Spoločnosť Honda Aircraft Company dodala do Európy prvý HondaJet

Streda, 2016, apríla 20

FRIEDRICHSHAFEN, NEMECKO – 20. apríla 2016 – Honda Aircraft Company práve dodala do Európy prvý HondaJet.

„Dodanie prvého HondaJetu do Európy je významným míľnikom na našej ceste, ktorej cieľom je priniesť na trh ľahkých prúdových lietadiel nový prínos“, povedal Michimasa Fujino, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Honda Aircraft Company. „Prví zákazníci, ktorí sa rozhodli lietať s HondaJetom, odvážne vzlietli k oblohe. Keď sme pri odovzdávaní lietadla videli radosť na ich tvárach, zažili sme veľký pocit hrdosti a uspokojenia.

 

Prvý HondaJet, ktorý bude lietať v Európe, bude prevádzkovať spoločnosť Rheinland Air Service, exkluzívny predajca lietadiel HondaJet v strednej Európe.

 

„Spoločnosť Rheinland Air Service sa európskemu trhu obchodných lietadiel venuje už vyše 40 rokov a je známa vynikajúcimi výsledkami pri údržbe lietadiel, schopnosťami vykonávať bežné a generálne opravy, ale aj predajom lietadiel, podporou a dopĺňaním paliva“, uviedol Johannes Graf von Schaesberg, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Rheinland Air Service. „Byť partnerom spoločnosti Honda Aircraft Company a exkluzívnym predajcom HondaJetu pre strednú Európu je pre nás cťou. Sme radi, že dodaním HondaJetu budeme môcť našim zákazníkom ukázať jeho špičkové vlastnosti a palivovú účinnosť.“

 

Lietadlo HondaJet bolo vyvíjané úplne od začiatku a vyznačuje sa využitím pokročilých technológií a inovácií. Konfigurácia HondaJetu s motormi umiestnenými nad krídlami, krídlo s prirodzeným laminárnym prúdením vzduchu a trup z kompozitných materiálov sú výsledkom dlhodobej výskumnej činnosti spoločnosti Honda. Vďaka všetkým týmto inováciám je HondaJet najrýchlejšie, najpriestrannejšie a najekonomickejšie prúdové lietadlo vo svojej triede.

 

HondaJet sa vyrába vo svetovej centrále spoločnosti Honda Aircraft Company v Greensboro v Severnej Karolíne. Model HA-420 HondaJet získal typové osvedčenie FAA v decembri 2015.

 

Viac informácií o lietadle HondaJet nájdete na stránke www.HondaJet.com.

 

O lietadle HondaJet

Lietadlo HondaJet je vo svojej triede najrýchlejšie, má najvyšší dostup, je najtichšie a má najnižšiu spotrebu. HondaJet disponuje celým radom technických inovácií v oblasti leteckej konštrukcie vrátane jedinečného umiestnenia motorov nad krídlami (OTWEM), ktoré dramaticky zlepšuje jeho vlastnosti a znížením aerodynamického odporu významne zmenšuje spotrebu paliva. Umiestnenie motorov nad krídlami taktiež znižuje hlučnosť v kabíne, minimalizuje zvuk počuteľný na zemi a umožnilo vytvorenie najpriestrannejšej kabíny v danej triede, najväčší priestor pre batožinu a plnohodnotné toalety v zadnej časti. Lietadlo HondaJet je vybavené najsofistikovanejším celoskleneným elektronickým leteckým systémom Garmin® G3000, upraveným špeciálne pre spoločnosť Honda. HondaJet je prvým komerčným lietadlom spoločnosti Honda a je stelesnením reputácie spoločnosti z hľadiska výnimočných letových vlastností, účinnosti, kvality a hodnoty.

 

O spoločnosti Honda Aircraft Company

Spoločnosť Honda Aircraft Company je dcérskou spoločnosťou v úplnom vlastníctve firmy American Honda Motor Co., Inc. Bola založená v roku 2006 a jej svetová centrála sa nachádza v Severnej Karolíne, v rodisku letectva. Odhodlanie, s ktorým pán Soichiro Honda zakladal spoločnosť Honda Motor, prežíva dodnes a Honda Aircraft napĺňa jeden z dlhodobých snov značky Honda – posunúť ľudskú mobilitu smerom k oblohe.