboch prípadoch novo so zlatými kolesami. Tradičný Fireblade sa bude tento rok ponúkať v červenej Grand Prix Red s výraznými bielymi poľami na pretekárske čísla na prednej kapotáži.

Okrem zmien vzhľadu sa ďalšie úpravy dotkli tiež radového štvorvalcového motora s výkonom 160 kW. Ich hlavným cieľom bolo zlepšiť akceleráciu a ovládateľnosť pri prejazde zákrutami. Ozubené koleso stáleho prevodu má o 3 zuby viac (po novom 43 zubov), čo ešte viac zlepšilo akceleráciu na každý rýchlostný stupeň. Systém nastaviteľnej kontroly trakcie Honda (HSTC) bol na základe spätnej väzby od jazdcov tímu HRC optimalizovaný so zreteľom na lepšiu kontrolu trakcie zadného kolesa a zlepšilo sa tiež ovládanie plynovej rukoväti.

Nový materiál a povrchová úprava piestov predných brzdových strmeňov Nissin zlepšili brzdný výkon modelu Fireblade aj jeho konzistentnosť v podmienkach pretekov. Pri verzii Fireblade SP je okrem vylepšeného rýchloradenia k dispozícii prvotriedny podvozok Öhlins Smart Electronic Control (SA-C) a brzdová sústava Brembo, ktoré sú zárukou špičkových parametrov.

ADV350

So zreteľom na úspech modelu X-ADV – najpredávanejšieho motocykla Honda v Európe za rok 2021 – sa značka Honda rozhodla vstúpiť s týmto progresívnym myslením tiež na trh skútrov strednej objemovej kategórie. Nový model ADV350, ktorý sa bude vyrábať v talianskom závode Atessa, v sebe spája vycibrenosť prémiového skútra so schopnosťou poradiť si aj s tým najhorším asfaltom. Celok je navyše zabalený v robustnom „enduro“ štýle.

Unikátny vzhľad prichádza ruka v ruke s optimalizovanou praktickosťou a bohatou výbavou. Schránka pod sedlom je schopná pojať dve integrálne prilby, nezabudlo sa ani na USB nabíjačku v schránke na rukavice či na praktický inteligentný kľúč Smart Key. Plexi štít je výškovo nastaviteľný a v LCD prístrojovom paneli je integrovaný systém hlasového ovládania Honda Smartphone Voice Control. Systém nastaviteľnej kontroly trakcie Honda (HSTC) je súčasťou štandardnej výbavy.

Štvorventilový SOHC motor enhanced Smart Power+ (eSP+) s objemom 330 cm3 poskytuje modelu ADV350 maximálny výkon 21,5 kW a krútiaci moment 31,5 Nm. Podvozok tvorí inverzná vidlica prevzatá z motocyklov, rám z oceľových rúrok, zadné tlmiče s oddelenou nádržkou a vyznačuje sa veľkou svetlou výškou. Ľahké 15-palcové predné a 14-palcové zadné koleso je obuté do bezdušových pneumatík so štupľovým vzorom.

Model ADV350 bude dostupný v striebornej metalíze Spangle Silver Metallic, v matnej sivej metalíze Mat Carbonium Gray Metallic a v červenej metalíze Mat Carnelian Red Metallic

NT1100

Model NT1100, ktorý sa po svojom oznámení v októbri 2021 prvýkrát predstavuje verejnosti, otvára novú éru cestovných strojov značky Honda. Jeho srdcom sa stal agregát prevzatý z modelu CRF1100L Africa Twin, takže skvelá ovládateľnosť a charakterné správanie motora sú samozrejmosťou. NT1100 vychádza z platformy ponúkajúcej vynikajúci komfort a ochranu proti poveternostným vplyvom, vďaka čomu je rovnako vhodný pre dlhé cesty vo dvoch aj pre každodenné dochádzanie do zamestnania.

Praktickosť zaisťujú objemné integrované bočné kufre, vyhrievané rukoväte, centrálny stojan, tempomat či USB a 12 V zásuvka. Všetky tieto položky sú súčasťou štandardnej výbavy. Osvetlenie tvoria výhradne LED diódy. K dobrej viditeľnosti pri jazde prispievajú svetlá na denné svietenie, ďalšie praktické funkcie zahŕňajú ukazovatele smeru s funkciou automatického vypínania či výstražné svetlá na núdzové brzdenie. Výšku plexi štítu je možné nastaviť do 5 polôh, k ešte lepšej ochrane jazdca prispievajú okrem veľkorysej kapotáže tiež horné a dolné deflektory. 6,5-palcový dotykový TFT displej je farebný, ponúka prispôsobiteľné zobrazenie požadovaných údajov a disponuje technológiami Apple CarPlay® a Android Auto®. Sedlo je umiestnené v príjemnej výške 820 mm; dojazd na plnú nádrž je približne 400 km. Uhladené a štíhle proporcie, ktoré vystihuje slogan „proaktívny komfort“, zaisťujú skvelú aerodynamiku, pričom pozícia jazdca bola navrhnutá s dôrazom na komfort pri dlhších cestách.

