Bočný pohľad na model radu 9.

Rad HSS 970A

Hrdinovia v červenom

Množstvo funkcií, ktoré pomôžu v pravej chvíli.

Snehové frézy Honda radu HSS 970A sú vhodné na domáce aj profesionálne používanie a obsahujú všetky špičkové technológie, ktoré uľahčujú odstraňovanie snehu. Zoči-voči silnému sneženiu budete radi, že túto snehovú frézu máte.

Bez kompromisu

V spoločnosti Honda sa neustále snažíme vylepšovať naše produkty. Obzvlášť to platí pre technológie v našich snehových frézach.

Pozrime sa napríklad na frézovací nôž, ktorý stojí v prvej línii a musí si poradiť s tonami snehu. Navrhli sme ho tak, aby pracoval efektívne, rýchlo a aby dokázal rozdrviť na malé kúsky aj ľad.

Uvoľní vám cestu

Keď frézovací nôž vykoná svoju prácu, sneh a čiastočky ľadu sú vtiahnuté do druhého stupňa, odkiaľ ich výkonný ventilátor vychrlí von cez odhadzovací žľab. Ani sa nenazdáte a celý váš pozemok bude bez snehu.

 

 

Výkon dvoch stupňov

V prvom stupni je sneh dopravený do stredu frézy a v druhom odhodený do čo najväčšej vzdialenosti.

Obrázok radu 9 so zameraním na frézovací nôž.
Snehová fréza radu 9 používaná modelom, zasnežené prostredie.

Vyhadzovanie vždy pod kontrolou

Elektronicky ovládaný odhadzovací žľab je skutočne praktický. Pomocou pákového ovládača môžete presne nastaviť polohu žľabu, takže počas pohybu stroja jednoducho nasmerujete odhadzovaný sneh na rôzne miesta.

 

Obrázok so zameraním na pákový ovládač a nastavenie rotácie.

Pomocou pákového ovládača môžete posúvať odhadzovací žľab nahor a nadol (medzi polohami A a C) alebo ho otáčať zo strany na stranu (medzi polohami B a D).

Nastavenie výšky frézovania

Ak je sneh hlboký a práca postupuje pomaly, môžete si ju uľahčiť úpravou výšky frézovacieho zariadenia.

Obrázok so znázornením nastavenia výšky.

Keď je frézovacie zariadenie v najnižšej polohe (1), umožňuje jednoduché čistenie priechodov až do blízkosti podkladu. Pri zdvihnutí frézovacieho zariadenia (2) dosiahnete lepší výkon aj na nerovnom podklade a v hlbšom snehu. Keď sa podmienky znovu zlepšia, vráťte sa k nastaveniu nízkej polohy (3).

Funkcia nastavenia výšky frézovacieho zariadenia je súčasťou základnej výbavy pásových snehových fréz Honda. Najnižšia poloha umožňuje čistenie priechodov až do blízkosti podkladu. Zdvihnutie frézovacieho zariadenia je ideálne v nerovnom teréne a v hlbšom snehu.

Nič vám nebude stáť v ceste

Snehové frézy Honda nezastavia ani veľmi náročné podmienky. Keď sa do frézovacieho zariadenia dostane viac snehu, než dokáže spracovať, stačí ho opäť nastaviť do vyššej polohy. Stroj tak bude pokračovať vo frézovaní a odhadzovaní snehu, aj keď sa dostanete do prudkého svahu alebo do hlbokého snehového záveja. Na kvalitu snehových fréz Honda sa môžete spoľahnúť.

Snehová fréza radu 9 používaná modelom, zasnežené prostredie.
Priblížený pohľad na páku na nastavenie výšky frézovania.

Páka na nastavenie výšky frézovania je umiestnená pod rukoväťou, takže je pohodlne na dosah.

Núdzové zastavenie

Naše snehové frézy radu HSS 970A dokážu zistiť nástrahy ukryté pod snehom.

Ako môžete s istotou vedieť, že na príjazdovej ceste nie sú prekážky, keď je na nej 30 centimetrov snehu? Pod snehom môže čakať nepríjemné prekvapenie. Spoločnosť Honda tu prichádza na pomoc s malým kúskom inteligentnej technológie, ktorú sme zabudovali do našich snehových fréz. Automatické zastavenie frézovacieho noža sa postará o to, aby sa fréza nepoškodila. Keď stroj narazí na pevnú prekážku, automaticky vypne motor, čím sa predíde poškodeniu frézovacieho noža a prevodovky.

Prvýkrát na modeli Honda

Senzor namontovaný na hriadeli frézovacieho noža zabezpečí vypnutie motora pri kontakte s prekážkou

Priblížený pohľad na frézovací nôž.
Snehová fréza radu 9 používaná modelom, zasnežené prostredie.

Keď sa motor zastaví, znamená to, že frézovací nôž narazil na pevnú prekážku. Stačí ju odstrániť, znova naštartovať a môžete pokračovať v práci.

