Close
Zavrieť

Honda CB1100 RS

Odstrojený a štíhly

S charakteristickým tvarom zo zlatej éry

Posunúť

Produktové logo Honda CB1100 RS

Vzhľad prvotných motocyklov Superbike

Vyrobené pre tých, ktorí milujú vzhľad a pocit z jazdy, ktoré dokážu poskytnúť iba klasické, vzduchom chladené cestné motorky s radovým štvorvalcovým motorom – toto je motocykel skutočných jazdcov.

Dobrý prehľad detailov

Tvar drsného pretekárskeho motocykla zo 70-tych rokov s nádychom stroja typu „café racer“.

Model CB1100 RS upúta pozornosť od okamžiku, keď ho rozpálite naplno. Praskavý zvuk vychádzajúci z pochrómovaného výfuku – pripomínajúci model CB750 – určite nezostane bez povšimnutia. Tento stroj má však určite navrch, má vzhľad čisto cestného motocykla s pútavou prednou a zadnou časťou pružiacej a tlmiacej jednotky, kompletne plávajúcimi kotúčmi, palivovou nádržou so športovými pásmi a smerovkami v štíhlom štýle – je jednoducho úchvatný.

Detailný záber svetlometov modelu Honda CB1100 RS.
Detail palivovej nádrže motocykla Honda CB1100 RS.
Predný trojštvrťový pohľad na model Honda CB1100 RS.
Detailný záber na koleso motocykla Honda CB1100 RS.

Stroj typu „café racer“ alebo roadster?

Aký je váš štýl: drsný manier alebo čistá klasika?

Bočný pohľad na model Honda CB1100 RS. CB1100 RS Vychádza zo štýlu motocyklov Superbike zo 70-tych rokov: dvojdielna predná vidlica Showa s rozmerom 43 mm, dvojitý zahnutý ventil a zadné tlmiče s externou nádržkou. 17-palcové odlievané hliníkové disky s dvojitými radiálne upevnenými štvorpiestovými brzdovými strmeňmi a plávajúcimi kotúčmi.
Bočný pohľad na model Honda CB1100 EX. CB1100 EX Model CB1100EX je ozdobený exkluzívnymi detailmi, ako sú lúčové ráfy z nehrdzavejúcej ocele, tradičné smerovky a hodiny a tiež je vybavený prednou vidlicou Showa s rozmerom 41 mm a s dvojitým ventilom a zadnými tlmičmi v chrómovanom vzhľade (obidva tlmiče umožňujú nastavenie predpätia). Motor je vybavený antihoppingovou spojkou a prepracovaným systémom nasávania a výfuku.

Zobraziť model CB1100 EX

Zlatý štandard

Kompletne nastaviteľné predné a zadné odpruženie vyvinuté spoločnosťou Showa.

Detail predného odpruženia motocykla Honda CB1100 RS.

Náplň odpruženia je ľahšia ako bežných tlmičov s kazetou a toto usporiadanie poskytuje lineárne tlmenie v závislosti od rýchlosti, aby sa zabezpečil poddajný a hladký pocit z jazdy.

Predná vidlica

Model CB1100 RS je vybavený vylepšenou vidlicou s rozmerom 43 mm a dvojitým zahnutým ventilom – všetko v štýle motocyklov Custom – vďaka čomu poskytuje skvelú úroveň kontroly pri jazde. Obsahuje konštrukciu voľného ventilu, ktorá postupne zvyšuje výkon tlmenia v závislosti od podmienok na ceste. Táto jednoduchá a inovatívna technológia je použitá prvýkrát na svete a poskytuje dokonalé úrovne výkonu, ktoré sa rovnajú pružiacej a tlmiacej jednotke s tlmičmi s kazetou, ale jej celková hmotnosť je ľahšia.

Zadné tlmiče

Dvojité zadné tlmiče Showa prinášajú možnosti nastavenia predpätia pružín a pracujú v zhode s kyvnou vidlicou z pevnej ocele. Táto kombinácia je zárukou dobrej stability a skvelého pocitu zo zadného kolesa a riadenia – dokonca aj pri jazde so spolujazdcom.

Zadný detailný záber na odpruženie modelu CB1100 RS.

Autentický pôvod

Ak chcete počuť zvuk zo 70-tych rokov – pridajte plyn.

Horný pohľad na motocykel Honda CB1100 RS.

Nezabudnuteľné časy

V roku 1969 vyhlasoval príchod novej éry motocyklov Suberbike vzduchom chladený radový štvorvalcový motor – príchodom Hondy CB750 Four. To bol rozhodujúci moment, ktorý zmenil naše vnímanie motocyklov a spôsob, akým sme na nich jazdili. Model CB1100 RS je priamym odkazom na tieto rané dni slobody – pravý stroj typu „café racer“, zrodený z DNA klasickej éry.

Čas na zmenu

Motor DOHC sme skultivovali a vylepšili tak, aby dokonale reagoval na hladký systém lineárneho pohonu. Najvyšší krútiaci moment je 91 Nm a vyjadruje svalnatý výkon strojov klasickej éry. Je vyhotovený v čiernej farbe až po kryt vačkového hriadeľa – vytvára silný kontrast so žiarivo leštenými zliatinovými a chrómovými detailmi, aby dosiahlo pravý vzhľad motocykla určeného hlavne do ulíc a vyjadril svoju spolupatričnosť s triedou Custom.

Detail motora motocykla Honda CB1100 RS.

Výrazné pochrómované výfuky sa stali charakteristickým znakom motocykla so vzduchom chladeným radovým štvorvalcovým motorom.

Detail výfuku motocykla Honda CB1100 RS.

Výfukový systém s konfiguráciou 4-2-2 je vnútorne delený do dvoch expanzných komôr. Každý tlmič výfuku je vybavený dvojitým prepojovacím potrubím s otvormi, aby sa dosiahol zvuk klasického štvorvalcového motora evokujúci starú éru.