Oceľový dvojitý kolískový rám modelu NT1100 využíva krátky rázvor, 17-palcové kolesá a strmú geometriu riadenia, zatiaľ čo prémiové odpruženie zaisťuje inverzná 43 mm kazetová vidlica Showa a centrálny zadný tlmič. 310 mm predné brzdové kotúče sú vybavené 4-piestovými radiálnymi brzdovými strmeňmi. Nasávanie a výfuk boli vyladené so zreteľom na hladkú akceleráciu a príjemný zvuk v nízkych otáčkach; maximálny výkon a krútiaci moment dosahujú 74 kW a 104 Nm. Elektronická výbava zahŕňa 3 prednastavené jazdné režimy a 3 úrovne nastavenia systému nastaviteľnej kontroly trakcie (HSTC). Voliteľne je k dispozícii unikátna dvojspojková prevodovka Honda DCT.

Model NT1100 bude k dispozícii v 3 moderných farebných vyhotoveniach: matnej sivej metalíze Matte Iridium Gray Metallic, bielej perleťovej Pearl Glare White a v čiernej Graphite Black.

Hornet

Spoločnosť Honda tiež s potešením potvrdzuje, že v blízkej budúcnosti sa do jej modelového radu vráti preslávený názov Hornet. Stroje Hornet sú už od prvého predstavenia v Európe v roku 1998 povestné svojimi vzrušujúcimi výkonmi motora a agilitou v kombinácii s atraktívnym street-fighter vzhľadom.

Návštevníci veľtrhu EICMA si budú môcť prezrieť prvý náznak koncepčného smeru, ktorým sa reinkarnácia názvu Hornet bude uberať. S týmto cieľom bude v stánku Honda vyhradený špeciálny priestor, kde bude pomocou projekčného mapovania vrátane svetiel, zvukov a realistického 3D zobrazenia k dispozícii prehľad predchádzajúcich generácií modelu Hornet aj ochutnávka toho, na čo sa môžeme tešiť.

Sčítané a podčiarknuté, nový modelový rad značky Honda opäť potvrdzuje nezlomné odhodlanie značky Honda vnášať do svojho najširšieho a najbohatšieho motocyklového produktového radu ešte viac diverzity a hodnoty.

Okrem nových a vylepšených modelov bude na veľtrhu EICMA vystavených niekoľko nových farebných verzií známych a obľúbených modelov:

SH125i a SH150i

Športovú atraktivitu modelov SH125i (ktorý bol najpredávanejším skútrom v Európe v roku 2021) a Sh150i ešte viac zdôraznia dve celkom nové farby. Matná perleťová biela Mat Pearl Cool White a matná sivá Mat Rock Grey sa vyznačujú exkluzívnymi detailmi, ktoré zahŕňajú pásik s logom SH na podlahe, červené logá SH a strieborné lemy svetlometov.

X-ADV

Model X-ADV, ktorý sa považuje za prvé „jednostopové SUV“ na svete, vstupuje do roku 2022 s tromi novými farbami: matnou čiernou metalízou Mat Ballistic Black Metallic, matnou sivou metalízou Mat Iridium Gray Metallic a béžovou Harvest Beige.

Forza 125 a Forza 350

Obe objemové verzie (125 a 350 cm3) radu športových GT skútrov Honda získavajú pre rok 2022 nové farby:

Forza 125 bude k dispozícii v perleťovej sivej Pearl Falcon Gray, matnej čierno-sivej metalíze Mat Black Gray Metallic a v matnej perleťovej modrej Mat Pearl Pacific Blue; Forza 350 potom získava matnú červenú metalízu Mat Carnelian Red Metallic.

CB650R a CBR650R

Štvorvalcový nahý model strednej hmotnostnej kategórie CB650R prichádza s novou striebornou metalízou Sword Silver Metallic, zatiaľ čo existujúca čierna matná metalíza Mat Gunpowder Black Metallic a červená Grand Prix Red verzia CBR650R získali nové grafické prvky.

CMX500 Rebel a CMX1100 Rebel

CMX500 Rebel, ako najpredávanejší custom model v Európe za rok 2021, prichádza pre rok 2022 s novou atraktívnou zelenou perleťovou farbou Pearl Organic Green, zatiaľ čo jeho väčší súrodenec s motorom s objemom 1100 cm3 bude novo dostupný v hnedej perleťovej Pearl Stallion Brown.

GL1800 Gold Wing a GL1800 Gold Wing ‘Tour’

Majestátny Gold Wing prichádza do roku 2022 s modernou novou matnou modrou metalízou Mat Jeans Blue Metallic, zatiaľ čo vrcholný Gold Wing ‘Tour’ bude k dispozícii vo dvoch výrazných farebných verziách: modrej metalíze Glint Wave Blue Metallic a v bielej perleťovej Pearl Glare White.