Ponuka hybridných vozidiel Honda zaparkovaných pred panorámou mesta

Ponuka hybridných modelov Honda

Pozrite si ponuku hybridných modelov Honda a objavte našu revolučnú full hybridnú technológiu e:HEV. Nájdite ten najlepší hybrid pre seba a staňte sa súčasťou našej vízie, ktorej cieľom je dosiahnuť nízkouhlíkovú spoločnosť. 

Ponuka hybridných vozidiel Honda

Nakonfigurujte si váš dokonalý
hybrid Honda

Vytvorte si dokonalý automobil Honda pomocou nášho interaktívneho konfigurátora.
Vyberte si model, farbu, výbavu, príslušenstvo, prípadne zvoľte ďalšie možnosti.

Ako funguje hybridná technológia Honda

Všetky naše full hybridy sú poháňané našou pohonnou jednotkou Honda e:HEV navrhnutou tak, aby znižovala spotrebu paliva bez negatívneho dopadu na výkon.

Tvoria ju výkonné elektromotory, vysokokapacitný, kompaktný akumulátor a úsporný zážihový motor.

Elektrický režim

Čerpá energiu výhradne z akumulátora, vyznačuje sa okamžitou odozvou a tichým chodom typickým pre elektromobil.

Zistite viac

Hybridný režim

Spaľovací motor poháňa generátor, ktorý vyrába elektrickú energiu pre hnací elektromotor. Charakteristickými vlastnosťami hybridného režimu sú vysoký výkon, nízke emisie a dlhý dojazd. 

Zistite viac

Režim spaľovacieho motora

Pohon vozidla zabezpečuje vysoko účinný zážihový motor, ktorý priamo poháňa kolesá a aktivuje sa napríklad pri ustálenej jazde vyššou rýchlosťou.

Zistite viac

Rekuperačné brzdenie

Premieňa kinetickú energiu pri brzdení na elektrickú a ukladá ju do akumulátora na neskoršie použitie.

Zistite viac

Muž za volantom vozidla Honda, interiér

Spoznajte rozdiel

Naše hybridy, či už samonabíjacie full hybridy alebo plug-in hybridy, môžu na rozdiel od mild-hybridov jazdiť dlhšie iba na elektrický pohon a znižovať tak výrazne spotrebu paliva vďaka elektrifikovanému výkonu.

Usmievajúca sa žena v spätnom zrkadle

História hybridných vozidiel Honda

Naše rozsiahle technické znalosti sme získali vďaka tomu, že túto technológiu zlepšujeme už desaťročia. Od uvedenia prvého sériovo vyrábaného hybridu v Európe v roku 1999 pokračujú naši konštruktéri v posúvaní hraníc tým, že využívajú svoje know-how z automobilových pretekov a uplatňujú tieto znalosti v hybridných technológiách a pohonoch pre bežné použitie.

Logo e:HEV na vozidle

Energia na vaše cesty

Zatiaľ čo full hybridy Honda e:HEV sa nabíjajú automaticky a ponúkajú dlhý dojazd bez nutnosti pripájať sa k elektrickej sieti alebo zastavovať pri čerpacej stanici, plug-in hybridy sú vybavené vysokokapacitnými akumulátormi, ktoré umožňujú poháňať vozidlo dlhší čas čisto elektricky, pričom vtedy produkujú nulové lokálne emisie CO2.

Detailný záber interiéru zachytávajúci prístrojovú dosku

Úsporný a efektívny

Možnosť jazdiť výhradne na elektrickú energiu z hybridného akumulátora znamená, že spotrebujete menej paliva a vďaka menšiemu počtu návštev čerpacej stanice tak znížite svoje prevádzkové náklady. Na komponenty hybridného systému máte záruku 5 rokov alebo do nájazdu 100 000 km*. *Podľa toho, čo nastane skôr.

Život s hybridom Honda

Pohľad spredu na vozidlo Honda HR-V idúce po vidieckej ceste

Brilantný výkon

Naša revolučná pohonná jednotka Honda e:HEV sa ukázala ako účinnejšia než konkurenčné mild-hybridné systémy.

Pri testovaní na rôznych typoch ciest a v rôznej hustote premávky sa pohonná jednotka e:HEV vyrovnala tým najlepším konkurenčným hybridným systémom a zároveň ponúkla vyššiu úroveň reálnej účinnosti.***

 

 

Pohľad spredu na vozidlo Honda HR-V idúce po vidieckej ceste

Pokročilá pohonná jednotka

Full hybridná pohonná jednotka Honda e:HEV dokáže pri jazde po cestách prekonať mild hybridných konkurentov. Aj napriek vyššej hmotnosti než množstvo konkurentov v danej triede, dosahuje lepšiu spotrebu paliva než mild hybridy.

Počas testu dosiahol náš full hybrid výrazne nižšiu spotrebu paliva v porovnaní s ľahším mild hybridným vozidlom poháňaným 48 V mild hybridným systémom.*

*Interné testovanie spoločnosťou Honda Motor Europe v reálnej prevádzke

Pohľad spredu na vozidlo Honda HR-V idúce po vidieckej ceste

Nízke emisie

Pohonná jednotka Honda e:HEV ponúka tri režimy pohonu, ktoré sa plynule menia a prispôsobujú jazdným podmienkam s cieľom zaistiť optimálny výkon.

