Nový generátor Honda EU22i.

Nová verzia obľúbenej prenosnej elektrocentrály ponúka viac výkonu a dodatočné funkcie.

Piatok, 2018, januára 12
Screenshot of business partners information flyer.

Vyšší výkon, kompaktné rozmery

Generátor EU20i si od jeho uvedenia na trh v roku 2001 používatelia obľúbili vďaka tomu, že ponúka elektrický výkon až 2,0 kW v kompaktnom, ľahko prenosnom balení s nízkou hmotnosťou. Jeho nástupca, úplne nový model EU22i s väčším a výkonnejším motorom dosahuje o 10 percent vyšší výkon, pričom rozmermi a hmotnosťou sa takmer nelíši od svojho predchodcu.

Honda EU22i a Dani Pedrosa

Štvortaktný motor Honda s objemom 120 cm3 pracuje pri nižších otáčkach než predchádzajúci model s objemom 100 cm3, čo vedie k nižšej hlučnosti aj spotrebe paliva. Maximálna garantovaná hlučnosť len 90 dB(A) znamená takmer tichý chod.

Objem palivovej nádrže 3,6 litra ostal rovnaký ako pri modeli EU20i, v závislosti od potreby energie dokáže ponúknuť čas prevádzky až 8,4 hodiny. K dispozícii je aj režim Eco-throttleTM, ktorý nepretržite upravuje otáčky motora presne podľa momentálneho zaťaženia. Šetrí tým palivo, znižuje hlučnosť chodu a predlžuje životnosť motora, keď sa nevyžaduje maximálny výkon. Režim Eco-throttleTM alebo režim maximálneho výkonu možno zapnúť spínačom na ovládacom paneli.

Motor a elektronika sú úplne uzavreté v zvukovo-izolovanom prenosnom puzdre, ktoré chráni jednotlivé súčasti a znižuje hlučnosť chodu na minimum. Suchá hmotnosť je 21,1 kg a dokonca aj pri plnej palivovej nádrži váži model EU22i len 24,2 kg, rovnako ako EU20i. Veľká rukoväť zasa zaručuje pohodlné a jednoduché prenášanie.

Nové usporiadanie palivových ventilov uľahčuje prípravu na dlhodobé uskladnenie. Zvolením príslušnej polohy hlavného spínača motora je možné vypnúť prívod paliva, pričom motor bude aj naďalej bežať, pokým sa nespotrebuje všetok benzín v karburátore a motor sa nevypne. Keď pred uskladnením takto vyprázdnite karburátor, zabránite rôznym problémom vrátane upchania karburátora spôsobeného zvetraným palivom. A keď budete elektrocentrálu znova potrebovať, jednoduchšie ju naštartujete.

Elektrocentrála EU22i sa jednoducho prepravuje a prenáša a disponuje funkciami, ktoré oslovia široké spektrum používateľov. Nízka hmotnosť a jednoduché štartovanie, dokonca aj po mesiacoch uskladnenia, uľahčujú jej nastavenie a použitie pri činnostiach, ako je kempovanie, až po napájanie domácich spotrebičov vrátane fénov, televízorov a počítačov vo vzdialených lokalitách. Vďaka mimoriadne tichému chodu je nenápadná a vhodná na použitie v kempingoch, pretože neruší susedov.

Elektrocentrála EU22i je ideálna pre každého, kto vyžaduje kvalitný elektrický výkon aj v tých najvzdialenejších lokalitách. Dostupná je u všetkých autorizovaných predajcov motorových strojov značky Honda od druhej polovice Januára 2018.