Bočný pohľad na model Hybrid.

Hybridné frézy

Sila inovácií

Inteligentné snehové frézy s vysokým výkonom.

Hybridné snehové frézy Honda obslúžite s prehľadom a s ľahkosťou aj pri mimoriadne náročných snehových podmienkach. Vďaka ich jedinečným funkciám a efektívnemu výkonu dokážu za niekoľko minút presunúť tony snehu.

Predný pohľad na model Hybrid.

Inteligentný výkon

Hybridné snehové frézy Honda sú vybavené skutočne výnimočnou technológiou.

„Mozog“ stroja – riadiaca jednotka motora (ECU) – diagnostikuje poruchy a monitoruje výkon motora. Keď sa frézovací nôž dostane do hlbokého snehu, snímač sa postará o zvýšenie otáčok motora, aby bolo k dispozícii viac energie na naberanie snehu. Sneh sa potom ženie cez odhadzovací žľab a odhadzuje do veľkej vzdialenosti. Robustný a inteligentný motor iGX, ktorý je známy ľahkým štartovaním, nízkymi emisiami a nízkou spotrebou paliva, je v praxi overený pri teplotách až do mínus 32 ˚C. Na motor Honda iGX sa môžete spoľahnúť za skutočne každého počasia.

Menej starostí, viac výkonu

Snehovú frézu stačí nasmerovať správnym smerom a ona už presne vie, čo má robiť. Elektronika počas jazdy monitoruje úroveň nabitia batérie, aby bol zabezpečený trvalý prenos výkonu na pásy z dvoch elektromotorov.

Inteligentné ovládanie

Ovládacie prvky sú usporiadané mimoriadne ergonomicky.

Pohľad zhora na model Hybrid.
Snehová fréza Hybrid používaná modelom, horské prostredie.

Hybridný pohon využíva výkon štvortaktného motora na odstraňovanie snehu a silu batérií na pohyb stroja.

Ľahké zatáčanie

Hybridné snehové frézy Honda sa až neskutočne ľahko ovládajú. Hlavne keď vezmeme do úvahy, aké veľké sú to stroje.

Obrázok schopnosti zatáčania modelu Hybrid.

Hore: Frézu môžete viesť po oblúkoch s rôznym polomerom (A, B a C) pomocou ovládacích pák na držadlách alebo ju otočiť na mieste.

Pásy poskytujú výbornú stabilitu aj na pomerne strmých zasnežených svahoch. Nezávisle ich poháňajú dva elektromotory. Tie sa ovládajú samostatne pomocou páky na držadlách.

Môžete sa do toho oprieť

Ovládanie snehových fréz Honda je skutočne jednoduché. Pojazd a zatáčanie ovládate jednoducho pákou.

S hybridnou snehovou frézou odpracete sneh z veľkých plôch a aj v stiesnenom priestore. Stroj bez problémov otočíte aj na malej ploche (tzv. zero turn). O perfektnú priľnavosť sa postarajú gumené pásy s novým vylepšeným dezénom.

Snehová fréza Hybrid používaná modelom, na záhrade.
Predný trojštvrťový pohľad zľava na model Hybrid so zameraním na páky.

Dve ovládacie páky umožňujú presné zatáčanie ovládaním otáčok dvoch motorov s elektrickým pohonom.

V prvej línii

Kvalitný frézovací nôž je kľúčom k víťazstvu v súboji so snehom.

Rýchle a efektívne spracovanie snehu zabezpečuje zostava zubov na frézovacom noži. Naviac majú hybridné snehové frézy Honda unikátnu funkciu vyrovnávania frézovacieho zariadenia. Možno ho plne nastaviť v oboch smeroch, takže dokážete vytvoriť rovný priechod aj na naklonenom povrchu.

Zdvihnutím frézovacieho zariadenia sa vám uľahčí práca v hlbokom snehu a jednoduchšie odstránite sneh aj z nerovného podkladu. Pri cúvaní sa frézovacie zariadenie zdvihne automaticky, aby sa zabránilo jeho poškodeniu. Zapamätá si pritom pôvodnú nastavenú výšku a keď sa začnete znova pohybovať dopredu, vráti sa do rovnakej polohy.

Spojka frézovacieho noža

Nie vždy potrebujete, aby sa frézovací nôž otáčal. Jednoduchým spínačom ho môžete zapnúť a vypnúť.

