Predstavujeme novinku radu Neo Sports Café – CB300R

Honda CB300R pre rok 2022 je ďalším prírastkom unikátneho radu strojov Neo Sports Café, ktorá zahŕňa modely CB1000R, CB650R a CB125R

Utorok, 2022, januára 25

Nová Honda CB300R

·       Model CB300R sa do modelového radu Honda vracia s atraktívnymi jazdnými vlastnosťami a s unikátnym štýlom, ktorý osloví tak mladých, ako aj skúsenejších jazdcov.

·       Bohatej technickej výbave kraľuje nová 41 mm vidlica Showa SFF-BP a systém ABS riadený jednotkou IMU

·       Štvorventilový jednovalec DOHC disponuje výkonom 22,9 kW a krútiacim momentom 27,5 Nm; novo je vybavený pomocnou/klznou spojkou

·       K dispozícii budú štyri nové moderné farby vrátane žltej perleťovej Pearl Dusk Yellow a matnej modrej perleťovej Mat Pearl Agile Blue

Nová Honda CB300R pre rok 2022 rozširuje skupinu unikátnych nahých strojov Neo Sports Café, ktorá zahŕňa modely CB1000R, CB650R a CB125R.

Nová superstar značky Honda z kategórie ľahkých strojov (pohotovostná hmotnosť je iba 144 kg) disponuje vysokootáčkovým kvapalinou chladeným štvorventilovým jednovalcovým DOHC motorom s objemom 286 cm3, ktorý spĺňa emisnú normu EURO5, dosahuje maximálny výkon 22,9 kW a krútiaci moment 27,5 Nm. Stroj je vybavený pomocnou/klznou spojkou, ktorá umožňuje hladké radenie a zabraňuje odskakovaniu zadného kolesa pri prudkom podradení počas ostrého brzdenia.

Rám tvorí kombinácia lisovaných profilov a rúrok, vďaka čomu ponúka vyváženú tuhosť poskytujúcu jazdcovi skvelú spätnú väzbu. A – podobne ako väčší súrodenci – je aj model CB300R novo vybavený 41 mm inverznou vidlicou SFF-BP, ktorá zaisťuje lepšie jazdné vlastnosti, absorpciu rázov a kontrolu nad strojom. Bohatá výbava ďalej zahŕňa radiálny predný štvorpiestový brzdový strmeň s plávajúcim kotúčom bez stredového upevnenia, systém ABS riadený jednotkou IMU, radiálne pneumatiky, skosené oceľové riadidlá, inovovaný LCD prístrojový panel, či kompletné LED osvetlenie.

Rad Neo Sports Café značky Honda predstavuje novú interpretáciu café racerov pre modernú dobu, pričom hlavné charakteristiky jej dizajnového jazyka podľa výskumného a vývojového centra značky Honda v Ríme najlepšie vystihuje spojenie „Mechanické umenie“. Kombinácia esteticky vnímaných konštrukčných riešení, dotyku klasiky a najmodernejších výrobných postupov utvára koncept, ktorý každému modelu dodáva porciu výnimočnosti a štýlovosti. 

Kráľom radu Neo Sports Café je model CB1000R. Tento stroj prešiel v modelovom roku 2021 modernizáciou, v rámci ktorej získal minimalistické a funkčné „vpred naklonené“ rysy spoločne so špičkovým motorom odvodeným od modelu Fireblade. Verzia CB1000R Black Edition agresívny vzhľad tohto modelu ešte viac zdôrazňuje vďaka remeselnému „custom“ vzhľadu, čiernemu farebnému vyhotoveniu Deep Graphite Black a čiernemu rámčeku svetlometu, štítku, rúrkam vidlice, krytom chladiča, krytu vzduchovej komory, výfukovým potrubiam a detailom na tlmiči výfuku.

Model CB650R, ktorý bol pre rok 2022 predstavený v novej striebornej metalíze Sword Silver Metallic, disponuje všetkými atraktívnymi rysmi, ktoré sú pre tento rad charakteristické, a spoločne so živým štvorvalcom je atraktívnou voľbou pre záujemcov o motocykel strednej hmotnostnej kategórie.  Pre začiatočníkov je určený model CB125R (ktorý v roku 2021 získal nový DOHC štvorventilový motor a vidlicu SFF-BP), ktorý predstavuje skutočne originálny prvý stroj.

CB300R pre modelový rok 2022 bude k dispozícii v novom perleťovo žltom vyhotovení Pearl Dusk Yellow a v matnej perleťovej modrej Mat Pearl Agile Blue. Ďalej bude k dispozícii matná čierna metalíza Mat Gunpowder Black Metallic a červená Candy Chromosphere Red.