Nový Civic Type R

Utorok, 2017, marca 7

Jeho konštrukcia umožňuje najpôsobivejšiu jazdu v segmente hot hatch

·         Optimalizovaný a zdokonalený dvojlitrový motor VTEC TURBO s výkonom 320 koní a krútiacim momentom 400 Nm

·         Nový Type R zväčšením jazdného výkonu ešte viac zlepšuje športovú dynamiku nového hatchbacku Civic

·         Jeho predaj sa začne v lete 2017

·         Pre všetky svetové trhy vrátane Japonska a USA sa bude vyrábať v meste Swindon v Spojenom kráľovstve

 

Ešte pred začiatkom európskeho predaja modelu v lete predstavuje Honda svoj najnovší Civic Type R na ženevskom autosalóne 2017. Nový automobil vychádza z tradície spoločnosti Honda pri vývoji vysokovýkonných hatchbackov a predstavuje dokonalý výraz dynamickej čistoty segmentu.

Nový Type R má rovnaké základy ako nový hatchback Civic a bol skonštruovaný tak, aby na ceste aj na závodnej trati poskytoval najpôsobivejšiu jazdu v segmente hot-hatch.

 

Upravený dvojlitrový motor VTEC TURBO a 6-rýchlostná manuálna prevodovka

Dvojlitrové „srdce“ VTEC TURBO mnohokrát ocenenej predchádzajúcej generácie modelu Type R prešlo optimalizáciou a vylepšením a teraz produkuje 320 koní s krútiacim momentom 400 Nm. Vďaka optimalizovanému nastaveniu riadenia motora sa zlepšila aj odozva škrtiacej klapky a jazdné vlastnosti. 

Presná šesťrýchlostná manuálna prevodovka s jemným radením je ešte vylepšená systémom prispôsobovania otáčok a zaručuje dôverné, pôsobivé nekompromisné spojenie spojenie Type R s vodičom.

 

Tuhší podvozok a upravené odpruženie

Nový Type R preberá ľahšiu a tuhšiu karosériu nového hatchbacku Civic a v kľúčových oblastiach používa viac lepidiel. V porovnaní s predchádzajúcim modelom Type R sa torzná tuhosť zlepšila o ďalších 38 %.

Predné odpruženie typu Macpherson štandardného hatchbacku je upravené novou geometriou, čím sa minimalizuje moment pôsobiaci na riadenie pri akcelerácii a maximalizuje sa športové ovládanie. Vzadu je nový nezávislý viacprvkový systém štandardného automobilu zlepšený použitím jedinečných ramien nápravy s vysokou tuhosťou.

 

Vylepšené režimy jazdy

Vylepšený výber režimov jazdy poskytuje automobilu väčšiu využiteľnosť v porovnaní s predchádzajúcim modelom Type R. Ku svižnému režimu „Sport“ a „+R“, ktorý je určený na pretekársku trať, sa pridal nový režim „Comfort“. Každý výber upravuje adaptívne tlmiče, silu potrebnú na otáčanie volantom, pocit pri radení prevodov a reakciu škrtiacej klapky automobilu podľa požiadavky.

 

Zdokonalená aerodynamika pre stabilitu pri vysokých rýchlostiach

Úplne nový Type R sa vyznačuje komplexnejšími aerodynamickými prvkami než predchádzajúci model. Patrí k nim hladšia spodná časť podvozku, predná vzduchová clona, ľahké zadné krídlo a vyvíjače vírov na odtokovej hrane strešnej línie. Robustná agresívna karoséria má najlepší pomer vztlaku a odporu vo svojej triede, ktorý prispieva k väčšej stabilite pri vysokých rýchlostiach.

 

Vyrábaný v Európe, vyvážaný na hlavné trhy celého sveta

Začiatok výroby nového modelu Civic Type R je naplánovaný na leto 2017 v závode Honda of the UK Manufacturing (HUM) vo Swindone, ktorý je globálnym výrobným centrom pre 10. generáciu hatchbacku Civic.

Type R sa bude vyvážať do celej Európy a na ostatné svetové trhy vrátane Japonska a USA. Jeho príchod do Severnej Ameriky bude zvýraznený skutočnosťou, že sa tam prvýkrát bude oficiálne predávať akýkoľvek Type R so znakom Hondy.