Priblížený pohľad na spojku frézovacieho noža.
Hore: obrázok znázorňujúci uhly frézovacieho noža. V strede: nastavenie polohy frézovacieho noža. Dole: priblížený pohľad na pákový ovládač.

(Vyššie) Uhol frézovacieho noža možno nastaviť samostatne a jednoducho možno upraviť aj jeho výšku (v strede) – nahor alebo nadol. (Nižšie) Pomocou pákového ovládača môžete nastaviť výšku a uhol z miesta obsluhy pri jazde.

Obnovenie polohy frézovacieho noža

Stačí jediný dotyk a môžete obnoviť pôvodnú vyrovnanú výšku frézovacieho noža. Vďaka tejto funkcii vás už nebude rušiť, že musíte zastaviť a znovu spustiť stroj, ak na ňom potrebujete niečo nastaviť.

Snehová fréza Hybrid používaná modelom, zameranie na tlačidlo obnovenia nastavenia, na snehu.

Tlačidlom na obnovenie nastavenia sa obnoví pôvodná výška a uhol frézovania.

Ďaleko a presne

Elektronicky ovládaný odhadzovací žľab je skutočne praktický.

Predný trojštvrťový pohľad sprava na model Hybrid.

Pri teplotách pod nulou si určite budete chrániť ruky pomocou hrubých teplých rukavíc. Pri navrhovaní ovládania odhadzovacieho žľabu sme na to mysleli, takže ho budete môcť aj v rukaviciach presne nastaviť.

Vyberte si miesto dopadu

Nahor, nadol alebo do strán – pomocou pákového ovládača môžete žľab presne nastaviť, takže počas pohybu stroja jednoducho nasmerujete odhadzovanie snehu na rôzne miesta. Na dosiahnutie väčšej výšky a presnosti môžete nastaviť aj koncovku žľabu. Táto funkcia sa volá dvojité nastavenie odhadzovacieho žľabu a umožní vám sneh vždy vyhodiť na správne miesto.

Vľavo: obrázok pákového ovládača. Vpravo: obrázok znázorňujúci nastavenie rotácie.

Pri prepínaní pákového ovládača (vľavo) medzi polohami A a C nastavíte uhol hornej časti odhadzovacieho žľabu (vpravo). Na nastavenie rotácie slúži rovnaký pákový ovládač, polohy B a D.

Snehová fréza Hybrid používaná modelom, na záhrade.

Hybridné snehové frézy používajú celý výkon štvortaktného motora na vyhadzovanie snehu do čo najväčšej vzdialenosti.

Sila motora Honda

Veľmi úsporný pohonný systém sa postará o nízke náklady na palivo.

Nákres vnútra motora so znázornením cirkulácie tepla.

Teplo z výfuku motora cirkuluje okolo karburátora, aby nedošlo k jeho zamrznutiu.

Motor Honda iGX je vybavený ohrevom karburátora pomocou cirkulácie tepla z výfukového systému motora. Výsledkom je mimoriadne spoľahlivý výkon, plynulejší chod, a čo je zo všetkého najdôležitejšie, nedochádza k zamŕzaniu karburátora. Navrch palivovej nádrže sme pridali aj ukazovateľ paliva, takže uvidíte, keď palivo začne dochádzať.

Elektrické štartovanie

Inteligentný štvortaktný motor Honda iGX určený pre komerčnú sféru je špeciálne navrhnutý tak, aby dokázal naštartovať aj pri teplotách až do mínus 32 °C. Tieto motory sú známe svojou spoľahlivosťou a nikdy vás nesklamú.

Automatický sýtič

Perfektné štartovanie a zahriatie motora v mraze zabezpečí automatický sýtič, podobne ako v aute. Po stlačení tlačidla okamžite ožije a poskytuje výkon aj po naštartovaní pri tých najnižších teplotách.

Skutočne húževnatý motor

Štvortaktný motor iGX určený pre komerčnú sféru je stávkou na istotu. Je určený aj do skutočne náročných podmienok. Vložky valcov sú kvôli trvanlivosti vyrobené z liatiny a motor má guľôčkové ložiská na dosiahnutie dlhšej životnosti a hladšieho chodu.

Nízka hlučnosť

Je to malý motor s veľkým srdcom a s hlučnosťou o 30 % nižšou než pri konvenčných snehových frézach – skutočne berie ohľad na vás a vaše okolie. Tento motor posúva latku nízkej hlučnosti štvortaktnej technológie.