Close
Zavrieť

Honda GL1800 Gold Wing

Výkon v znamení ľahkosti

Prečo jazdiť pozvoľna, keď si môžete užívať let?

Posunúť

Produktové logo Honda Gold Wing.

Stelesnenie jedinečnosti.

Distingvovaný výkon s osobitým charakterom, aký nemá v žiadnom ohľade páru – motocyklu Honda Gold Wing sa nič nevyrovná.

Pevnosť a stabilita

Úplne prepracovaný podvozok s novým vzhľadom poskytuje svižné ovládanie.

Bočný pohľad na nekapotovaný motocykel Honda Gold Wing.

Zložte vrchné panely nového modelu GL1800 Gold Wing a zistíte, že je vybavený inovatívnymi technológiami, ktoré posúvajú dlhé jazdy a diaľkové výlety na vyššiu úroveň. (Zobrazené obrázky nemusia znázorňovať európske modely).

Oveľa ľahší – celohliníkový odlievaný – nosníkový rám ponúka svižné ovládanie, zatiaľ čo v prednej časti uvoľnila dlhodobo tradičná predná vidlica miesto pre systém zavesenia predného kolesa s dvomi priečnymi ramenami. Tento systém je o 30 % jemnejší a poskytne vám skutočne luxusný pocit z jazdy, nech už sa vyberiete kamkoľvek.

Komfort po každej stránke

Zadné odpruženie tvorí prepracovaný systém typu Pro-Arm – prvýkrát, čo sa týka modelu Honda Gold Wing – a spolupracuje s jedinečným usporiadaním Pro-Link, ktoré poskytuje vysokú úroveň komfortu. Predpätie zadných pružín je sa dá elektricky ovládať, aby sa dokonale prispôsobilo spolujazdcovi a batožine, pričom ponúka štyri rôzne nastavenia.

Detailný záber na TFT obrazovku motocykla Honda Gold Wing.

Úroveň predného a zadného tlmenia sa dá prispôsobiť tak, aby zodpovedala jazdnému režimu vybranému na TFT obrazovke.

Detailný záber na duálny kombinovaný brzdový systém motocykla Honda Gold Wing.

Duálny kombinovaný brzdový systém rovnomerne rozdeľuje brzdnú silu na predné a zadné kolesá s cieľom zabezpečiť brzdenie s istotou v akýchkoľvek podmienkach.

Sila šiestich

Návyková povaha výkonu v štýle Gold Wing sa nikdy nezmení.

Nový a horizontálne uložený plochý šesťvalcový motor s objemom 1 833 cm3 vytvára krútiaci moment 170 Nm pri 5 500 ot./min., ktorý vás pritlačí poriadne do sedadla – to je pravá podstata modelu Honda Gold Wing. Teraz je o 6,2 kg ľahší, so 4 ventilmi na valec a hlavami valca Unicam. Prostredníctvom nového elektronického ovládania plynu (TBW) získate energicky horlivý výkon na diaľnici, ako aj citlivú odozvu na pridanie plynu, keď to potrebujete pri jazde po meste.

Pohon

7-stupňová dvojspojková prevodovka tretej generácie je špeciálne navrhnutá pre „kráľa“ dlhých ciest.

Dvojspojková prevodovka (DCT) poskytuje mimoriadne plynulé a rýchle zmeny prevodových stupňov, eliminuje rázy pri radení a má tri režimy prevádzky: režim MT vám ponúka úplnú kontrolu a umožňuje vám preraďovať manuálne pomocou tlačidiel na riadidlách. Automatický režim D je ideálny pri jazde v meste a na diaľnici a poskytuje oveľa nižšiu spotrebu paliva. Automatický režim S je športovejší a umožňuje motoru vyššie otáčky pred zmenou prevodu nahor, vďaka čomu ponúka vzrušujúcejšiu jazdu. Pre dosiahnutie lepšieho brzdenia motorom tiež rýchlejšie preraďuje na nižší prevodový stupeň.

Inteligentná prevodovka

Dvojspojková prevodovka (DCT) v režime D spolupracuje s vami a dokáže rozpoznať, v akom prostredí jazdíte, pričom sa primerane nastavuje podľa toho, či jazdíte na horských alebo mestských cestách. Okrem toho model Gold Wing tiež prináša funkciu vypnutia pri voľnobehu (Idling Stop) – pre dosiahnutie nižšej spotreby paliva sa motor vypne po 3 sekundách a opäť ho naštartujete pridaním plynu. A s asistentom pre rozjazd do kopca (Hill Start Assist) sa nemusíte obávať rozbehnutia motocykla dopredu alebo dozadu na naklonenej ploche, čo je veľmi chytré riešenie.

Predný pohľad na motocykel Honda Gold Wing otvorenej ceste.
Detailný záber na TFT obrazovku motocykla Honda Gold Wing.

Všetko, čo potrebujete, aby ste zostali v spojení, sa nachádza v pohodlnom dosahu na 7-palcovej TFT obrazovke. Pomocou hlasového ovládania a pripojenia cez Bluetooth® máte tiež prístup k informáciám a zoznamom skladieb z vášho mobilného telefónu.

Ďalšou inovatívnou funkciou je regulácia prevodov Tieto sú bližšie pri sebe pri pomalej rýchlosti a pre dosiahnutie bezproblémového preraďovania, avšak pri vyššej rýchlosti sa prevody predĺžia, aby sa tým dosiahlo zníženie otáčok motora, čo predstavuje veľmi chytré riešenie.

Naštartovanie a rekuperácia energie

Vytvorili sme jedinečný integrovaný štartovací generátor (ISG), ktorý pracuje ako motor spúšťača a tiež ako generátor, pričom šetrí hmotnosť a energiu. Model Gold Wing sa tiež dokáže pomaly posúvať v režime chôdze dopredu a dozadu, čo je ideálne pri parkovaní.

Zadný pohľad na motocykel Honda Gold Wing v prírodnom prostredí.

Dvojspojková prevodovka (DCT) je k dispozícii iba pri modeli Tour s airbagom.