Nový MSX125 Grom

mini-motocykel značky Honda obľúbený po celom svete

Štvrtok, 2020, októbra 22

Nový MSX125 Grom

Nový MSX125 Grom,

mini-motocykel značky Honda obľúbený po celom svete

 

·       Zábavný mini-motocykel Honda ponesie v roku 2021 nový názov – MSX125 Grom

·       7,2 kW výkon nového motora modelového ročníka 2021, teraz s 5-stupňovou prevodovkou

·       Nový dizajn s rýchloupínacou karosériou, ktorá nahráva adaptabilite motocykla a možnostiam jeho prispôsobovania

Model Honda MSX125 sa vracia pre rok 2021 s novým názvom – MSX125 Grom – radikálnym novým vzhľadom a novým motorom, ktorý je základom jeho zábavného a funkčne orientovaného charakteru umocneného jednoduchosťou obsluhy.

Tento mimoriadne zábavný mini-motocykel značky Honda, ktorý sa v Európe predáva pod modelovým označením MSX125 od roku 2013, nadväzuje na tradíciu, ktorá sa začala písať v 60. rokoch modelom Monkey a pretrváva až do súčasnosti v podobe nesmierne obľúbených modelov ako Dax a Ape. Pre rok 2021 nová verzia pridáva do názvu slovíčko „Grom“ (čím sa z nej stáva „MSX125 Grom“), ktorým sa po celom svete označuje tento mini-motocykel, ktorý sa stal celosvetovým hitom u mladých jazdcov a predalo sa z neho už viac ako 750 000 kusov. Pojem „Grom“, ktorý sa od 60. rokov používa na označovanie mladých surferov, je dokonalým pomenovaním pre mini-motocykel, v ktorého DNA je zakódovaná zábava a duch alternatívnej kultúry.

Nový vzduchom chladený motor s výkonom 7,2 kW kombinuje prístupný a flexibilný výkon s všeobecnou univerzálnosťou, pričom je po novom vybavený 5. prevodovým stupňom pre jazdu mimo mesta; pritom je dokonale zladený s citlivým a ľahko ovládateľným podvozkom vybaveným 31 mm USD vidlicami, 12-palcovými kolesami a kotúčovými brzdami vpredu aj vzadu. O fungovanie systému ABS sa stará IMU. Výška sedadla je príjemných 761 mm, zatiaľ čo modernizovaný ostrý a kompaktný LCD panel teraz ponúka otáčkomer a ukazovateľ zaradeného prevodového stupňa.

Najväčšou zmenou pre rok 2021 je radikálny nový vzhľad, ktorý prináša nezameniteľnú osobitosť nového elegantného LED svetlometu, jednoduchšie koncipovanú jednotku sedadla a mimoriadne kompaktné bočné panely a kryty nádrže. Zlaté vidlice a brzdové strmene a žlté zadné odpruženie dotvárajú štýl, ktorý zaručene nikto neprehliadne. Ľahko vymeniteľná karoséria nahráva adaptabilite a možnostiam prispôsobovania, čím sa vo výsledku Honde podarilo zostrojiť motocykel, ktorý je síce malý svojimi rozmermi, no o to väčší svojím vyžarovaním.