Honda oznámila rozšírenie služby inteligentného nabíjania vozidiel e:PROGRESS

Po troch rokoch úspešného pôsobenia v Spojenom kráľovstve rozšíri Honda prevádzkovanie služby e:PROGRESS v Európe

Piatok, 2023, mája 12

V Spojenom kráľovstve služba ušetrila zákazníkom ročne v priemere 500 £.

• V Spojenom kráľovstve a Nemecku je už k dispozícii aj solárna funkcia, ktorá maximalizuje využitie energie využitej na nabíjanie elektrického vozidla z vlastného solárneho zariadenia zákazníka

• Služba sa bude ďalej rozširovať v celej Európe

Spoločnosť Honda počas mediálneho podujatia v nemeckom Offenbachu oznámila svoju ambíciu výrazne rozšíriť službu inteligentného nabíjania vozidiel e:PROGRESS. Značka potvrdila, že služba e:PROGRESS bude dostupná pre budúcich majiteľov úplne nových modelov plne elektrického e:Ny1 a plug-in hybridu CR-V e:PHEV. Honda ponúkne službu v priebehu nasledujúcich 12 mesiacov na ďalších európskych trhoch, a potom ju plánuje rozšíriť aj pre majiteľov elektromobilov iných značiek.

Služba, ktorá sa už prevádzkuje v Spojenom kráľovstve a od roku 2021 je k dispozícii majiteľom plne elektrického modelu Honda e, plánuje prístup k lacnej elektrickej energii z obnoviteľných zdrojov kombináciou inteligentnej nabíjačky EV s dynamickou energetickou tarifou a inteligentnou nabíjacou aplikáciou. Na základe analýzy zákazníkov v Spojenom kráľovstve môže Honda potvrdiť priemerné ročné úspory vo výške 500 £ – v prípade zákazníkov s vysokým počtom najazdených kilometrov až 1000 £.

Honda je jedinou automobilkou, ktorá poskytuje takúto službu pod vlastnou značkou, a vďaka záväzku rozšíriť jej dostupnosť v nasledujúcich rokoch sa chce značka postupne stať hlavným hráčom na európskom trhu inteligentného nabíjania.

„Sme presvedčení, že e:PROGRESS má potenciál revolučne zmeniť účinnosť a hospodárnosť nabíjania elektrických vozidiel v budúcnosti,“ povedal Jorgen Pluym, generálny riaditeľ Divízie energetických riešení a rozvoja podnikania, Honda Motor Europe.

„Už teraz máme k dispozícii presvedčivý testovací príklad z prevádzky v Spojenom kráľovstve za posledné dva roky. Keďže okrem sprístupnenia služby v celej Európe (aj majiteľom vozidiel iných značiek), umožňujeme zákazníkom integrovať svoje solárne panely na obytných domoch do nabíjacej siete, očakávame ešte väčší rast tejto služby v nasledujúcich rokoch.“

V Spojenom kráľovstve a Nemecku bola nedávno sprístupnená funkcia solárnej optimalizácie e:PROGRESS, ktorá pre zákazníka inteligentne plánuje nabíjanie v čase, keď je pravdepodobne k dispozícii najviac vlastnej solárnej energie.

Pri výpočte, kedy je najlepšie vozidlo nabíjať, berie do úvahy aj predpovede počasia a požiadavky zadefinované používateľom – napríklad stav nabitia a plánovaný čas odchodu. Spolu s tarifou „Čas používania“ zabezpečí táto novinka čo najefektívnejšie nabíjanie vozidiel z obnoviteľných zdrojov pre zákazníkov a zároveň zníži lokálne zaťaženie siete.

Budúce fázy vývoja e:PROGRESS budú zahŕňať ďalšie služby sieťového a obojsmerného nabíjania, ktoré môžu zohrať úlohu pri maximalizácii využívania obnoviteľnej energie a znižovaní zaťaženia elektrickej siete elektrickými vozidlami. Z dlhodobého hľadiska sa služba môže rozšíriť aj mimo elektrických vozidiel a do domácej nabíjacej infraštruktúry sa pridajú domáce spotrebiče, napríklad statické batérie a tepelné čerpadlá.

Ak sa chcete dozvedieť viac o službe e:PROGRESS, navštívte: honda-eprogress.co.uk