Rad HSS 1380A

Silné stroje pre náročné podmienky

S týmito snehovými frézami vás zima už nikdy nezaskočí.

Snehové frézy radu Honda HSS 1380A ponúkajú obrovský výkon pre čo najrýchlejšie odpratanie veľkého množstva snehu. Ani sa nenazdáte a je po práci.

Bez kompromisu

V spoločnosti Honda sa neustále snažíme vylepšovať naše produkty. Obzvlášť to platí pre technológie v našich snehových frézach.

Pozrime sa napríklad na frézovací nôž, ktorý stojí v prvej línii a musí si poradiť s tonami snehu. Navrhli sme ho tak, aby pracoval efektívne, rýchlo a aby dokázal rozdrviť na malé kúsky aj ľad.

Uvoľní vám cestu

Keď frézovací nôž vykoná svoju prácu, sneh a čiastočky ľadu sú vtiahnuté do druhého stupňa, odkiaľ ich výkonný ventilátor vychrlí von cez odhadzovací žľab. Pri hĺbke snehu do 55 cm doletia až do maximálnej vzdialenosti 17 metrov. Ani sa nenazdáte a celá plocha bude bez snehu.

 

Výkon dvoch stupňov

V prvom stupni je sneh dopravený do stredu frézy a v druhom odhodený do čo najväčšej vzdialenosti.

Dvojstupňová snehová fréza naberá sneh pomocou frézovacieho noža (1) a potom ho ženie cez odhadzovací žľab (2).

Na frézovacom noži sú špeciálne zuby na drvenie ľadu, takže prekážkou nebude ani ten najtvrdší utlačený sneh.

Vyhadzovanie vždy pod kontrolou

Elektronické ovládanie odhadzovacieho žľabu je skutočne praktická funkcia. Pomocou pákového ovládača môžete presne nastaviť polohu žľabu, takže počas pohybu stroja jednoducho nasmerujete odhadzovaný sneh na rôzne miesta.

 

 

Pomocou pákového ovládača môžete posúvať odhadzovací žľab nahor a nadol (medzi polohami A a C) alebo ho otáčať zo strany na stranu (medzi polohami B a D).

Nastavenie výšky frézovania

Ak je sneh hlboký a práca postupuje pomaly, môžete si ju uľahčiť úpravou výšky frézovacieho zariadenia.

Keď je frézovacie zariadenie v najnižšej polohe (1), umožňuje jednoduché čistenie priechodov až do blízkosti podkladu. Pri zdvihnutí frézovacieho zariadenia (2) dosiahnete lepší výkon aj na nerovnom podklade a v hlbšom snehu. Keď sa podmienky znovu zlepšia, vráťte sa k nastaveniu nízkej polohy (3).

Funkcia nastavenia výšky frézovacieho zariadenia je súčasťou základnej výbavy pásových snehových fréz Honda. Plynulým zdvihom sa frézovací nôž prestaví z nízkeho nastavenia, ktoré umožňuje čistenie priechodov až do blízkosti podkladu, do vyššej polohy, v ktorej zvládnete aj nerovný terén s hlbším snehom.

Nič vám nebude stáť v ceste

Snehové frézy Honda nezastavia ani veľmi náročné podmienky. Keď sa do frézovacieho zariadenia dostane viac snehu, než dokáže spracovať, stačí ho opäť nastaviť do vyššej polohy. Stroj tak bude pokračovať vo frézovaní a odhadzovaní snehu, aj keď sa dostanete do prudkého svahu alebo do hlbokého snehového záveja. Na kvalitu snehových fréz Honda sa môžete spoľahnúť.

So zdvihnutým frézovacím nožom zvládnete s frézou radu HSS 1380A aj hlboký sneh.

Páku na ovládanie výšky frézovania môžete jednoducho ovládať aj rukami v rukaviciach.

Núdzové zastavenie

So snehovou frézou radu HSS 1380A sa nemusíte obávať rizík ukrytých pod snehom.

Ako môžete s istotou vedieť, že na príjazdovej ceste nie sú prekážky, keď je na nej 30 cm snehu? Pod snehom môže čakať nepríjemné prekvapenie. Spoločnosť Honda tu prichádza na pomoc s malým kúskom inteligentnej technológie, ktorú sme zabudovali do našich snehových fréz. Automatické zastavenie frézovacieho noža sa postará o to, aby sa fréza nepoškodila. Keď stroj narazí na pevnú prekážku, automaticky vypne motor, čím sa predíde poškodeniu frézovacieho noža a prevodovky.

