Honda Civic Sedan

Streda, 2016, septembra 28

Nový Civic Sedan


Desiata generácia sedanu Honda Civic je úplne nové štvordverové kompaktné vozidlo. Predstavuje významný krok vpred pre spoločnosť Honda v segmente C vďaka najväčšiemu vývojovému globálnemu programu jediného modelu v histórii spoločnosti.

 

„Vytvorenie tohto modelu Civic desiatej generácie je jedným z najkomplexnejších a najambicióznejších vývojových programov nového modelu, na aký sa spoločnosť Honda podujala,“ hovorí Mitsuru Kariya, hlavný inžinier a vedúci globálneho projektu. „Okrem bezprecedentného zanietenia výskumu a vývoja tento proces zahŕňal aj predaj a výrobu na celom svete, od Severnej Ameriky a Japonska, až po Európu, Južnú Ameriku a Áziu. Toto auto, doposiaľ najšportovejší Civic, stanovuje základ pre triedu kompaktných vozidiel v zmysle dynamického výkonu, palivovej účinnosti, priestrannosti, bezpečnosti a kvality interiéru.“

 

Výrazná silueta je sebavedomým vyjadrením jeho športového charakteru. Najnovší Civic sedan, ktorý je širší, dlhší a nižší ako všetci jeho predchodcovia, má krátky predný previs a výrazné línie, ktoré odkazujú na vysokú úroveň aerodynamickej účinnosti. Ostrá a agresívna maska, výrazné podbehy kolies a tvarované predné a zadné prieduchy naznačujú športový charakter Civicu.

 

Najnovší Civic bol kompletne skonštruovaný tak, aby naplnil prísľub agilnej a pôsobivej jazdnej dynamiky. Ľahká, veľmi pevná karoséria, produkt nových inovatívnych technických a konštrukčných techník, dopĺňa nižšie položené ťažisko a nový sofistikovaný systém odpruženia, ktoré priamo prispievajú k strhujúcemu a zábavnému zážitku z jazdy.

 

Nová širšia a dlhšia platforma je základom prvotriedneho priestoru interiéru. Úplne nový interiér je jednoduchý, prehľadný, disponuje novými technológiami, výnimočným spracovaním a prvotriednymi materiálmi. Poloha sedenia je nižšia, aby mal vodič pocit väčšieho spojenia s vozidlom, pričom nový Civic stavia na reputácii modelu pokiaľ ide o bezkonkurenčný priestor pre pasažierov a batožinový priestor s všestranným a praktickým využitím. Druhá generácia informačno-zábavného systému HONDA CONNECT, disponuje funkciami Apple CarPlay a Android Auto.

 

V najnovšom Civicu sedan sa prvýkrát predstaví úplne nový benzínový motor VTEC TURBO, ktorý bol vyvinutý špeciálne na to, aby poskytol výkonný, strhujúci a efektívny zážitok z jazdy.

 

Balík pokročilých bezpečnostných a asistenčných technológií Honda Sensing, ktorým disponuje celý rad modelov, zaisťuje, že toto vozidlo patrí k najbezpečnejším vo svojej triede.

 

Koncepty, prístup a technológie stelesnené v najnovšom Civicu predstavujú potvrdenie pozície spoločnosti Honda ako športovej a pokrokovej značky, a zároveň záväzok spoločnosti Honda voči Európe a segmentu kompaktných vozidiel.

 

Karoséria a podvozok


Štvordverový sedan s piatimi sedadlami a jednotnou konštrukciou karosérie. Na výber je 1,5-litrový benzínový motor a dve prevodovky poháňajúce predné kolesá.

 

Technické špecifikácie

 

 

Motor

 

1.5  litra VTEC TURBO

Štvorvalcový benzínový

 

6MT

CVT

Typ

4 ventily na valec

Zdvihový objem (cm3)

1498

Výkon

182 koní (134 kW) pri 5 500 ot./min.

182 koní (134 kW) pri 6 000 ot./min.

Krútiaci moment

240 Nm pri 1 900 až 5 000 ot./min.

220 Nm pri 1 700 až         5 500 ot./min.

 

Prevodovka

 

1,5 litra VTEC (benzínový)

Manuálna

6 rýchlostí

CVT

Variabilná so 7 simulovanými prevodovými stupňami

 

Odpruženie a tlmiče

Predná časť

Náprava MacPherson

Zadná časť

Viacnásobné prepojenie

 

Rozmery (mm)

Exteriér

(mm)

Celková dĺžka

4 630

Celková šírka

1 800

Celková výška

1 416

 

Objem (litre)

Batožinový priestor

525 (sedadlá v normálnej polohe)

 

Hmotnosť (kg)

Motor

1,5 litra VTEC TURBO

6MT

1,5 litra VTEC TURBO

CVT

Pohotovostná hmotnosť (vrátane plnej palivovej nádrže)

1279-1321

1307-1348