Close
Bočný pohľad na model Honda CB1100 RS.
Bočný pohľad na model Honda CB1100 RS.

Honda CB1100 RS

Odstrojený a štíhly

Honda CB1100 RS z ľavej strany s jazdcom
Honda CB1100 RS z ľavej strany s jazdcom

S charakteristickým tvarom zo
zlatej éry

Dobrý prehľad detailov

Tvar drsného pretekárskeho motocykla zo 70-tych rokov s nádychom stroja typu „café racer“.

Model CB1100 RS upúta pozornosť od okamžiku, keď ho rozpálite naplno. Praskavý zvuk vychádzajúci z pochrómovaného výfuku – pripomínajúci model CB750 – určite nezostane bez povšimnutia. Tento stroj má však určite navrch, má vzhľad čisto cestného motocykla s pútavou prednou a zadnou časťou pružiacej a tlmiacej jednotky, kompletne plávajúcimi kotúčmi, palivovou nádržou so športovými pásmi a smerovkami v štíhlom štýle – je jednoducho úchvatný. 

Detailný pohľad na odpruženie modelu Honda CB1100 RS.
Detail palivovej nádrže motocykla Honda CB1100 RS.
Detailný záber bočného panela modelu Honda CB1100 RS.
Detail kolesa a brzdových kotúčov modelu Honda CB1100 RS.

Stroj typu „café racer“ alebo roadster?

Aký je váš štýl: drsný manier alebo čistá klasika?

Bočný pohľad na model Honda CB1100 RS. CB1100 RS Vychádza zo štýlu motocyklov Superbike zo 70-tych rokov: dvojdielna predná vidlica Showa s rozmerom 43 mm, dvojitý zahnutý ventil a zadné tlmiče s externou nádržkou. 17-palcové odlievané hliníkové disky s dvojitými radiálne upevnenými štvorpiestovými brzdovými strmeňmi a plávajúcimi kotúčmi.
Bočný pohľad na model Honda CB1100 EX. CB1100 EX Model CB1100EX je ozdobený exkluzívnymi detailmi, ako sú lúčové ráfy z nehrdzavejúcej ocele, tradičné smerovky a hodiny a tiež je vybavený prednou vidlicou Showa s rozmerom 41 mm a s dvojitým ventilom a zadnými tlmičmi v chrómovanom vzhľade (obidva tlmiče umožňujú nastavenie predpätia). Motor je vybavený antihoppingovou spojkou a prepracovaným systémom nasávania a výfuku.

Zobraziť model CB1100 EX

Zlatý štandard

Kompletne nastaviteľné predné a zadné odpruženie vyvinuté spoločnosťou Showa.

Detail predného odpruženia motocykla Honda CB1100 RS.

Náplň odpruženia je ľahšia ako bežných tlmičov s kazetou a toto usporiadanie poskytuje lineárne tlmenie v závislosti od rýchlosti, aby sa zabezpečil poddajný a hladký pocit z jazdy.

Predná vidlica

Model CB1100 RS je vybavený vylepšenou vidlicou s rozmerom 43 mm a dvojitým zahnutým ventilom – všetko v štýle motocyklov Custom – vďaka čomu poskytuje skvelú úroveň kontroly pri jazde. Obsahuje konštrukciu voľného ventilu, ktorá postupne zvyšuje výkon tlmenia v závislosti od podmienok na ceste. Táto jednoduchá a inovatívna technológia je použitá prvýkrát na svete a poskytuje dokonalé úrovne výkonu, ktoré sa rovnajú pružiacej a tlmiacej jednotke s tlmičmi s kazetou, ale jej celková hmotnosť je ľahšia.

Zadné tlmiče

Dvojité zadné tlmiče Showa prinášajú možnosti nastavenia predpätia pružín a pracujú v zhode s kyvnou vidlicou z pevnej ocele. Táto kombinácia je zárukou dobrej stability a skvelého pocitu zo zadného kolesa a riadenia – dokonca aj pri jazde so spolujazdcom.

Zadný detailný záber na odpruženie modelu CB1100 RS.

Autentický pôvod

Ak chcete počuť zvuk zo 70-tych rokov – pridajte plyn.

Detail výfuku motocykla Honda CB1100 RS.

Výfukový systém s konfiguráciou 4-2-2 je vnútorne delený do dvoch expanzných komôr. Každý tlmič výfuku je vybavený dvojitým prepojovacím potrubím s otvormi, aby sa dosiahol zvuk klasického štvorvalcového motora evokujúci starú éru.

Nezabudnuteľné časy

V roku 1969 vyhlasoval príchod novej éry motocyklov Suberbike vzduchom chladený radový štvorvalcový motor – príchodom Hondy CB750 Four. To bol rozhodujúci moment, ktorý zmenil naše vnímanie motocyklov a spôsob, akým sme na nich jazdili. Model CB1100 RS je priamym odkazom na tieto rané dni slobody – pravý stroj typu „café racer“, zrodený z DNA klasickej éry.

Čas na zmenu

Motor DOHC sme skultivovali a vylepšili tak, aby dokonale reagoval na hladký systém lineárneho pohonu. Najvyšší krútiaci moment je 91 Nm a vyjadruje svalnatý výkon strojov klasickej éry. Je vyhotovený v čiernej farbe až po kryt vačkového hriadeľa – vytvára silný kontrast so žiarivo leštenými zliatinovými a chrómovými detailmi, aby dosiahlo pravý vzhľad motocykla určeného hlavne do ulíc a vyjadril svoju spolupatričnosť s triedou Custom.

Detail motora motocykla Honda CB1100 RS.

Výrazné pochrómované výfuky sa stali charakteristickým znakom motocykla so vzduchom chladeným radovým štvorvalcovým motorom.