Nová Honda Jazz sa stala najbezpečnejším vozidlom vo svojej kategórii za rok 2015!

Pondelok, 2016, januára 18

Najnovšia Honda Jazz získala ocenenie organizácie Euro NCAP v kategórii Best in Class Supermini 2015

Honda Jazz získala v novembri 2015 od organizácie Euro NCAP skóre hodnotenia bezpečnosti v podobe piatich hviezdičiek

Všetky verzie nového modelu Honda Jazz disponujú v štandardnej výbave systémom City-Brake Active spoločnosti Honda

 

Najnovšia Honda Jazz získala od nezávislej bezpečnostnej organizácie Euro NCAP prestížne ocenenie Best in Class 2015 v kategórii supermini. Začiatkom roka 2015 získala Honda Jazz maximálne hodnotenie v podobe piatich hviezdičiek. Model Jazz zvíťazil celkovo spomedzi deviatich modelov supermini.

Organizácia Euro NCAP každý rok zverejňuje zoznam vozidiel, ktoré dosiahli najlepšie výsledky vo svojich kategóriách. Na získanie ocenenia „Best in Class“ od organizácie Euro NCAP podstupujú vozidlá vo všetkých kategóriách testy hodnotené váženým súčtom skóre v štyroch hlavných oblastiach hodnotenia: ochrana dospelých pasažierov, ochrana detských pasažierov, ochrana chodcov a bezpečnostné asistenčné systémy. Súčet sa použije ako základ na porovnanie vozidiel.

 

Generálny tajomník organizácie Euro NCAP, Dr. Michiel van Ratingen, to komentoval: „Organizácia Euro NCAP gratuluje spoločnosti Honda k modelu Jazz, ktorý získal ocenenie Best in Class za rok 2015 v kategórii supermini. Ocenenie je dôkazom päťhviezdičkového hodnotenia modelu Jazz a stratégie bezpečnostného vybavenia spoločnosti Honda, vďaka čomu sa stal tento model najlepším v tomto segmente.“

 

Všetky verzie modelu Jazz disponujú v štandardnej výbave systémom City-Brake Active (CTBA) spoločnosti Honda. Verzie strednej a vyššej triedy modelu Jazz disponujú pokročilým systémom podpory riadenia (ADAS) spoločnosti Honda, čo je komplexný balík technológií aktívnej bezpečnosti vrátane: upozornenia na čelnú kolíziu, systému rozpoznávania dopravných značiek, inteligentného obmedzovača rýchlosti, upozornenia na vybočenie z jazdného pruhu a systému podpory diaľkových svetiel.

 

Model Jazz navyše disponuje technológiou konštrukcie karosérie Advanced Compatibility Engineering (ACE) spoločnosti Honda, ktorá presmerúva energiu kolízie mimo priestoru pre pasažierov a zároveň minimalizuje poškodenie spôsobené iným vozidlám.

 

„Sme nadšení, že model Jazz získal ocenenie Best in Class supermini 2015 od organizácie Euro NCAP“, vyhlásil Philip Ross, viceprezident spoločnosti Honda Motor Europe. „Spoločnosť Honda sa zákazníkom snaží poskytovať produkty vysokej kvality, ktoré spĺňajú najprísnejšie bezpečnostné normy v Európe. Tento záväzok v oblasti bezpečnosti stelesňuje všetky modely vozidla Honda dostupné v Európe: Civic, CR-V, Jazz a HR-V, ktoré od organizácie Euro NCAP získali maximálne hodnotenie v podobe piatich hviezdičiek. 2015 bol pre spoločnosť Honda veľkým rokom a stali sme sa svedkami prijatia a ocenenia modelu Jazz a našich ostatných produktov zákazníkmi, ako aj organizáciami, akou je Euro NCAP.“

 

Poznámky redakcie

Informácie o organizácii Euro NCAP

Organizácia Euro NCAP poskytuje motoristickej verejnosti realistické a nezávislé hodnotenie najobľúbenejších áut predávaných v Európe z pohľadu bezpečnosti.

Organizácia Euro NCAP, ktorá bola založená v roku 1997 a v súčasnosti ju podporuje sedem európskych vlád, Európska komisia a motoristické a spotrebiteľské organizácie vo všetkých krajinách EÚ, sa rýchlo stala katalyzátorom podpory zlepšovania bezpečnosti pri konštruovaní nových vozidiel.

Hviezdičková hodnotiaca schéma organizácie Euro NCAP sa sústreďuje na celkovú bezpečnosť vozidiel, ktorá spotrebiteľov jednoduchým spôsobom informuje vo forme jediného skóre. Aktuálna hodnotiaca schéma, ktorá bola zavedená v januári 2015, využíva vážené skóre, pričom kombinuje mnoho aspektov bezpečnosti vozidla: výsledky hodnotenia v oblastiach ochrany dospelých (40 %), detí (20 %) a chodcov (20 %) spolu s dostupnosťou bezpečnostných asistenčných systémov (20 %).

Ďalšie informácie nájdete na adrese: www.euroncap.com