Výkonné a spoľahlivé

Skutočne kvalitná fréza musí bez problémov naskočiť aj pri nízkych teplotách.

Nákres znázorňujúci prúdenie vzduchu v motore.

Studený vzduch sa zahrieva pomocou výfukového systému motora (1) a cirkuluje okolo karburátora (2). Dosahuje sa tak omnoho lepší výkon pri teplotách pod nulou a nedochádza k zamŕzaniu karburátora.

Motor Honda GX270 profesionálnymi parametrami určený pre komerčné použitie je špeciálne navrhnutý tak, aby dokázal naštartovať pri teplotách až do mínus 25°C. Tento motor poskytuje výnimočný výkon a krútiaci moment, vďaka ktorému si poradí aj v náročných podmienkach s množstvom snehu. Hlboký sneh nemá šancu.

Poradia si s nízkymi teplotami

A to vďaka premyslenému systému recyklácie tepla. Tieto snehové frézy sú vybavené ohrevom karburátora pomocou recyklácie tepla z výfukového systému motora. Výsledkom je mimoriadne spoľahlivý výkon, plynulejší chod, a čo je zo všetkého najdôležitejšie, nedochádza k zamŕzaniu karburátora. Tým si samozrejme ušetríte mnoho námahy a starostí.

Zadný trojštvrťový pohľad zľava na model radu 9.

Výkon vo vašich rukách

Pomocou vylepšeného rozloženia ovládacích prvkov môžete jednoducho ovládať rýchlosť pohybu.

Zatlačením dopredu ovládate pohyb vpred a potiahnutím dozadu cúvanie. Je to skutočne jednoduché. Nová páka ovládania rýchlosti je vycentrovaná, aby bola zmena nastavenia pri pohybe vpred aj vzad rýchla a jednoduchá, a to aj v rukaviciach.

Vy určujete tempo

S hydrostatickou prevodovkou je ovládanie rýchlosti snehovej frézy hračkou. Vy určíte tempo a snehová fréza Honda spraví všetko potrebné za vás. Keďže tu nie sú prevodové stupne, nie je potrebné preraďovať. Je to to najlepšie variabilné nastavenie rýchlosti a ovládanie.

Priblížený pohľad na jednu páku.

Tlačidlo elektrického štartovania motora sa nachádza v blízkosti rukovätí.

Kvalitný dezén pre výborný záber

Pri snehových frézach radu HSS 970 máte na výber pohon pásov alebo pohon kolies (k dispozícii na vyžiadanie).

Priblížený pohľad na pásy.

Pásy poskytujú vynikajúci záber na otvorených plochách a svahoch.

Naše snehové frézy radu HSS 970A s pohonom kolies sa vyznačujú skvelým záberom a schopnosťou manévrovať. So špeciálne zvoleným dezénom sa najlepšie hodia na prácu na stiesnených miestach s prekážkami.

Pásový pohon pre výbornú trakciu

Ak chcete ešte lepšiu trakciu, pouvažujte nad snehovou frézou vybavenou pásovým pohonom. Pásy sú vyrobené z ohybnej gumy vhodnej do nízkych teplôt a majú nový špeciálny dezén s výborným záberom. To znamená skvelú ovládateľnosť bez prekĺzania a šmýkania, a to aj pri strmom stúpaní.

Nech si vyberiete ktorúkoľvek možnosť, naše nové snehové frézy sú väčšie, s hlbším dezénom a väčšou svetlou výškou, takže poskytujú ešte spoľahlivejšiu trakciu a istejšie ovládanie.

Priblížený pohľad na kolesá.

Pohon kolies ponúka výborný záber a ovládateľnosť na menej strmých plochách.

Snehová fréza radu 9 používaná modelom, horské prostredie.

Ak pritom optimálne nastavíte polohu frézovacieho noža, dokážete odstrániť utlačený sneh aj v strmom teréne.

Ľahké zatáčanie

Frézy radu HSS 970A sa neuveriteľne ľahko a jednoducho ovládajú, výbave majú totiž spojku zatáčania.

záber z diaľky na snehovú frézu pri používaní v hlbokom snehu

Pásy aj kolesá poskytujú vynikajúcu stabilitu v hlbokom a šmykľavom snehu. Nezávisle ich ovládajú dva elektromotory napájané z batérie, ktoré sa ovládajú samostatne pomocou páky na každej rukoväti.

Môžete sa do toho oprieť

Elektromotory spolupracujú so spojkou pojazdu, takže mieru zatáčania môžete ovládať jednoduchým zovretím alebo uvoľnením páky. So snehovou frézou radu HSS 970A odpracete sneh z veľkých plôch a aj v stiesnenom priestore. Stroj bez problémov otočíte aj na malej ploche (tzv. zero turn).

Spojky zatáčania modelu HSL 2511

So snehovou frézou radu HSS 970A môžete manévrovať pomocou spojky zatáčania – od úplného otočenia (A) cez oblúk so stredným polomerom (B) až po široký oblúk (C).