Close
Trojštvrťový pohľad na model Honda CB1100EX sprava
Trojštvrťový pohľad na model Honda CB1100EX sprava

Honda CB1100EX

Moderná klasika

Honda CB1100EX s jazdcom
Honda CB1100EX s jazdcom

Autentické línie

Sen žije ďalej

Prinesie ozvenu starých dobrých časov, znova a znova.

Honda CBR1100EX je moderný stroj so vzduchom chladeným štvorvalcovým motorom a charakteristickým praskavým zvukom. Atraktívne detaily, ako napríklad štíhle bočné panely z brúseného hliníka a vypletané kolesá, vytvárajú vzhľad sťaby vystrihnutý zo 70-tych rokov. Vďaka vylepšenému motoru, antihoppingovej spojke, vidliciam a tlmičom Showa, ktoré predvádzajú množstvo krásnych chrómových detailov, ­nielenže vyzerá ako zo sna, ale sa tak aj správa.

Detailný záber na svetlá motocykla Honda CB1100EX.
Detail bočného panela motocykla Honda CB1100EX.
Zadný trojštvrťový záber na motocykel Honda CB1100EX a jazdca.
Detailný záber na motor motocykla Honda CB1100EX.

Roadster alebo stroj typu „café racer“

Aký je váš štýl: čistá klasika alebo drsný manier?

Záber zboku na model Honda CB1100EX. CB1100EX Model CB1100EX je charakteristický svojimi exkluzívnymi detailne vypracovanými lúčovým ráfmi z nehrdzavejúcej ocele a je vybavený: prednou vidlicou Showa s rozmerom 41 mm a s dvojitým ventilom, zadnými tlmičmi v chrómovanom vzhľade, prepracovaným systémom nasávania a výfuku a antihoppingovou spojkou.
Záber zboku na model Honda CB1100 RS. CB1100 RS Model CB1100RS má vzhľad prvotných motocyklov Superbike a je vybavený: dvojdielnou prednou vidlicou Showa s rozmerom 43 mm a dvojitým zahnutým ventilom, zadnými tlmičmi s externou nádržkou a prepracovanejšou geometriou podvozku. Športové 17-palcové odlievané hliníkové disky s dvojitými radiálne upevnenými štvorpiestovými brzdovými strmeňmi a plávajúcimi kotúčmi. Motor má antihoppingovú spojku a prepracovaný systém nasávania a výfuku.

Zobraziť model CB1100 RS

Plynulá jazda

Nová predná a zadná pružiaca a tlmiaca jednotka vyvinutá spoločnosťou SHOWA.

Detail predného odpruženia motocykla Honda CB1100EX.

Náplň odpruženia je ľahšia ako bežných tlmičov s kazetou a toto usporiadanie poskytuje lineárne tlmenie v závislosti od rýchlosti, aby sa zabezpečil poddajný a hladký pocit z jazdy.

Predná vidlica

Model CB1100EX je vybavený vylepšenou vidlicou s rozmerom 41 mm a dvojitým zahnutým ventilom – všetko v štýle motocyklov Custom – vďaka čomu poskytuje skvelú úroveň kontroly pri jazde. Obsahuje konštrukciu voľného ventilu, ktorá postupne zvyšuje výkon tlmenia v závislosti od podmienok na ceste. Táto jednoduchá a inovatívna technológia je použitá prvýkrát na svete a poskytuje dokonalé úrovne výkonu, ktoré sa rovnajú pružiacej a tlmiacej jednotke s tlmičmi s kazetou.

Zadné tlmiče

Dvojité zadné tlmiče Showa ponúkajú krásny a výrazný chrómový vzhľad, pričom prinášajú možnosti nastavenia predpätia pružín a pracujú v zhode s kyvnou vidlicou z pevnej ocele. Táto kombinácia je zárukou dobrej stability a skvelého pocitu zo zadného kolesa a riadenia – dokonca aj pri jazde so spolujazdcom. 

Detailný záber na zadné odpruženie modelu CB1100EX.

Ocenené časom

Minulosť môže dostihnúť každého.

Trojštvrťový zadný pohľad na model Honda CB1100EX sprava.

V porovnaní so slávnym modelom CB750 Four môžete vidieť blízku podobnosť modelu CB100EX s týmto modelom po dizajnovej a konštrukčnej stránke, čo sa týka klasického štýlu.

Na začiatku

V roku 1969 vyhlasoval príchod novej éry motocyklov Suberbike vzduchom chladený radový štvorvalcový motor – príchodom Hondy CB750 Four.

To bol rozhodujúci moment v čase, ktorý zmenil naše vnímanie motocyklov a spôsob, akým sme na nich jazdili. Model CB1100EX je priamym nasledovníkom tohto modelu – originálny a moderný motocykel v duchu klasickej éry a rovnako ako model CB750, je tu, aby tu zostal veľmi dlhú dobu, a to nielen v nezabudnuteľných spomienkach.

Originálny vzhľad

Hliníkové kryty motora sú v kontraste s celkovou čiernou úpravou a pochrómované kryty vačkového hriadeľa upevnené na žiarivej striebristej hlave valcov kompletizujú vzhľad. Štyri spodné výfukové potrubia majú zdvojený povrch, aby sa zamedzilo farebným odchýlkam zapríčineným vysokou teplotou, a vháňajú výfukové plyny do dvoch výfukových koncoviek, ktoré svojou pozíciou zlepšujú svetlú výšku.

Záber na motor motocykla Honda CB1100EX.

Výfuky v žiarivom chrómovom prevedení pripomínajú rané motocykle so vzduchom chladeným radovým štvorvalcovým motorom.

 Trojštvrťový zadný pohľad na model Honda CB1100EX s jazdcom sprava.

Zadné LED svetlo, smerovky a montážny držiak na evidenčné číslo vozidla boli vylepšené pre optimalizáciu vzhľadu, avšak bez opomenutia na línie zašlej, ale nezabudnutej éry.