Bočný pohľad na model radu 7.

Rad HSS 760A

Snehová fréza pod drobnohľadom

Robustné zvonku - spoľahlivé zvnútra.

Snehové frézy značky Honda sú povestné svojou kvalitou a výkonom. Vďaka jedinečným funkciám a inováciám je s nimi odstraňovanie aj veľkého množstva snehu viac zábavou než povinnosťou.

Predný trojštvrťový pohľad sprava na model radu 7.

Bez kompromisu

V spoločnosti Honda sa neustále snažíme vylepšovať naše produkty. Obzvlášť to platí pre technológie v našich snehových frézach.

Pozrime sa napríklad na frézovací nôž, ktorý stojí v prvej línii a musí si poradiť s tonami snehu. Navrhli sme ho tak, aby pracoval efektívne, rýchlo a aby dokázal rozdrviť na malé kúsky aj ľad.

Uvoľní vám cestu

Keď frézovací nôž vykoná svoju prácu, sneh a čiastočky ľadu sú vtiahnuté do druhého stupňa, odkiaľ ich výkonný ventilátor vychrlí von cez odhadzovací žľab. Pri hĺbke snehu do 55 cm doletia až do vzdialenosti 15 m. Ani sa nenazdáte a celý váš pozemok bude bez snehu.

 

 

Výkon dvoch stupňov

V prvom stupni je sneh dopravený do stredu frézy a v druhom odhodený do čo najväčšej vzdialenosti.

Obrázok radu 7 so zameraním na frézovací nôž.
Snehová fréza radu 7 používaná modelom, horské prostredie.

Vyhadzovanie vždy pod kontrolou

Elektronicky ovládaný odhadzovací žľab je skutočne praktický. Pomocou pákového ovládača môžete presne nastaviť polohu žľabu, takže počas pohybu stroja jednoducho nasmerujete odhadzovaný sneh na rôzne miesta.

 

Obrázok so zameraním na pákový ovládač a nastavenie rotácie.

Pomocou pákového ovládača môžete posúvať odhadzovací žľab nahor a nadol (medzi polohami A a C) alebo ho otáčať zo strany na stranu (medzi polohami B a D).

Nastavenie výšky frézovania

Ak je sneh hlboký a práca postupuje pomaly, môžete si ju uľahčiť úpravou výšky frézovacieho zariadenia.

Obrázok so znázornením nastavenia výšky.

Keď je frézovacie zariadenie v najnižšej polohe (1), umožňuje jednoduché čistenie priechodov až do blízkosti podkladu. Pri zdvihnutí frézovacieho zariadenia (2) dosiahnete lepší výkon aj na nerovnom podklade a v hlbšom snehu. Keď sa podmienky znovu zlepšia, vráťte sa k nastaveniu nízkej polohy (3).

Funkcia nastavenia výšky frézovacieho zariadenia je súčasťou základnej výbavy pásových snehových fréz Honda. Najnižšia poloha umožňuje čistenie priechodov až do blízkosti podkladu. Zdvihnutie frézovacieho zariadenia je ideálne v nerovnom teréne a v hlbšom snehu.

Nič vám nebude stáť v ceste

Snehové frézy Honda nezastavia ani veľmi náročné podmienky. Keď sa do frézovacieho zariadenia dostane viac snehu, než dokáže spracovať, stačí ho opäť nastaviť do vyššej polohy. Stroj tak bude pokračovať vo frézovaní a odhadzovaní snehu, aj keď sa dostanete do prudkého svahu alebo do hlbokého snehového záveja. Na kvalitu snehových fréz Honda sa môžete spoľahnúť.

Snehová fréza zboku pri používaní modelom.
Priblížený pohľad na páku na nastavenie výšky frézovania.

Páka na nastavenie výšky frézovania je umiestnená tesne pod rukoväťou, takže je pohodlne na dosah.

Výkonné a spoľahlivé

Skutočne kvalitná fréza musí bez problémov naskočiť aj pri nízkych teplotách.

Studený vzduch sa zahrieva pomocou výfukového systému motora (1) a cirkuluje okolo karburátora (2). Dosahuje sa tak omnoho lepší výkon pri teplotách pod nulou a nedochádza k zamŕzaniu karburátora.

