Honda na autosalóne v Ženeve: hybridné, elektrické a športové vozidlá

Štvrtok, 2018, februára 15

Motoristický sviatok sa bude konať 8. - 18. marca

·         Na autosalóne v Ženeve Honda prvýkrát predstaví novú generáciu CR-V pre Európu

·         Koncept Urban EV sa vracia spolu s hviezdami autosalónu v Tokiu, konceptom Sports EV a konceptom NeuV

·         Súčasťou výstavy motoristického športu je Civic Type R TCR a široký sortiment dvoj a štvorkolesových pretekárskych strojov

·         Prvýkrát sa na medzinárodnom autosalóne objaví aj Jazz „X-Road“

Na autosalóne 2018 v Ženeve, ktorý sa bude konať od 8. do 18. marca, predstaví Honda celý sortiment najnovších a najvzrušujúcejších vozidiel a konceptov. Od najpredávanejšieho SUV na svete až po futuristický koncept Sports EV.

 

Najnovší model CR-V

Najnovšia generácia automobilu Honda CR-V bude mať v Ženeve svoju európsku premiéru. Nové SUV, ktoré sa bude prvýkrát predávať v Európe aj s možnosťou výberu hybridného hnacieho ústrojenstva, dvíha latku z hľadiska kvality, vybavenia interiéru a kultivovanosti.

 

Trio elektrických konceptov spoločnosti Honda

Koncept Urban EV sa do Európy vracia po svojej globálnej premiére na autosalóne vo Frankfurte v septembri 2017. Koncept potvrdzuje úmysel Hondy vstúpiť na trh elektrických vozidiel v Európe, pričom spustenie výroby sériovej verzie je naplánované na budúci rok.

Len s malým oneskorením po premiére na autosalóne v Tokiu v októbri 2017 predstaví Honda aj koncept Sports EV. Vďaka pútavému dizajnu a nízkemu ťažisku poskytuje predstavu, ako asi bude vyzerať elektrický športový automobil budúcnosti. 

Posledným členom elektrického tria v Ženeve je NeuV. NeuV je pokročilý elektrický koncept, nabitý autonómnymi funkciami a umelou inteligenciou, ktorý sa prvýkrát predstavil na veľtrhu spotrebnej elektroniky 2017.

 

Oslava motoristického športu podľa Hondy

Okrem svojho sortimentu nových elektrických vozidiel predstaví Honda aj viacero dvoj a štvorkolesových športových vozidiel. V centre pozornosti bude Civic Type R TCR, ktorý sa prvýkrát predstaví na tomto autosalóne a to ešte v predstihu pred slávnostným otvorením sezóny WTCR.  Okrem TCR predstaví Honda mnoho ďalších ukážok svojich pretekárskych strojov vrátane NSX GT3. V dvojkolesovej sekcii sa predstaví viacnásobný víťaz šampionátov MotoGP od spoločnosti Honda, ale aj motocykle úspešné na súťažiach World Superbike a Dakar Rally.

 

Na autosalóne bude debutovať Jazz X-Road

Výstava spoločnosti Honda bude zavŕšená debutom vozidla Jazz X-Road. Tento automobil bol skonštruovaný ako robustnejšia verzia k nedávno predstavenému 1,5-litrovému motoru Dynamic i-VTEC a vyznačuje sa robustnými výliskami z čierneho plastu okolo podbehov a bočných prahov a postriebrenými krytmi predných a zadných spodných častí. Vzhľad exteriéru dopĺňajú 16-palcové zliatinové kolesá. Výkon 103 koní mu dodáva 1,3-litrový motor, doplnený manuálnou alebo voliteľnou automatickou prevodovkou CVT.