Honda odhalila svieži vzhľad a možnost voľby nového motora pre Jazz

Utorok, 2017, augusta 29

Športovejšie štýlové úpravy exteriéru a nové špecifikácie triedy Dynamic

Nový vzhľad automobilu Honda Jazz bol odhalený ešte pred frankfurtským autosalónom 2017. Okrem štýlových úprav exteriéru a dizajnu interiéru sa nový Jazz bude prvýkrát v Európe dodávať aj s 1,5-litrovým benzínovým motorom i-VTEC s výkonom 130 koní (96 kW).

Zmenami exteriéru sa Jazz zaraďuje do najnovšieho štýlu rodiny Honda vrátane použitia motívu krídla na svetlometoch a prednej maske. Ostro tvarovaný predný nárazník má okolo vzduchových prieduchov agresívnejšie kontúry. Plytšie sekcie zadnej masky sú nad lichobežníkovou spodnou sekciu prepojené lesklou čiernou ozdobnou lištou. Modernizácia prvkov exteriéru je doplnená možnosťou výberu novej metalízy Skyride Blue.

V benzínovom motore Hondy sa snúbi vysoký výkon 130 koní s nízkou spotrebou paliva a motor spĺňa prísne emisné normy Euro 6. Jeho spotreba dosahuje 5,4 l/100 km a emisie CO2 od 124 g/km s voliteľnou automatickou prevodovkou CVT. Samotný systém CVT bol prepracovaný tak, aby pri zrýchľovaní poskytoval lineárnejšiu a kultivovanejšiu odozvu.

Benzínový motor s výkonom 130 koní sa dodáva v rámci novej triedy Dynamic, ktorá sa vyznačuje tenším predným predelom pod spodnou maskou a difuzérom s trojitým usmerňovačom k zadnému nárazníku. Oba tieto prvky sú ukončené športovou červenou zvýrazňujúcou linkou. Do výbavy triedy Dynamic patria aj svetlomety LED, predné hmlové svetlá, obruby bočných prahov, spojler zadných dverí a lesklé čierne zliatinové disky 185/55 R16. Interiér je vybavený jedinečným prúžkovaným čalúnením. Volant a radiaca páka sú potiahnuté kožou. Všetko je zvýraznené oranžovým švom.

Nová Honda Jazz si uchováva výnimočnú všestrannosť predchádzajúceho modelu vrátane batožinového priestoru s objemom 354 litrov (až 897 litrov pri sklopených zadných sedadlách) a prvotriedneho priestoru pre cestujúcich. Systém Magic Seat od spoločnosti Honda s mimoriadne praktickým delením v pomere 60:40 umožňuje vytvoriť rôzne konfigurácie nákladu, pričom maximálna dĺžka nákladu je 2 480 mm a jeho maximálna výška je 1 280 mm.

Medzi štandardné vybavenie Jazzu patrí tempomat, vyhrievané sedadlá, automatické svetlomety a bezpečnostný systém City-Brake Active. Vyššie triedy sú vybavené 7-palcovým informačno-zábavným systémom Honda Connect, zadnou parkovacou kamerou, bezkľúčovým odomykaním a štartovaním, ako aj pokročilými bezpečnostnými technológiami ako je upozornenie pred čelnou kolíziou, upozornenie na vybočenie z jazdného pruhu a rozpoznávanie dopravných značiek.

Benzínový motor i-VTEC s objemom 1,3 litra a výkonom 102 koní sa bude okrem novej triedy Dynamic aj naďalej dodávať do všetkých modelov Honda Jazz.