Projekt „Honda Experience (zážitok) - Casa Connessa Tortona“ prináša na Milánsky týždeň dizajnu 2019 prepojený životný štýl

Utorok, 2019, apríla 9

Honda prvýkrát vystavuje na Milánskom týždni dizajnu

·         „Honda zážitok - Casa Connessa Tortona“ ponúkne návštevníkom jedinečný pohľad na koncepciu dizajnu modelu Honda e Prototype, prvého akumulátorového elektrického vozidla Honda pre Európu

·         Honda oznámila, že vybavenie jej výstavy nábytkom na podujatí Casa Connessa Tortona zabezpečí talianska spoločnosť Danord

·         Uznávaní talianski fotografi sa zúčastnia fotografickej výstavy, inšpirovanej dizajnom automobilu Honda e Prototype

Honda otvorila dvere svojej výstavy na podujatí Milan Design Week 2019, kde značku prvýkrát výrazne vidieť na najväčšej svetovej výstave dizajnu. Stredobodom projektu „Honda experience (zážitok) - Casa Connessa Tortona“ bude automobil Honda e Prototype, ktorý mal svoju svetovú premiéru len nedávno na autosalóne v Ženeve 2019.

„Honda Experience (zážitok)  - Casa Connessa Tortona“

Honda využila špičkový módny butik „Alysi - The Garden House“ so sídlom v Tortone, dizajnovej štvrti Milána, ako základňu pre vytvorenie svojich zážitkov.

Zákazníkov pri vstupe privíta vizuálny a zvukový zážitok, ktorého dizajn predstavuje prechod z mestského prostredia do upokojujúceho priestoru. Po prechode od vstupu do hlavného priestoru sa predstaví automobil Honda e Prototype pod sklenenou strechou, cez ktorú je automobil osvetlený prirodzeným svetlom.

V strede pozornosti je architektonické sochárske dielo stromu, vytvorené z prírodných materiálov. Sochárske dielo pôsobí ako plynulé prepojenie vonkajšieho prostredia s vnútorným životom, ktoré je inšpirované dizajnérskym jazykom automobilu Honda e Prototype. 

Spolupráca tímov nábytkárov a fotografov

Honda už predtým spolupracovala s tímom talianskych fotografov pri príprave výstavy, inšpirovanej dizajnérskym jazykom automobilu Honda e Prototype. Tím pod vedením Sary Mautone používa na zobrazenie svojej práce projekčné techniky.

Prostredie dopĺňa dioráma, navrhnutá na znázornenie „plynulého životného štýlu“ interiéru automobilu Honda e Prototype. Časti tohto priestoru pripravila talianska nábytkárska firma Danord. Sídlo má neďaleko Modeny a jej zakladateľka Francesca Gatti sa špecializuje na návrhy nábytku v škandinávskom štýle z polovice minulého storočia, ale aj na moderný dizajn.