Značka Honda dosiahla míľnik 100 miliónov vyrobených automobilov

Štvrtok, 2016, decembra 22

Spoločnosť Honda Motor Co., Ltd. oznámila, že za svoju históriu dosiahla míľnik 100 miliónov vyrobených automobilov.

Honda s výrobou automobilov začala v roku 1963 – vtedy išlo o malé úžitkové vozidlo T360 a športový automobil S500. O rok neskôr Honda s nasadením všetkých svojich výrobných technológií a know-how v meste Sayama v prefektúre Saitama vybudovala prvý závod Honda určený výhradne na výrobu automobilov. Nový závod začal s výrobou ďalšieho modelu, ikonického roadsteru S600.

Odvtedy spoločnosť Honda neustále zvyšovala svoje ročné objemy výroby, rozširovala svoj modelový rad a vyvážala svoje výrobky do stále väčšieho počtu krajín. Aktuálny modelový rad značky je založený na globálnych modeloch, ako sú malý hatchback Jazz, rad hatchbackov Civic či rodinných sedanov Accord. Spolu s nimi prichádzajú SUV modely HR-V a CR-V, ktoré sú celosvetovými bestsellermi vo svojich segmentoch. V roku 2016 disponovala značka Honda 34 závodmi na výrobu automobilov na piatich kontinentoch. 

Takahiro Hachigo, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Honda Motor, k tomu uviedol: „Vďaka podpore našich zákazníkov na celom svete sa značke Honda podarilo vyrobiť 100 miliónov automobilov. Vášeň nášho zakladateľa, ktorý chcel ľuďom pomáhať v ich každodenných životoch a prinášať im radosť z riadenia, prešla do krvi našich zamestnancov a predstavuje základný bod pri výrobe všetkých našich automobilov. V boji o ďalších 100 miliónov zákazníkov bude značka Honda i naďalej prinášať stále atraktívnejšie výrobky.“