Prvýkrát na modeli Honda

Senzor namontovaný na hriadeli frézovacieho noža zabezpečí vypnutie motora pri kontakte s prekážkou.

Keď sa motor zastaví, znamená to, že ste narazili na pevnú prekážku pred vami. Stačí ju odstrániť, znova naštartovať a môžete pokračovať v práci.

Výkonné a spoľahlivé

Skutočne kvalitná fréza musí bez problémov naskočiť aj pri nízkych teplotách.

Studený vzduch sa zahrieva pomocou výfukového systému motora (1) a cirkuluje okolo karburátora (2). Dosahuje sa tak omnoho lepší výkon pri teplotách pod nulou a nedochádza k zamŕzaniu karburátora.

Motor Honda GX390 s profesionálnymi parametrami určený pre komerčnú sféru je špeciálne navrhnutý tak, aby dokázal naštartovať aj pri teplotách až do mínus 25 °C. Tento motor poskytuje výnimočný výkon a krútiaci moment, vďaka ktorému si poradí aj v náročných podmienkach s množstvom snehu. Hlboký sneh nemá šancu.

Poradia si s nízkymi teplotami

A to vďaka premyslenému systému recyklácie tepla. Tieto snehové frézy sú vybavené ohrevom karburátora pomocou recyklácie tepla z výfukového systému motora. Výsledkom je mimoriadne spoľahlivý výkon, plynulejší chod, a čo je zo všetkého najdôležitejšie, nedochádza k zamŕzaniu karburátora. Tým si samozrejme ušetríte mnoho námahy a starostí.

Výkon vo vašich rukách

Pomocou vylepšeného rozloženia ovládacích prvkov môžete jednoducho ovládať rýchlosť pohybu.

Zatlačením dopredu ovládate pohyb vpred a potiahnutím dozadu cúvanie. Je to skutočne jednoduché. Nová páka ovládania rýchlosti je vycentrovaná, aby bola zmena nastavenia pri pohybe vpred aj vzad rýchla a jednoduchá, a to aj v rukaviciach.

Vy určujete tempo

S hydrostatickou prevodovkou je ovládanie rýchlosti snehovej frézy hračkou. Vy určíte tempo a snehová fréza Honda spraví všetko potrebné za vás. Keďže tento druh prevodovky nemá prevodové stupne, nie je potrebné preraďovať. Práca so snehovými frézami Honda je skutočne jednoduchá.

Priblížený pohľad na ovládací panel.

Tlačidlo elektrického štartovania a zastavenia je spoľahlivé a ľahko dostupné.

Pásový pohon pre výbornú trakciu

Pásový pohon poskytuje vyššiu stabilitu a lepšiu trakciu.

Vďaka odolným pásom je pohyb snehovej frézy bezproblémový aj v náročnom teréne.

S pásovým pohonom nezažijete žiadne prekĺzanie ani šmýkanie, len skvelú ovládateľnosť. Práca s frézou je bezproblémová aj v náročných podmienkach vďaka pásom vyrobeným z kvalitnej gumy určenej pre nízke teploty.

Kvalitný dezén pre ešte lepšiu stabilitu

Rad snehových fréz Honda HSS 1380A má teraz vylepšené pásy s väčšími rozmermi, hlbším dezénom a väčšou svetlou výškou. Nové modely snehových fréz Honda vďaka tomu poskytujú ešte lepšiu trakciu a istejšie ovládanie.

Ak správne nastavíte polohu frézovacieho noža, dokážete odstrániť aj utlačený sneh zo strmej príjazdovej cesty.

Ľahké zatáčanie

Frézy radu HSS 1380A sa neuveriteľne ľahko a jednoducho ovládajú, v štandardnej výbave majú totiž spojku zatáčania.

ruky na rukoväti snehovej frézy

Pásy poskytujú vynikajúcu stabilitu v hlbokom a šmykľavom snehu. Nezávisle ich ovládajú dva elektromotory napájané z batérie, ktoré sa ovládajú samostatne pomocou páky na každej rukoväti.

Môžete sa do toho oprieť

Elektromotory spolupracujú so spojkou pojazdu, takže mieru zatáčania môžete ovládať jednoduchým zovretím alebo uvoľnením páky. Veďte model radu 13 širokým oblúkom a odpracte sneh z veľkých plôch alebo sa v stiesnenom priestore otočte priamo na mieste.

Spojky zatáčania modelu HSL 2511

So snehovou frézou radu HSS 1380A môžete manévrovať pomocou spojky zatáčania – od úplného otočenia (A) cez oblúk so stredným polomerom (B) až po široký oblúk (C).