• Dekády rozhodujúceho vplyvu

  1966

 • Dekády rozhodujúceho vplyvu

  1985

 • Dekády rozhodujúceho vplyvu

  2013/2014

Naše meno na štartovacej čiare

Povesť sa buduje na pretekárskej dráhe. Naša pretekárska história ale začala na papieri – už v roku 1954. Náš zakladateľ Soichiro Honda napísal list, v ktorom sa podelil o svoj sen vyhrať najnáročnejšie a najprestížnejšie motocyklové preteky na svete – Isle of Man TT – na motocykle, ktorý mal niesť jeho meno. Všetkých zamestnancov požiadal, aby urobili všetko, čo je v ich silách a pomohli jeho sen uskutočniť.

Jasné predsavzatie

„Zapojme všetky sily spoločnosti Honda Motor Co.,” stojí v liste.

Mala to byť prvá účasť japonského motocykla na pretekoch TT, no rozhodne nie náš posledný prelomový krok. Už niekoľko desaťročí sa riadime tým, čo stojí v liste – prekonávame samých seba, aby sme dobyli najdravejšiu pretekársku arénu.

Fotografia z prvých pretekov MotoGP, na ktorých sa zúčastnil motocykel Honda.

Naše víťazstvá venujeme vám

Jazdec MotoGP oslavuje víťazstvo Hondy spolu s tímom.

Nepretekáme kvôli vzrušeniu. A kvôli sláve.

Poznatky získané na pretekárskej dráhe pretavujeme do technológií, ktoré nájdete v motocykloch kategórie Super Sport (a vlastne vo všetkých našich motocykloch). Takže keď jazdíte na Honde, cítite sa ako šampión.

Jazdec v prilbe na motorke Honda na MotoGP.

Nové nápady prinášajú nezvyčajné výsledky

Model NSR500 priniesol na dráhy v roku 1992 nekonvenčnú technológiu štartéra a jeho motor „Veľký tresk“ sa stal dominantou motocyklov 90. rokov.

Bočný pohľad na model Honda NSR500.

Dôležité štatistiky

Víťazstvo modelu NSR500 pripomenulo, akú dôležitú úlohu zohrávajú konštruktéri na ceste k úspechu v pretekoch. Keď sa k nim pridali talentovaní jazdci, úspech bol zaručený.

 • Logo 22

  víťazstiev za sebou

 • Logo 15

  víťazstiev v jednej sezóne

 • Logo 14

  titulov konštruktérov

Dvíhame latku

Model NSR500 dokázal prekonať len jeden motocykel – a aj ten sme vyrobili my.

Keď sa v roku 2002 preteky World GP zmenili na MotoGP, predstavili sme motocykel Honda RC211V. Prehrmel dopredu už v svojej debutovej sezóne a vyhral cenu pre jazdca aj pre konštruktérov. Pohodlne predbehol aj model NSR500, na ktorom stále jazdili iné tímy. Nič neľutujeme – ako vtedy aj teraz sa sústredíme na budúcnosť.

Viac z kategórie Super Sport