Bočný pohľad sprava na model HSL 2511

HSL 2511

Pre skutočných profesionálov

Model Honda HSL 2511 vďaka inovatívnym technológiám spoločnosti Honda jednoducho zvládne odpratať aj obrovské množstvá snehu.

Pracujte v každej nadmorskej výške

Motor snehovej frézy HSL 2511 ponúka vyšší výkon, menej emisií a výrazne lepšiu prevádzku – dokonca aj na najvyššie položených miestach.

snehová fréza

Pod kapotou modelu HSL 2511 nájdete vôbec prvý motor so vstrekovaním paliva použitý na pohon snehovej frézy. Pri štartovaní stačí raz otočiť spínačom a vidlicový dvojvalcový motor sa hneď prebudí k životu, a to aj v treskúcej zime.

Praktický a odolný

Honda HSL 2511 sníma tlak a teplotu vzduchu a podľa toho automaticky upravuje pomer paliva a vzduchu, takže si nemusíte robiť starosti so sýtičom. Znamená to vyšší výkon, nižšiu spotrebu paliva a jednoduchšie štartovanie, a to aj v nadmorských výškach, kde je podstatne menej kyslíka.

ruka na snehovej fréze

Motor sa štartuje otočením spínača.

motor snehovej frézy

Ruka na ovládacích prvkoch

Honda HSL 2511 má nové, vylepšené rozloženie ovládacích prvkov.

Palubná doska modelu HSL 2511 obsahuje všetky ovládacie prvky, ktoré potrebujete. Najčastejšie používané páky sa nachádzajú v prednej časti panelu a ovládacie prvky, ktoré potrebujete menej často, napríklad asistenta nastavenia frézovania a ovládanie rýchlosti, sú umiestnené v hornej časti.

rozloženie ovládacích prvkov modelu Snowfighter

V súboji so snehom

Inteligentný systém ovládania frézovania modelu HSL 2511 má tri funkcie, pomocou ktorých jednoducho prerazíte priamu cestu aj cez veľké záveje.

ruka na snehovej fréze

Asistent nastavenia frézovania (Auger Assist)

Snehová fréza HSL 2511 sa prispôsobí aj nerovnému povrchu. Asistent nastavenia frézovania udržiava jeho polohu tak, aby za sebou zanechal hladký a rovný povrch.

Zdvihnutie frézovacieho zariadenia

Pri cúvaní s frézou HSL 2511 sa frézovacie zariadenie automaticky zdvihne, aby sa predišlo možnému poškodeniu. Zapamätá si pritom pôvodnú nastavenú výšku a keď sa začnete znova pohybovať dopredu, vráti sa do rovnakej polohy.

Obnovenie nastavenia frézovacieho noža

Jediným dotykom môžete obnoviť výrobné nastavenia výšky frézovacieho noža. Nemusíte tak zastaviť a stroj vypnúť a znova naštartovať.

ruka na snehovej fréze

Poloha frézovacieho noža sa obnoví bez vypnutia a opätovného naštartovania motora.

snehová fréza

Ľahké zatáčanie

Na to, aká je snehová fréza Honda HSL 2511 výkonná, sa skutočne ľahko ovláda.

ruky na rukoväti snehovej frézy

Pásy modelu HSL 2511 sa ovládajú nezávisle od seba pomocou páky na každej rukoväti. Zatáčanie je jednoduché: stačí zovrieť a uvoľniť páky, ktoré ovládajú spojku zatáčania. Model HSL 2511 môže zatáčať širokým oblúkom alebo sa vie otočiť aj na mieste (tzv. zero turn). O všetko sa postarajú gumené pásy so spoľahlivým záberom.

Nastaviteľná poloha

Honda HSL 2511 zároveň umožňuje nastaviť výšku rukoväte do troch úrovní. Takže bez ohľadu na svoju výšku budete mať ovládacie prvky vždy pohodlne na dosah.

Spojky zatáčania modelu HSL 2511

So snehovou frézou HSL 2511 môžete manévrovať pomocou spojok zatáčania – od úplného otočenia (A) cez oblúk so stredným polomerom (B) až po široký oblúk (C).

Obrovský výkon

Výkonný motor v kombinácií s elektricky ovládaným odhadzovacím žľabom umožňujú odhadzovanie snehu až do vzdialenosti 26 metrov v ľubovoľnom smere.

Pomocou pákového ovládača môžete žľab presne posúvať nahor, nadol alebo do strán, takže počas pohybu stroja jednoducho nasmerujete odhadzovanie snehu na rôzne miesta. Na dosiahnutie väčšej výšky a presnosti môžete nastaviť aj koncovku žľabu a vďaka osvetleniu sa ľahko zorientujete aj v tme.

Pomocou pákového ovládača môžete posúvať odhadzovací žľab nahor a nadol (medzi polohami A a C) alebo ho otáčať zo strany na stranu (medzi polohami B a D).

nákres
ovládacie prvky snehovej frézy

Pohyb na pásoch

Model HSL 2511 je vybavený novými, zdokonalenými pásmi, ktoré poskytujú ešte lepší záber a odolnosť.

Pásy modelu HSL 2511 sú vyrobené z ohybnej gumy určenej pre nízke teploty a majú dezén so silným záberom. Nielenže rovnomerne prenášajú váhu snehovej frézy, ale poskytujú aj stabilnú trakciu a isté ovládanie, a navyše boli navrhnuté tak, aby vydržali o 80 % dlhšie než doteraz. Získate tak lepší výkon pri pohybe a zatáčaní a ušetríte financie za výmenu.

HSL 2511