Úplne nový model Honda Civic Type R vytvoril nový rekord na okruhu v Suzuke

Štvrtok, 2022, apríla 7

Honda Civic Type R dosahuje na okruhu v Suzuke nový rekord okruhu vozidiel s pohonom predných kolies.

·         Najnovší model nadväzuje na dlhú tradíciu vysokovýkonných modelov Hondy inšpirovaných duchom pretekov

·         Úplne nový model Civic Type R bude uvedený na trh v Európe v roku 2022

Model Civic Type R novej generácie spoločnosti Honda vytvoril na svetoznámom okruhu Suzuka v Japonsku nový rekord na kolo pre auto s pohonom predných kolies. Trať dlhú 5,8 km prekonal za 2 minúty 23,120 sekundy*, čo je o 0,873 sekundy rýchlejšie ako jeho predchodca, Honda Civic Type R Limited Edition z roku 2021.

Nový referenčný čas bol stanovený počas záverečného hodnotenia vývoja nového modelu 15. marca 2022. Úplne nový Civic Type R je najnovším výkonným vozidlom, ktoré sa osvedčilo na ikonickom medzinárodnom pretekárskom okruhu Suzuka, ktorý je známy svojimi vysokorýchlostnými kľučkami a náročnými zákrutami. Trať, ktorá je často označovaná za jeden z najväčších svetových okruhov, je od roku 1962 testovacou stanicou pre výkonné Hondy a od roku 1987 je, okrem dvoch rokov, domovom Veľkej ceny Japonska Formuly 1.

Predchádzajúci rekord na kolo vozidiel s pohonom predných kolies v Suzuke – 2 minúty 23,993 sekundy – dosiahol vývojový automobil Civic Type R Limited Edition vo februári 2020. Pred tým desiata generácia modelu Civic Typu R GT od Hondy prekonala na okruhu Nürburgring Nordschleife v roku 2017 rekord vozidiel s pohonom predných kolies s časom na kolo 7 minút 43,8 sekundy. Výrobná špecifikácia modelu Civic Typu R GT pokračovala v prekonávaní rekordov sériového automobilu s pohonom predných kolies na piatich legendárnych európskych pretekárskych okruhoch.

Ďalšie informácie o úplne novom Civicu Type R budú zverejnené pred jeho uvedením na trh neskôr v roku 2022.