Vyberte si Hondu, ak máte radi svoj bicykel!

Pondelok, 2016, júna 20

Honda predstavuje nosič na bicykle vo vozidle pre model Civic Tourer

·         Jedinečná konštrukcia vo vozidle prepraví bicykel v batožinovom priestore vozidla Civic Tourer

·         V porovnaní s bežnými nosičmi zlepšuje zabezpečenie, bezpečnosť a spotrebu paliva

·         Verejné predstavenie nového nosiča na bicykle je naplánované už tento mesiac k 99. ročníku cyklistických pretekov Giro d’Italia

·         K dispozícii bude od októbra 2016 u vybraných predajcov vozidiel Honda

 

Spoločnosť Honda, inšpirovaná pozitívnymi reakciami celej Európy na koncept „Active Life“ modelu Civic Tourer na frankfurtskom autosalóne 2015, predstaví nový systém na prepravu bicyklov. Nosič na bicykle vo vozidle je nový inovatívny systém, ktorý umožní prepraviť dva bicykle plnej veľkosti v batožinovom priestore a ktorý v porovnaní s nosičmi namontovanými na streche alebo zadnej časti vozidla zlepšuje zabezpečenie, bezpečnosť a spotrebu paliva.

 

Po frankfurtskom autosalóne vyzval vtedajší prezident spoločnosti Honda, Toshiaki Mikoshiba tímy výskumu, vývoja a príslušenstva spoločnosti Honda, aby tento koncept zrealizovali. Systém je navrhnutý najmä pre jazdcov na pretekárskych bicykloch a predstavuje pohodlné riešenie uskladnenia pre rám a odmontované predné koleso, čím majiteľom poskytuje lepšiu bezpečnosť a ochranu proti poveternostným vplyvom. Umiestnenie vo vozidle okrem toho umožňuje vozidlu Civic Tourer zachovať si výnimočnú spotrebu paliva, vďaka ktorej vozidlo získalo minulý rok titul GUINNESS WORLD RECORDS™*.

 

Nosič bicyklov vo vozidle v plnej miere využíva prvotriedny nakladací priestor modelu Civic Tourer a jedinečné usporiadanie s palivovou nádržou umiestnenou v strede. V spodnom priestore kufra je namontovaná hliníková koľajnička. Ku koľajničke sú pripevnené posuvné konzoly s tyčou v tvare písmena T, do ktorej sa zasúva predná vidlica bicykla. Zadné kolesá sa opierajú o zadnú časť sklopených zadných sedadiel a vysoké stojky na oboch okrajoch koľajničky majú otvory na zabezpečenie náboja predného kolesa. Fixačný pás zabezpečuje rám bicykla pomocou existujúcich integrovaných poistných ôk v batožinovom priestore.

 

Tento flexibilný systém poskytuje rôzne kombinácie usporiadania pasažierov a bicyklov. Vodič a pasažier môžu sedieť vpredu a za nimi môžu byť bezpečne upevnené dva bicykle plnej veľkosti. Sklopiť možno 40 % zadných sedadiel a do batožinového priestoru umiestniť jeden bicykel, vďaka čomu vzniká priestor na sedenie pre ďalšieho pasažiera a batožinu.

 

Nosič na bicykle vo vozidle možno kombinovať s existujúcim príslušenstvom od spoločnosti Honda, napríklad s chráničom okraja kufra, so sieťkou na bočnej strane kufra a strešnými nosičmi, a spraviť tak z vozidla univerzálnejšie vozidlo vhodné pre aktívny životný štýl.

 

Jedinečný nosič na bicykle sa verejnosti predstaví na 99. ročníku cyklistických pretekov Giro d’Italia, na ktorých je spoločnosť Honda oficiálnym sponzorom a pre ktoré poskytla sprievodné vozidlá. Jazdci počas týchto pretekov s cieľom 29. mája v Turíne prekonajú neuveriteľných 3 383 kilometrov.

 

Inovatívny nosič na bicykle vo vozidle od spoločnosti Honda bude k dispozícii u vybraných predajcov od októbra 2016.