Honda je partnerom MDŽ akcie

MOTOCYKLOVÝ DEŇ ŽIEN 2019.

Utorok, 2019, mája 28

Aj tento rok sa v termíne 27. a 28. mája 2019 uskutočnila obľúbená akcia pre všetky české a slovenské ženy motorkárky, financovaná BESIP-om a zamerané na zlepšenie zručností vodičiek motocyklov pred začiatkom hlavnej sezóny!

Kurzu na Automotodrome vo Vysokom Mýte sa počas dvoch dní zúčastnilo vyše 160 respondentiek. Táto akcia nemá svojím rozsahom a zameraním len na vodičky motocyklov v Strednej Európe obdobu!

Účastníci sa zdokonalili v jazde na motorke a priamo v praxi, prešli nácvikom správania sa v krízových situáciách na ceste. V rámci kurzu im bola tiež sprostredkovaná výučba teórie jazdy, informácie k bezpečnosti v prevádzke, mohli sa precvičiť v jemnej motorike pri ovládaní svojho stroja, získali dôležité informácie k prenášaniu váhy a využitia ťažiska jazdca pri ovládaní motorky a mnoho ďalšieho.

Kurz viedlo 8 jazdeckých inštruktorov, vrátane skúseného jazdca MotoGP Lukáša Peška.

Novinkou bola pre dievčatá možnosť nechať si na mieste odborníkom skontrolovať technický stav stroja, poprípade vykonať aj drobné opravy a servis.

Účastníci si mohli tiež vyskúšať motocyklové novinky od Hondy: CB500X, CB500F, CB650R, CBR500R, CBR650R, Africa Twin DCT a vyhrať niektorú zo zaujímavých cien.

Jednalo sa už o 8. ročník tejto veľmi obľúbenej jarnej motorkárskej akcie.