Vízia spoločnosti Honda „Electric Vision“

Utorok, 2017, marca 7

Dve tretiny európskeho predaja s elektrickými pohonnými jednotkami do roku 2025

·         Spoločnosť Honda Motor Europe ohlasuje svoju víziu „Electric Vision“

·         Vozidlá s hybridným, hybridným typu plug-in, akumulátorovým elektrickým pohonom a s pohonom na palivové články budú do roku 2025 tvoriť dve tretiny európskeho predaja spoločnosti Honda

·         Do Európy dorazí v roku 2018 prvý produkt s dvojmotorovým hybridným systémom

Prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Honda Motor Europe, Katsushi Inoue, predstavil podrobnosti novej vízie značky – „Electric Vision“. Na ženevskom autosalóne 2017 pán Inoue predstavil záväzok spoločnosti Honda pre „elektrickú budúcnosť“ v Európe s konkrétnym cieľom vybaviť do roku 2025 dve tretiny vozidiel určených pre Európu elektrickými pohonnými jednotkami. Týmto vyhlásením potvrdil, že Európa zastáva popredné miesto v rámci globálnej stratégie spoločnosti Honda v oblasti produkcie elektrických vozidiel.

Počas svojho prejavu k stratégii dnes v Ženeve pán Inoue vyhlásil: „Globálne zdroje výskumu a vývoja spoločnosti Honda využijeme na urýchlenie predstavenia kompletného portfólia pokročilých elekrifikovaných pohonných jednotiek pre európskych zákazníkov.“

Zameranie spoločnosti Honda na elektrifikáciu v Európe na začiatku podporí zavedenie hybridnej technológie do radu jej automobilov. Prvý nový hybridný model, ktorý bude disponovať dvojmotorovým hybridným systémom spoločnosti Honda, príde do predaja v roku 2018.

Spoločnosť Honda sprístupní európskym zákazníkom aj vozidlá s hybridným pohonom typu plug-in, akumulátorovým elektrickým pohonom a s pohonom na vodíkové palivové články.

Po príchode prvých vozidiel do Európy koncom minulého roka sa v Ženeve predstaví model Honda Clarity Fuel Cell. Model Clarity Fuel Cell je najpokročilejšie vozidlo s palivovými článkami na svete a dosahuje prvotriedny maximálny dojazd 700 km (435 míľ)*

Príchod nového modelu Clarity Fuel Cell do Európy, ktorý je súčasťou celoeurópskej iniciatívy HyFIVE (Hydrogen For Innovative Vehicles – vodík pre inovatívne vozidlá), potvrdzuje úsilie spoločnosti Honda o podporu vozidiel s palivovými článkami a vytváranie životaschopnej infraštruktúry vodíkových čerpacích staníc v regióne.

Vyhlásenie stratégie elektrických vozidiel pre Európu prichádza len niekoľko týždňov po tom, ako bola spoločnosť Honda vyhlásená za najrýchlejšie rastúcu poprednú značku vozidiel v regióne za rok 2016. Údaje za celý rok od Európskeho združenia výrobcov automobilov ACEA ukazujú, že celkový predaj automobilov Honda v krajinách EÚ a EFTA v roku 2016 dosiahol ku koncu decembra 159 126 kusov, čo je v porovnaní s rovnakým obdobím v roku 2015 zvýšenie o 20,8 %. Rast predaja automobilov Honda výrazne predstihol výsledky trhu osobných automobilov v EÚ ako celku, ktorý zaznamenal medziročný nárast 6,8 %.

* Hodnotenie dojazdu agentúrou EPA za rok 2017