Motor Honda GX200 s profesionálnymi parametrami určený pre komerčné použitie je špeciálne navrhnutý tak, aby dokázal naštartovať pri teplotách až do mínus 25°C. Tento motor poskytuje výnimočný výkon a krútiaci moment, vďaka ktorému si poradí aj v náročných podmienkach s množstvom snehu. Hlboký sneh nemá šancu.

Poradia si s nízkymi teplotami

A to vďaka premyslenému systému recyklácie tepla. Tieto snehové frézy sú vybavené ohrevom karburátora pomocou recyklácie tepla z výfukového systému motora. Výsledkom je mimoriadne spoľahlivý výkon, plynulejší chod, a čo je zo všetkého najdôležitejšie, nedochádza k zamŕzaniu karburátora. Tým si samozrejme ušetríte mnoho námahy a starostí.

Zadný trojštvrťový pohľad zľava na model radu 7.

Výkon vo vašich rukách

Pomocou vylepšeného rozloženia ovládacích prvkov môžete jednoducho ovládať rýchlosť pohybu.

Zatlačením dopredu ovládate pohyb vpred a potiahnutím dozadu cúvanie. Je to skutočne jednoduché. Nová páka ovládania rýchlosti je vycentrovaná, aby bola zmena nastavenia pri pohybe vpred aj vzad rýchla a jednoduchá, a to aj v rukaviciach.

Vy určujete tempo

S hydrostatickou prevodovkou je ovládanie rýchlosti snehovej frézy hračkou. Vy určíte tempo a snehová fréza Honda spraví všetko potrebné za vás. Keďže tu nie sú prevodové stupne, nie je potrebné preraďovať. Je to to najlepšie variabilné nastavenie rýchlosti a ovládanie.

Priblížený pohľad na jednu páku.

Kvalitný dezén pre výborný záber

Pri snehových frézach radu HSS 760A máte na výber pohon kolies (k dispozícii na vyžiadanie) alebo pohon pásov s novým, vylepšeným dezénom.

Priblížený pohľad na pásy.

Pásy poskytujú vynikajúci záber na otvorených plochách a svahoch.

Snehové frézy s pohonom kolies sa vyznačujú skvelým záberom a výbornou manévrovateľnosťou. So špeciálne zvoleným dezénom sa najlepšie hodia na prácu na stiesnených miestach s prekážkami.

Pásový pohon pre výbornú trakciu

Ak chcete ešte lepšiu trakciu, pouvažujte nad snehovou frézou vybavenou pásovým pohonom. Pásy sú vyrobené z ohybnej gumy vhodnej do nízkych teplôt a majú nový špeciálny dezén s výborným záberom. To znamená skvelú ovládateľnosť bez prekĺzania a šmýkania, a to aj pri strmom stúpaní.

Nech si vyberiete ktorúkoľvek možnosť, naše nové snehové frézy sú väčšie, s hlbším dezénom a väčšou svetlou výškou, takže poskytujú ešte spoľahlivejšiu trakciu a istejšie ovládanie.

Priblížený pohľad na koleso frézy radu HSS 760A.

Pohon kolies ponúka výborný záber a ovládateľnosť na menej strmých plochách.

Model radu 7 pri používaní obsluhou na streche.

Snehové frézy Honda majú záber, na ktorý sa môžete spoľahnúť. Dokonca aj pri čistení zasnežených striech.

Ľahké zatáčanie

Frézy radu HSS 760A sa skutočne ľahko a jednoducho ovládajú, v štandardnej výbave majú totiž spojku zatáčania

snehová fréza pri používaní pred chatou

Pásy aj kolesá poskytujú vynikajúcu stabilitu v hlbokom a šmykľavom snehu. Nezávisle ich ovládajú dva elektromotory napájané z batérie, ktoré sa ovládajú samostatne pomocou páky na každej rukoväti.

Môžete sa do toho oprieť

Elektromotory spolupracujú so spojkou pojazdu, takže mieru zatáčania môžete ovládať jednoduchým zovretím alebo uvoľnením páky. So snehovou frézou radu HSS 760A odpracete sneh z veľkých plôch a aj v stiesnenom priestore. Stroj bez problémov otočíte aj na malej ploche (tzv. zero turn).

Spojky zatáčania modelu HSL 2511

So snehovou frézou radu HSS 760A môžete manévrovať pomocou spojky zatáčania – od úplného otočenia (A) cez oblúk so stredným polomerom (B) až po široký oblúk (C).