Close

Technológia modelu Honda X-ADV

Vyrazte na divoké cesty

Za ďalším zjazdom čaká dobrodružstvo

Teraz v ponuke

35 Kw verzia

pre držiteľov oprávnenia skupiny A2

Teraz zahŕňa

Spínač G

na použitie v teréne

Posunúť

Logo Honda X-ADV

Celkom nový druh

Tento motocykel neprináša iba dokonalý vzhľad, dostal do vienka čaro terénneho štýlu a vytvára celkom novú – a nekonvenčnú – kategóriu.

Stvorené pre silu

Úplne odlišný motocykel.

Základom motocykla X-ADV je silný, kompletne nový podvozok z oceľových rúrok, ktorý poskytuje pevné a suverénne riadenie na rôznych povrchoch cesty. Zároveň bol navrhnutý tak, aby poskytoval priestorný a praktický 21-litrový úložný priestor pod sedadlom.

Dlhý rozsah pohybu

Prevrátená vidlica s dĺžkou 41 mm prináša možnosti nastavenia predpätia pružín a tlmenia pri spätnom pohybe – to všetko spolu s rozsahom pohybu 153 mm, pričom zadný tlmič Pro-Link s možnosťou nastavenia predpätia ponúka rozsah 150 mm. Toto všetko je zladené so svetlou výškou 162 mm, vďaka čomu je ideálny na oveľa častejšie ako iba príležitostné výlety do náročného terénu.

Brzdný výkon

Brzdenie na modeli X-ADV so systémom ABS vám dodá istotu na nedokonalých cestách a za vlhkých podmienok. Ponúka intenzívne, presné a stabilné brzdenie za pomoci dvojitých kotúčov s radiálne upevnenými 4-piestovými strmeňmi prednej brzdy. Zadná kotúčová brzda má 2-piestové strmene.

Bočný zadný trojštvrťový pohľad na Hondu X-ADV.

Zadné odpruženie Pro-Link na odolnej kyvnej vidlici sa vyznačuje tým, že zaručí vysokú úroveň pohodlia jazdca a odolnosť – aj pri jazde cez divoký terén.

Bočný pohľad na model Honda X-ADV s jazdcom.

Predné vidlice sú plne nastaviteľné, aby vám poskytli plynulú jazdu na akomkoľvek type terénu.

Len smelo odbočte

Vďaka 27° záklonu osi čapu riadenia a 104 mm závleku kolesa je skúter prirodzene vyvážený a ponúka výnimočnú stabilitu v priamom smere. Model X-ADV disponuje 39˚ uhlom riadenia a polomerom otáčania len 2,8 metra, vďaka čomu sa jednoducho ovláda aj na malom priestore.

Zmena k lepšiemu

Model X-ADV s dvojspojkovou prevodovkou.

Dve spojky sú ovládané nezávisle – každá pomocou svojho vlastného elektrohydraulického okruhu, pričom pri preradení prichádza k prechodu z jednej spojky na druhú. Tento prechod je rýchly a plynulý bez rázov pri preraďovaní na vyšší či nižší prevodový stupeň. Vyberte si požadovaný režim a nechajte sa voziť.

Sila na dosah ruky

Motor, ktorý naozaj chce jazdiť.

Zadný trojštvrťový pohľad na Hondu X-ADV s jazdcom.

Výfuk zalomený nahor vydáva silný pulzujúci zvuk, má štíhly profil a tiahne sa tesne popri karosérii, takže ponúka dostatok priestoru.

Model X-ADV sa pýši kvapalinou chladeným 8-ventilovým dvojvalcovým radovým motorom s objemom 745 cm3 a s ventilovým rozvodom SOHC – vďaka všetkým týmto faktorom produkuje krútiaci moment v spodnom až strednom rozsahu na úrovni 68 Nm pri 4750 ot./min. Motor s dlhým zdvihom poskytuje nával zrýchlenia, ktoré „trhá asfalt“, a to od veľmi nízkych otáčok: dokáže s ľahkosťou zanechať väčšinu iných motocyklov stáť pri semafore.

Prepracovaný výkon

Dvojité vyvažovacie hriadele na kľukovom hriadeli neutralizujú vibrácie, keď motor beží pri vyšších otáčkach, no stále dovoľujú rázovitý „pulz“ a hlboký zvuk, ktorý zabezpečuje posun kľukového hriadeľa o 270˚. Je to skutočne jedinečný a uspokojivý zvuk.

Mimoriadna hospodárnosť

Jedna 36 mm škrtiaca klapka a zapaľovanie PGM-FI vstrekujú presný pomer paliva a vzduchu, aby zabezpečili súlad modelu X-ADV s normou EURO4. Vďaka spotrebe paliva, ktorá poskytuje dojazd približne 300 km, sa môžete s plnou 13,1-litrovou palivovou nádržou vydať na veľmi dlhú jazdu.

Zadný pohľad na model Honda X-ADV s jazdcom.
Trojštvrťový predný pohľad na model Honda X-ADV s jazdcom.

Bohatý krútiaci moment na vyrazenie, keď naskočí zelená, sa snúbi s plynulým výkonom ako stvoreným na dlhé cesty. Tento stroj sa oveľa viac podobá motocyklu, ako by ste čakali, čo však pri jazde ihneď pocítite – prečo si teda nedohodnúť skúšobnú jazdu a vyskúšať si to?

Prejdite si náš sortiment