Honda vo Frankfurte predstavuje inteligentný energetický systém Power Manager

Utorok, 2017, septembra 12

Plne integrovaný systém na prenos energie spravuje energiu medzi rozvodnou sieťou, domácnosťami a elektromobilmi

·         Spoločnosť Honda prispieva k vytvoreniu inteligentných energetických sietí vrátane začlenených elektromobilov.

·         Pilotný projekt vo Francúzsku, ktorý využíva jednotky systému Power Manager na rozvoj regionálnej inteligentnej siete

 

Honda na svojom autosalóne v roku 2017 vo Frankfurte predstaví 12. septembra svoj úplne nový systém Power Manager – plne integrovaný systém na prenos energie.

Systém je navrhnutý tak, aby do inteligentnej elektrickej siete integroval elektromobily. Umožňuje zber a distribúciu elektrickej energie medzi rozvodnou sieťou, domácnosťami, podnikmi a elektromobilmi, s cieľom inteligentne vyvažovať dopyt a efektívne skladovanie energie. Honda využije svoju technológiu Power Manager ako súčasť pilotnej schémy inteligentnej siete na západe Francúzska.

Philip Ross, hlavný viceprezident spoločnosti Honda Motor Europe, povedal: „Do roku 2025 začleníme elektrifikované pohony do dvoch tretín automobilov predávaných v regióne. Zavedenie systému Power Manager podporuje a posilňuje naše poslanie. S využitím pokročilej technológie inteligentne integruje elektromobil do širšej energetickej siete, takže už nebude len spotrebiteľom, ale aj prispievateľom do siete. Zdôrazňuje náš záväzok vyvinúť model s udržateľnejšou mobilitou.“

 

Vyvažovanie dodávok, skladovania a dopytu elektrickej energie

Systém Power Manager funguje tak, že zhromažďuje a distribuuje energiu do a zo siete, domácností alebo pracovísk, vybavenými solárnymi panelmi a elektromobilmi.

Elektrická energia sa privádza do systému z rozvodnej siete alebo sa generuje solárnymi panelmi a možno ju používať na napájanie a vykurovanie budov, ako aj na nabíjanie elektromobilov. Keď je elektromobil pripojený, energiu možno skladovať a používať v domácnosti alebo predávať späť do siete, čo potenciálne pre vlastníkov elektromobilov generuje hodnotu.

Systém Power Manager môže pomôcť stabilizovať rozvodnú sieť v dobe krátkodobých alebo nadbytočných zásob a zároveň predstavuje príležitosť pre majiteľov elektromobilov.

 

Pilotný systém inteligentnej rozvodnej siete vo Francúzsku

Spoločnosť Honda Motor Europe dodá do projektu SMILE (Smart Ideas to Link Energies) tri pilotné jednotky systému Power Manager v pilotnej schéme inteligentnej siete prevádzkovanej na parkoviskách železničných staníc.

V pilotnom projekte sa nainštalujú solárne panely a systémy Honda Power Manager v mestách Rennes, Nantes a St. Malo, čím vznikne inteligentná elektrická rozvodná sieť, v ktorej možno energiu využívať na nabíjanie elektromobilov, napájanie parkovacích budov a podľa potreby dodávanie elektrickej energie späť do rozvodnej siete.

Projekt SMILE, ktorý podporujú francúzske ministerstvá priemyslu a energetiky, prevádzkuje 17 vzájomne prepojených projektov s cieľom do roku 2019 vytvoriť v západnom Francúzsku rozsiahlu inteligentnú rozvodnú sieť.

Vývoj systému Power Manager, zdôrazňuje záväzok a ambície spoločnosti Honda v oblasti elektrifikácie.