Jeho inteligentná elektronická riadiaca jednotka prepína medzi elektrickým režimom, hybridným režimom a režimom spaľovacieho motora pre dosiahnutie optimálnej spotreby paliva.

V mestskej premávke (pri jazde rýchlosťou do 40 km/h) zostáva systém e:HEV až 91 % času v elektrickom režime s nulovými emisiami.*

*Interné testovanie spoločnosťou Honda Motor Europe v reálnej prevádzke

Pohľad spredu na vozidlo Honda HR-V idúce po vidieckej ceste

Nová plug-in hybridná pohonná jednotka e:PHEV

Model CR-V plug-in hybrid je vybavený našou technológiou e:PHEV. Ak vyberiete elektrický režim EV, môže plug-in hybridná verzia CR-V prejsť na čisto elektrický pohon bez emisií až 81 kilometrov (norma EAER). Táto úsporná pohonná jednotka má kombinovanú spotrebu paliva len 0,8 l na 100 km a emisie CO2 sa začínajú na veľmi nízkej hodnote 18 g/km* pri plne nabitom akumulátore.

Po vyčerpaní elektrickej energie z akumulátora bez možnosti opätovného nabitia, bude pohonná jednotka e:PHEV naďalej efektívna a bude dosahovať podobnú spotrebu paliva ako full hybridný model.

*Údaje WLTP – vážená kombinovaná hodnota znamená hodnotu, ktorá je vážená medzi elektrickým a motorovým režimom v celom jazdnom cykle.

Bočný pohľad na vozidlo Honda HR-V e:HEV na príjazdovej ceste

Čo je hybridné vozidlo?

Hybridné vozidlo získava energiu z dvoch zdrojov – elektrického akumulátora a spaľovacieho motora. Tie môžu poháňať vozidlo spoločne alebo samostatne a poskytovať plynulé zrýchlenie a vysoký výkon.

Naše full hybridné vozidlá poháňané revolučnou hybridnou technológiou Honda môžu plynulo striedať rôzne zdroje energie a zaistiť tak čo najefektívnejší výkon bez ohľadu na podmienky.

Hybridné automobily Honda: Najčastejšie otázky

Čo sa stane, keď sa pokazí akumulátor môjho hybridného auta?

Pokiaľ akumulátor vášho hybridného vozidla prestane fungovať, je potrebné ho vymeniť, inak vozidlo nebude schopné jazdiť. Ak zistíte, že spotreba paliva je výrazne vyššia alebo má akumulátor problémy s udržaním kapacity, obráťte sa čo najskôr na najbližšie servisné zastúpenie Honda a dohodnite sa na jeho výmene. 

 

Ako sa likvidujú akumulátory hybridných automobilov?

Všetky akumulátory z elektrických a hybridných vozidiel Honda sa recyklujú v rámci rozšíreného partnerstva so spoločnosťou SNAM.

Akumulátory s ukončenou životnosťou sa budú buď recyklovať na účely skladovania energie z obnoviteľných zdrojov, alebo na cenné materiály, ktoré sa z nich dajú získať, ako je lítium alebo kobalt. 

 

Oplatí sa kúpiť hybridné vozidlo?

Hybridné vozidlo je úspornejšie a má nižšie prevádzkové náklady než vozidlo so spaľovacím motorom. Vzhľadom na to, že svet rýchlo smeruje k elektrickej budúcnosti, je hybridné vozidlo súčasne dokonalou ekologickou alternatívou k tradičnému spaľovaciemu motoru a zároveň nemusíte mať žiadne obavy z dojazdu v porovnaní s elektromobilom.

 

Vydržia hybridy dlhšie?

Vďaka kombinácii spaľovacieho motora a elektromotora sa spaľovací motor hybridného vozidla menej opotrebováva. Rekuperačné brzdenie navyše znižuje opotrebovanie bŕzd, čo znižuje potrebu ich údržby. Znamená to, že vaše hybridné vozidlo môže vydržať dlhšie než to so spaľovacím motorom.

 

 

* Údaje o spotrebe a emisiách podľa WLTP. Hodnoty dojazdu nemusia zodpovedať výsledku v bežnej prevádzke a závisia od mnohých faktorov, ako je nainštalované príslušenstvo (po registrácii), zmeny poveternostných podmienok, štýl jazdy a zaťaženie vozidla.

** Orientačná doba nabíjania je uvedená iba pre porovnanie za optimálnych podmienok, napr. pri teplote okolo 25 °C. Skutočná dĺžka nabíjania sa môže líšiť v závislosti od rôznych faktorov, vrátane veku, typu, stavu, nabíjacej kapacity a teploty nabíjacej jednotky a akumulátora, počiatočnej úrovne nabitia a podmienok prostredia, ako je vonkajšia teplota v mieste použitia. Časy nabíjania môžu byť dlhšie za chladnejšieho počasia a tiež napríklad v prípade, že teplota akumulátora aktivuje tepelný ochranný mechanizmus.

***Interné testovanie spoločnosťou Honda Motor Europe v reálnej prevádzke

*Údaje WLTP
**Metóda VDA