Prvý vyrobený model najnovšieho vozidla Acura NSX

Piatok, 2016, januára 29

Prvý vyrobený model najnovšieho vozidla Acura NSX sa na aukcii predal takmer za desaťnásobok katalógovej ceny

-       Majiteľ tímu NASCAR získal svoj vytúžený model s identifikačným číslom VIN #001 za 1,2 milióna amerických dolárov.

-       Celý výťažok z predaja poputuje detským charitám.

Prvý vyrobený model najnovšieho vozidla Acura NSX sa minulý týždeň predal na aukcii v USA za takmer desaťnásobok katalógovej ceny – 1,2 milióna amerických dolárov (842 500 libier).

Vozidlo s identifikačným číslom VIN #001 kúpil Rick Hendrick, majiteľ tímu Hendrick Motorsports pretekov NASCAR, pričom celá suma poputuje detským charitatívnym organizáciám – Paediatric Brain Tumour Foundation (Severná Karolína) a Camp Southern Ground (Georgia).

Zvyšovanie ponuky za auto prekonalo na aukcii Barrett-Jackson Scottsdale 2016, ktorá sa konala v piatok 29. januára, hranicu jedného milióna amerických dolárov, vďaka čomu sa stalo najdrahším sériovo vyrábaným vozidlom s identifikačným číslom VIN #001 predaným na charitatívne účely za 45-ročnú históriu aukčného domu. Známy zberateľ výkonných vozidiel prvej edície, Rick Hendrick, pridá tento špeciálny model NSX do svojej muzeálnej zbierky v Charlotte, v Severnej Karolíne.

Za maloobchodnú cenu v USA vo výške 157 800 amerických dolárov (111 000 libier) vrátane dodania je najnovší model NSX prvým vozidlom značky Acura na objednávku. Objednávky začnú prijímať autorizovaní predajcovia modelu NSX v USA 25. februára 2016. V rovnaký deň bude spustený aj online konfigurátor, ktorý umožní potenciálnym zákazníkom, aby sami preskúmali toto superauto s 573 konskými silami a hybridným pohonom s dvojitým prepĺňaním.

Model NSX bol navrhnutý presne v duchu jeho názvu „new sports experience“ (nový športový zážitok), s cieľom priniesť takýto športový zážitok do segmentu superáut, a zároveň spochybniť zaužívané stereotypy o tomto segmente tak, ako sa to podarilo prvej generácii týchto modelov pred vyše štvrťstoročím. Túto filozofiu stelesňuje úplne nový trojmotorový elektrický hybridný systém, motor V6 s dvojitým prepĺňaním, 9-stupňová prevodovka DCT a architektúra karosérie z viacerých materiálov s rôznymi najmodernejšími výrobnými postupmi.

Model NSX novej generácie, ktorý bol vyvinutý na základe konceptu „superauto zamerané na človeka“, je vozidlo, ktoré kladie v každom ohľade svojho dizajnu človeka na prvé miesto. Využíva najmodernejšiu hybridnú pohonnú jednotku, karosériu a podvozok na to, aby poskytovalo výnimočne intuitívne a okamžité reakcie na úkony vodiča.

Najnovší model NSX sa bude v Európe predávať pod značkou Honda, keď sa dostane do predaja koncom tohto roka.

Ak si chcete prečítať viac o aukcii Barrett-Jackson Scottsdale 2016, navštívte lokalitu www.barrett-jackson.com.