Honda získala dve ocenenia v ankete Women’s World Car of the Year

Streda, 2016, decembra 21

Honda zvíťazila vo dvoch kategóriách ankety o najlepšie dámske auto roka.

·         Model Civic získal titul „rodinné vozidlo“ a model Jazz bol zvolený ako „najekonomickejšie vozidlo“.

·         Porotu ankety Women’s World Car of the Year tvorí 17 zástupkýň so 14 krajín sveta

Značka Honda učarovala vodičkám. V ankete Women’s World Car of the Year si odniesla víťazstvo hneď vo dvoch kategóriách. Táto celosvetová automobilová anketa, ktorá sa tento rok konala už po siedmy krát, je jediná svojho druhu, v ktorej o výsledkoch rozhodujú výhradne automobilové novinárky. 

Model Honda Civic bol vyhlásený víťazom kategórie „rodinné vozidlo“, a model Jazz získal ocenenie „najekonomickejšie vozidlo“. Japonská značka Honda zvíťazila ako jediná vo viacerých kategóriách.

Hlasovanie o víťazovi ankety Women’s Car of the Year má prísne pravidlá. Každá členka globálnej poroty predkladá svoje osobné nominácie. Do tohtoročnej ankety prihlásilo 17 porotkýň zo 14 krajín 294 vozidiel. Následne je z nominovaných vozidiel vytvorený užší výber 32 vozidiel v šiestich rôznych kategóriách. Porotu tvoria uznávané automobilové novinárky, ktoré volia v tajnej voľbe.

Sandra Hughes, riaditeľka marketingu a správy automobilových produktov spoločnosti Honda Motor Europe, uviedla: „Úspech v týchto dvoch kategóriách ankety Women’s World Car of the Year ukazuje, že automobily Honda spĺňajú očakávania žien na celom svete. Teší nás najmä podpora modelu Civic, ktorá je dôležitým predpokladom pre uvedenie nového hatchbacku, ktoré je plánované v Európe začiatkom roku 2017.“