Honda CBR1000RR-R Fireblade SP s odpružením Smart Electronic Control Suspension

SÚŤAŽIVOSŤ V KRVI

Nemusíte mať žiadne pochybnosti. Motocykel CBR1000RR-R Fireblade SP je určený na jazdu po pretekárskej dráhe. To je to miesto, kam patrí. Stojí na rovnakej štartovacej čiare ako štandardný model Fireblade. Odlišuje ho však plné odpruženie Öhlins (S-EC), hlavný brzdový valec Brembo, brzdová páčka, predné a zadné strmene a univerzálne rýchloradenie. Motor s čiastkovými vačkami a špičkovým maximálnym výkonom 160 kW ponúka ešte vyššie a razantnejšie zrýchlenie v nízkych a stredných otáčkach a prepracované riadenie trakcie systému HSTC. Motocykel Fireblade SP využíva svetlomety, kontrolky, systém Smart Key a má plnú homologizáciu na jazdu po verejných komunikáciách. Je priamym stelesnením dokonalého pretekárskeho motocykla. V každej zákrute s ním zaručene zažijete poriadnu dávku adrenalínu.

Model Honda CBR1000RR-R Fireblade SP s podvozkom a elektronikou, ktorá zaisťuje obrovskú priľnavosť

ÚSILIE O DOKONALOSŤ

Dokonalé kolo. Doslova nemožný cieľ. Na tomto úsilí sa podieľajú dvaja – vy a váš motocykel. Máte za sebou tréning, trafili ste všetky vrcholy zákrut, prešli ste každú z nich. Na tejto trati sa cítite ako doma. Rovnako ako váš motocykel Fireblade SP. Motor je zárukou výkonu, ktorý potrebujete, a dodá vám ho tam, kde to potrebujete. Podvozok s elektronikou zas prinášajú obrovskú priľnavosť. Aerodynamika poskytuje skutočne neuveriteľnú rýchlosť a istotu pri riadení. Spoločne so svojím motocyklom tvoríte jeden celok. Pre oboch z vás je to to najlepšie.

Honda CBR1000RR-R Fireblade SP – dôraz na vysokootáčkový radový štvorvalcový motor s čiastkovými vačkami

Väčší výkon pri nízkych a stredných otáčkach na ostrejšie zrýchlenie pri výjazde zo zákruty

Radový štvorvalec s prevodovým súkolesím s čiastkovými vačkami, ktorý sa postará o výkon 160 kW pri neskutočných otáčkach 14 500 ot./min, prináša rovnaké vŕtanie, zdvih a technológiu na znižovanie trenia, či titánové ojnice ako pretekársky motocykel RC213V. Medzi novinky patrí zadné reťazové koleso so 43 zubami spoločne s optimalizáciou vzduchovej komory, sacích otvorov a výfukového systému 4-2-1. Popri masívnom maximálnom výkone vo vysokých otáčkach máte teda teraz k dispozícii oveľa väčšie zrýchlenie v nízkych a stredných otáčkach, vďaka čomu zvládnete každú zákrutu. Inovované rýchloradenie sa postará o plynulejšie a rýchlejšie radenie, vďaka ktorému sa budete v každom kole zlepšovať.

Honda CBR1000RR-R Fireblade SP – dôraz na vysokootáčkový radový štvorvalcový motor s čiastkovými vačkami

Dokonalý recept na rýchlejšiu jazdu – to je motocykel Fireblade SP

Môžete ovládať každý detail výkonu motora svojho motocykla Fireblade SP. Tri predvolené jazdné režimy ponúkajú základné nastavenia, z ktorých si môžete vyberať. Prostredníctvom 5-palcového displeja TFT si môžete plne prispôsobiť výkon motora, brzdenie motorom a kontrolu trakcie. Našim cieľom je, aby ste zvládli každý výjazd zo zákruty. Využili sme spätnú väzbu od jazdcov HRC, aby sme zmodernizovali voliteľnú kontrolu trakcie Honda (HSTC) s 9 úrovňami. Je plynulejšia, lepšie reaguje na pokyny škrtiacej klapky a dokonale využíva mimoriadny záber motora pri nízkych a stredných otáčkach. V súlade s tým sme znížili napätie vratnej pružiny elektronického ovládania plynu (TBW), aby sme zaistili ešte výraznejší lineárny nárast výkonu pri pridaní plynu.

