Úspešný predaj spoločnosti Honda

Štvrtok, 2016, septembra 29

Po silnom vstupe do roku 2016 pokračoval predaj spoločnosti Honda v Európe v raste aj počas letného obdobia.

Vďaka kompletnej obnove radu svojich vozidiel v roku 2015 sa stala Honda najrýchlejšie rastúcou poprednou značkou vozidiel v Európe.

 

V krajinách EÚ a EFTA dosiahla spoločnosť Honda ku koncu augusta predaj v objeme 107 616 kusov*, čo je v porovnaní s rokom 2015 nárast o 31,6 percenta. Tento výsledok bol dosiahnutý najmä vďaka opätovnému predstaveniu crossoveru HR-V a silnému predaju nového modelu Jazz. 

Predaj radu Civic taktiež zaznamenal silný nárast, ktorý podporilo predstavenie nového modelu Type R.

 

Rast spoločnosti Honda má široký základ vďaka zvýšeniu objemu predaja zaznamenaného na všetkých piatich hlavných európskych trhoch (Spojené kráľovstvo, Nemecko, Francúzsko, Taliansko a Španielsko).

Jean-Marc Streng, generálny manažér divízie automobilov spoločnosti Honda Motor Europe, to komentoval: „Sme radi, že vysoký objem predaja začiatkom roka 2016 sa pretavil do stabilného rastu. Ešte povzbudzujúcejšie je oživenie širokej základne spoločnosti Honda zvýšením predaja na všetkých piatich hlavných európskych automobilových trhoch. Navyše, kupujúci nie sú len zákazníci verní značke Honda – viac ako 60 % kupujúcich sú noví zákazníci značky Honda, pričom si udržiavame slušný zoznam objednávok zákazníkov a cítime istotu, že tento pozitívny trend bude pokračovať.“

 

* Údaje poskytla asociácia ACEA