Nový CMX1100 REBEL

Cena modelu: 9 490 € (manuálna prevodovka) a 10 490 € (automatická dvojspojková prevodovka DCT)!

Utorok, 2020, novembra 24

Nový CMX1100 REBEL

PREDSTAVENIE VEĽKÉHO NOVÉHO REBELA OD HONDY

·       Úplne nový model CMX1100 Rebel kombinuje klasickú estetiku s najmodernejšou technológiou

·       Pripravený rovnako dobre na bezstarostné rekreačné presuny, ako aj agresívnu jazdu vo vysokom tempe  

·       Paralelný dvojvalcový motor s krútiacim momentom 98 Nm a výkonom 64 kW oplývajúci nezameniteľným charakterom

·       Súčasťou podvozku s precíznym ovládaním sú kvalitné odpruženie a brzdy

·       4 jazdné režimy, trojstupňová voliteľná kontrola krútiaceho momentu Honda a funkcia kontroly zdvihu predného kolesa

·       Voliteľnou výbavou je dvojspojková prevodovka

 

Spoločnosť Honda Motor Europe s potešením oznamuje najnovší prírastok do svojho modelového radu pre nadchádzajúcu sezónu 2021: CMX1100 Rebel. 

Dvojvalec CMX500 Rebel s objemom 500 cm3, pre ktorý postačuje vodičské oprávnenie A2, bol uvedený na trh v roku 2017 a priniesol jedinečný svieži pohľad na túto triedu atraktívnym spojením „bobber“ tradície s novými revolučnými prvkami. Tento pútavý motocykel zábavný pri jazde a nenáročný na údržbu si našiel svoje miesto v srdciach jazdcov po celej Európe a v roku 2019 bol tretím najpredávanejším strojom v „custom“ štýle na starom kontinente.

Model CMX500 Rebel dostáva pre rok 2021 väčšieho a razantnejšieho súrodenca: CMX1100 Rebel. Zachovaním podstaty, ktorá robila spomínaný menší motocykel výnimočným, zvýšením poskytovaného výkonu, zdokonalením charakterových vlastností a rozšírením balíka najmodernejších technológií od Hondy ponúka tento model čosi navyše – prevzaté z vyššieho segmentu – širokej palete jazdcov, ktorí hľadajú niečo extra výnimočné. Tento model bol navrhovaný zámerne ako motocykel s „duálnou“ osobnosťou – je pripravený rovnako na pohodové bezstarostné presuny, ako aj na vzrušujúcu jazdu kedykoľvek, keď sa pred vami otvorí kľukatá horská cesta.

Tí, ktorí na tento model prechádzajú z menších motocyklov, ocenia zvládnuteľné rozmery modelu Rebel, výšku sedadla 700 mm a hmotnosť 223 kg s prevádzkovými kvapalinami; skúsenejších naopak poteší mimoriadna ovládateľnosť podvozku s tuhým rámom z oceľových rúrok, 43 mm kazetovými prednými vidlicami, piggyback zadnými tlmičmi a štvorpiestovou prednou brzdou. Čo však zaručene poteší úplne všetkých, je spoznávanie charakteru a výkonu ponúkaného paralelným dvojvalcovým motorom s objemom 1 084 cm3 (ktorý sa nechal inšpirovať modelom CRF1100L Africa Twin), ktorý vďaka maximálnemu výkonu 64 kW a krútiacemu momentu 98 Nm prináša špičkové charakteristiky pri nízkych otáčkach, mohutný prejav v strednom rozsahu a okrem toho charakteristickú citlivosť a atraktívny zvuk výfuku.

Štýlové prevedenie veľkého Rebela s odhalenou zadnou časťou hovorí jasne minimalistickou rečou. Oceľové blatníky vpredu a vzadu sedia na hrubých pneumatikách; kruhový svetlomet kombinuje vzhľad starej školy s novými „akademicky“ ladenými LED svietidlami a zrkadlí okrúhly monochromatický LCD prístrojový displej. Sedák zadného sedadla je tiež možné rýchlo a jednoducho demontovať. Pod kapotou sa ukrýva celý rad najmodernejších funkcií: Technológia riadenia Throttle By Wire (TBW), ktorá pridáva 3 predvolené jazdné režimy plus štvrtú alternatívu, ktorú si môže používateľ nastaviť podľa svojich predstáv, 3 úrovne voliteľnej kontroly krútiaceho momentu Honda Selectable Torque Control (HSTC), kontrola zdvíhania predného kolesa, tempomat a voliteľný doplnok v podobe jedinečnej dvojspojkovej prevodovky pre šesťstupňové radenie.

Táto výnimočná kombinácia klasického vzhľadu a najmodernejších technológií je zárukou toho, že nový CMX1100 Rebel dokáže priniesť čosi sviežo jedinečné aj na trh, na ktorom sú skutočné inovácie čoraz zriedkavejším fenoménom.