Honda e nemeckým autom roka

Utorok, 2020, novembra 17

Honda e sa stáva prvým japonským vozidlom, ktoré získalo ocenenie "Nemecké auto roka" - čo je ďalší úspech k rastúcemu počtu globálnych ocenení

·         Honda e dosiahla ďalší úspech v podobe prestížnej nemeckej ceny „New Energy“ (Nová energia)

·         Najnovšie víťazstvo prichádza po celoeurópskom úspechu vrátane uznania od Red Dot Design Award, časopisu Autocar (UK) a News International (UK)

·         Kompaktný elektromobil Hondy bol nominovaný na Auto roka 2021 aj v Maďarsku a Dánsku

·         Ocenenia potvrdzujú záväzok spoločnosti Honda vytvárať pokrokové a nádherné výrobky navrhnuté bez kompromisov

Prvé elektrické vozidlo Hondy pre Európu, Honda e, získalo v prestížnom každoročnom udeľovaní cien ocenenie nemecké auto roka 2021 a stalo sa tak prvým vozidlom japonskej značky, ktoré ho získalo. Automobil zvíťazil aj v kategórii „Nová energia“.

Toto je najnovšie zo série prestížnych ocenení, ktoré získala Honda e od jej uvedenia na jar 2020, vrátane najvyššieho ocenenia v súťaži Red Dot Design Awards.

O ocenení Nemecké auto roka rozhoduje porota popredných nemeckých automobilových novinárov. Porota testuje a hodnotí najnovšie automobily a hodnotí ich podľa použiteľnosti, jazdných vlastností, relevantnosti pre trh a úrovne inovácie. Z víťazov piatich kategórií – kompaktný, prémiový, luxusný, nová energia a výkon – sa potom rozhoduje o celkovom víťazovi.

„Pre model Honda e, prvý japonský automobil, ktorý získal ocenenie Nemecké auto roka, je to veľká česť, na ktorú sme nesmierne hrdí,“ dodal Katsuhisa Okuda, CO a prezident spoločnosti Honda Motor Europe. „Reakcia zákazníkov a médií na model Honda e od jeho prvého odhalenia bola ohromne pozitívna. Honda e je dokonalým príkladom produktu s jedinečným dizajnom, vyznačujúcim sa špičkovou technológiou a pokrokovou inteligentnou konektivitou, ktorá umožňuje majiteľom udržiavať kontakt s ich každodenným životom. Za toto ocenenie sme veľmi vďační.“

„Honda e predstavuje nový typ mobility, kde vozidlo hrá ústrednú úlohu pri vytváraní „plynulého spojenia“ medzi rôznymi aspektmi života.“ komentoval Tomofumi Ichinose, vedúci veľkého projektu Honda e.

„Honda e bola tiež vyvinutá tak, aby bola najlepším cestovným prostriedkom v mestách vzhľadom na problémy životného prostredia, najmä v mestských oblastiach. Vývoj Hondy e bol veľkou výzvou, ale zároveň bolo zábavné predstaviť si krásnu a svetlejšiu budúcnosť, v ktorej hrá Honda e svoju úlohu. Spolu s členmi tímu sa tešíme, že sme dostali toto ocenenie, uznanie, že vízia, ktorú toto auto predstavuje, má hodnotu.“

Toto najnovšie ocenenie modelu Honda e je následkom pozoruhodného úspechu a uznania z celej Európy. Vo Veľkej Británii Honda e triumfovala v súťaži o cenu Autocar ‘Najlepšie auto Británie’ 2020 v kategórii „Najlepšia automobilová technológia“ a nedávno bola v kategórii noviniek súťaže International Car Awards 2020 označená ako „Mestské/malé auto roka“.

V Nemecku modelu Honda e k titulu Auto roka inštitúcia Automotive Circle pridala ocenenie za prevedenie EuroCarBody 2020, len pár mesiacov po tom, čo získala dve prestížne ocenenia Red Dot za vynikajúci dizajn, vrátane najvyššieho ocenenia „Najlepšie z najlepšieho 2020“. Honda e je odvtedy vystavená v svetovo preslávenom múzeu dizajnu Red Dot v nemeckom Essene.

V Belgicku bolo mestský elektrické minivozidlo spoločnosti Honda nominované na cenu Autogid Magazine v kategórii „Elektrické malé“ a taktiež sa uchádza o cenu „Maďarské auto roka“, kde ho server Vezess.hu minulý rok vyhlásil za „najzaujímavejšiu novinku/nové auto“. A zase inde v Európe, bola Honda e nominovaná na španielske ocenenie Axel Springer Motor Awards v kategórii „malých automobilov“ a v Taliansku bude v súčasnosti označovaná ako „Auto roka“ (Quattroruote). Medzičasom v Dánsku sa tento automobil dostal do užšieho výberu Dánskeho automobilu roka 2021.

Honda e bola uvedená na trh začiatkom tohto roka a je dôležitým modelom v rámci záväzku spoločnosti Honda do roku 2022 elektrifikovať 100 % svojich európskych hlavných modelov. Stanovením nových štandardov pre súčasný dizajn automobilov a pokrokovú elektronickú mobilitu bola Honda e navrhnutá bez kompromisov so zameraním na funkčnosť a použiteľnosť. Vyznačuje sa plynulým, elegantným a moderným vzhľadom s najmodernejšou technológiou a pokrokovou inteligentnou konektivitou, ktorá umožňuje majiteľom synchronizáciu s každodenným životom.