Honda CBR1000RR-R Fireblade SP – dôraz na vysokootáčkový radový štvorvalcový motor s čiastkovými vačkami

Ovládanie OBTi, ktoré zaistí dokonalé nastavenie

43 mm vidlica NPX kváziaktívneho odpruženia Öhlins S-EC, ktorá využíva oddelenú kompresiu, odskokové okruhy a krokové motory na prispôsobenie tlmenia, bola vyvinutá na pretekanie. Môžete sa spoľahnúť na presnú odozvu a priľnavosť prednej pneumatiky. Výsledok? Ohromná istota, že v každom z kôl budete čoraz rýchlejší. Prednú časť s pretekárskymi parametrami skvele dopĺňa zadný tlmič Öhlins TT36 S-EC. Ak chcete mať svoju jazdu maximálne pod kontrolou – a pretože sa podmienky na pretekárskej trati menia veľmi rýchlo – môžete sa spoľahnúť na rozhranie OBTi (Öhlins Objective Based Tuning interface) a východiskové nastavenie s 3 okamžite použiteľnými predvolenými režimami. Vďaka nim môžete úplne zmeniť svoje nastavenie, čo umožní zníženie spotreby, opotrebovania pneumatík alebo prispôsobenie podmienkam na trati.

Honda CBR1000RR-R Fireblade SP – dôraz na vysokootáčkový radový štvorvalcový motor s čiastkovými vačkami

Riadenie ABS s dvoma režimami

Odolné monoblokové štvorpiestové radiálne brzdové strmene Brembo Stylema majú menší objem vnútornej kvapaliny umožňujúci bezprostrednú odozvu. Strmene sa ovládajú brzdovou páčkou a hlavným brzdovým valcom Brembo, pričom dokážu vyvinúť neskutočnú brzdnú silu. Zadný brzdový strmeň Brembo má rovnaké prevedenie, s akým sa stretnete pri modeli RC213V. Vďaka dvom režimom ABS máte k dispozícii výber úrovne výkonu: Režim SPORTS sa zameriava na jazdu po ceste, zatiaľ čo režim TRACK zvyšuje brzdnú silu, vďaka čomu si vychutnáte oveľa rýchlejšiu jazdu na trati. Brzdná sila sa reguluje v pomere k uhlu náklonu, zatiaľ čo systém na ovládania kontaktu zadného kolesa s vozovkou (RLC) udržuje prednú stabilitu. Preto sa môžete sústrediť na každú zákrutu, aby ste každý nájazd aj výjazd zvládli rýchlejšie.

VYZERÁ RÝCHLO. JE RÝCHLY

Prezrite si náš dokonalý superšportový model a vyberte si farbu podľa svojich predstáv.
Potiahnutím otočiť Potiahnutím otočiť
Zväčšiť Zväčšiť
Rotate Rotate
Priblížením prstov zväčšiť Priblížením prstov zväčšiť
Vyberte si svoju farbu

  ZABURÁCAJTE SI A VYTOČTE MOTOR DO ČERVENÝCH OTÁČOK

  Využite našu technológiu štvorvalcového motora MotoGP a nechajte výfuk Akrapovič zaburácať.

  Honda CBR1000RR-R Fireblade SP with four-cylinder form
  Honda CBR1000RR-R Fireblade SP with four-cylinder form
  Posunúť

  DVA RÔZNE MODELY FIREBLADE

  Tu si vyberte svoju dokonalú zbraň.

  Honda CBR1000RR-R FIREBLADE SP
  Honda CBR1000RR-R FIREBLADE SP

  CBR1000RR-R FIREBLADE SP

  30. VÝROČIE MODELU CBR1000RR-R FIREBLADE SP

  HONDA MOTORCYCLES EXPERIENCE

  HONDA MOTORCYCLES EXPERIENCE

  Vytvorte si svoj vlastný obľúbený motocykel Honda prostredníctvom aplikácie Honda Motorcycles Europe. Je to jednoduché. Vyberte si motocykel, po ktorom túžite, a vyberte farbu. Potom sa môžete pomocou funkcie AR pozrieť, ako sa bude vynímať vo vašej garáži. K dispozícii je katalóg integrovaného príslušenstva, aby ste mohli pridávať požadované súčasti. Teraz je súčasťou aplikácie Honda Motorcycles Europe aj YouTube kanál, na ktorom máte k dispozícii galériu videí.